LIVE UPDATES
Sport

Anceloti: “Duhet ta shohim si luan, jo si mace Barcelonën!

“Ne mendojmë vetëm për fitoren nesër, dua që ne të fitojmë dhe nëse nuk fitojmë, do ta mendojmë më vonë”

18 Mars 2023, 19:28 Nga DOSJA
Anceloti: “Duhet ta shohim si luan, jo si mace Barcelonën!

SPANJE - Barcelona dhe Real Madridi kryqëzojnë shpatat në Camp Nou në një përplasje vendimtare për titullin e La Ligas dhe trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka komentuar për El Clasicon e ardhshme, ndërsa ka folur edhe për të ardhmen e tij në stol.

“Është një vlerësim që klubi duhet të bëjë, por unë tashmë kam thënë se do të qëndroj këtu gjatë gjithë jetës sime, por kjo është e pamundur. Unë dua të vazhdoj dhe shpresoj. Ajo që vendos klubi nuk ka rëndësi, sepse unë po shijoj çdo ditë. Nëse klubi më dëshiron për tre muaj, atëherë do të gëzoj tre muaj. Nëse janë tre vjet, atëherë tre vjet”, ishte përgjigja e Carlo Ancelotti në një pyetje për qëndrimin e tij në pankinën e Real Madridit, pas së cilës ai shprehu besimin se skuadra e tij do të fitojë një trofe të vërtetë këtë sezon.

Në lidhje me derbin me Barcelonën në “Camp Nou” dhe nëse titulli i ligës humbet përgjithmonë për shkak të mundësisë së humbjes, ai tha: “Nuk e di. Ne mendojmë vetëm për fitoren nesër, dua që ne të fitojmë dhe nëse nuk fitojmë, do ta mendojmë më vonë”, tha ai. “Është shumë e vështirë të thuhet se çfarë ndeshje do të shohim nesër, çdo ndeshje ka historinë e vet. Barcelona u mbrojt shumë në Kupë sepse kaloi në epërsi. Loja mund të jetë e ndryshme në varësi të asaj që ndodh”, shtoi ai.

Përsa i përket nëse ka frikë nga Barça, ai theksoi: “Barçën duhet ta shohim si luan dhe jo si mace. Nëse e shohim si mace, duket sikur po shkojmë në një festë. Dhe jo, ne do të luajmë kundër një ekipi të madh dhe në një lojë të rëndësishme. Në këto ndeshje ka gjithmonë frikë, sigurisht, por kjo është normale. Është frikë, nerva... Për mua dy orët e përpara takimit janë më të këqijat”.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it