LIVE UPDATES
Sport

Conte shpërthen në akuza: “Ne nuk jemi një ekip. Këtu të gjithë mendojnë për veten”...

Trajneri i Spurs nuk i ka kursyer kritikat pas barazimit me Southampton

18 Mars 2023, 23:27 Nga DOSJA
Conte shpërthen në akuza: “Ne nuk jemi një ekip. Këtu

ANGLI - Kur Ivan Perisic shënoi 3-1 në favor të Tottenhamit në Southampton në minutën e 74-t, as tifozi më pesimist i Spurs nuk mund ta imagjinonte se çfarë do të vinte më pas. Akoma më shumë duke luajtur në shtëpinë e skuadrës që renditet në vendit të fundit. Veç ‘Shenjtorët’ do të arrinin barazimin, duke shënuar 3-3 në 90'+3, nga një goditje dënimi. Një rezultat i papritur, që e la Antonio Conten në prag të një krizë nervore.

"Jam shumë i zemëruar, sepse kjo nuk është hera e parë që ndodh. Dhe jam edhe më i zemëruar, sepse ne po kryesonim në 3-1 në 15 minuta nga fundi dhe mendova se do të fitonim. Nuk dua të flas për aspektin teknik, ajo që na mungon është shpirti. Ne nuk jemi skuadër. Jemi një ekip, ku secili mendon për veten.

Humbasim me Sheffield United, eliminohemi nga FA Cup; humbasim me AC Milanin. Dhe, edhe pse jemi duke udhëhequr 3-1 dhe në 15 minutat e fundit, barazohemi. Nuk e ndjej atë ndjenjën e përgjegjësisë për një pjesë të lojtarëve”,- u shpreh trajneri italian për BBC.

"Ne po punojmë shumë me këtë grup dhe po mundohemi të ecim në drejtimin e duhur. Unë shoh shumë ndjenja negative dhe shumë egoizëm tek lojtarët, gjë që nuk më pëlqen. Unë kam një zhgënjim të madh, sepse stafi im dhe unë mendojmë çdo ditë për mënyra për t'u përmirësuar. Sinqerisht, është koha për të marrë përgjegjësinë.

Unë, stafi im trajner, klubi, por edhe lojtarët. Ata shkojnë në fushë, unë jam trajner, marr përgjegjësinë, por këtë duhet ta marrin edhe lojtarët. Ajo që ndodhi në fazën finale të lojës është e papranueshme”,- shtoi italiani i irrituar dukshëm.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it