LIVE UPDATES
Sport

Autobusi i Interit përfundon në mes të festës së Milanit, tifozët nisin ofendimet; shoferi frikësohet dhe...

Gjysma tjetër e qiellit të Milanos, ajo e Interit, kishte hequr shallet dhe flamujt shumë kohë përpara se të vinte fërshëllima e trefishtë e arbitrit në takimin Sassuolo-Milan

23 Maj 2022, 22:16 Nga DOSJA

Autobusi i Interit përfundon në mes të festës së
ITALI- Gjysma tjetër e qiellit të Milanos, ajo e Interit, kishte hequr shallet dhe flamujt shumë kohë përpara se të vinte fërshëllima e trefishtë e arbitrit në takimin Sassuolo-Milan. Titulli i kampionit të Italisë i shkon ‘djallit’, tifozët kuqezi janë në rrugë duke u gëzuar për triumfin. Është vetëm gjysma e parë e festës aktuale të bërë sot me autobusin që u nis nga Casa Milan i shoqëruar nga krahët e një turme nëpër rrugët e qendrës për të arritur në Piazza Duomo, duke ndjekur një rrugë të paracaktuar.

Ka një episod që nuk ka kaluar pa u vënë re dhe është autobuzi i Interit që ka kaluar drejt tifozëve të Milanit. Nga pamjet mund të shihet se si autobusi mbërrin pranë një kryqëzimi, por detyrohet të ndalojë: bllokohet nga një makinë në radhë dhe grupe tifozësh 'djallëzorë', të cilët, duke besuar se do të gjejnë lojtarët e Interit, afrohen duke filluar fyerjet dhe shakatë ironike.

Në fakt automjeti ishte bosh, duke pasur parasysh se lojtarët ishin lënë të lirë të largoheshin me mjetet e tyre. Çfarë ndodhi me autobuzin? Sekuenca e imazheve e shpjegon mirë: megjithëse semafori tregon të kuqe, shoferi - ndoshta i frikësuar nga turma që është krijuar rreth tij - kalon kryqëzimin me nxitim. Ai manovron duke shmangur një makinë dhe i jep gaz për t'u larguar menjëherë nga ai vend.


E.Ç (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS