LIVE UPDATES
Politike

Sondazhet nxjerrin fituese PS? Basha: Nuk besohen projeksionet virtuale, sepse njerëzit janë në shumicë absolute për ndrysh

8 Prill 2021, 20:46 Nga DOSJA
Sondazhet nxjerrin fituese PS? Basha: Nuk besohen projeksionet virtuale, sepse

TIRANË- Lulzim Basha tha se nuk i beson sondazheve të bëra nga mediat në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit, pasi shtoi se nga takimet në terren, e ka ndjerë nevojën e njerëzve për shpresë.

Ai tha në “Real Story”, se shqiptarët janë në shumicë absolute dhe të lodhur nga qeverisja e këtyre tetë viteve, andaj sipas tij, kërkojnë ndryshimin.

“Nuk ka sondazh që mat nevojën e shqiptarëve për ndryshim. Një nga vlerat e fushatës, është që kandidatin për kryeministër e çon në çdo cep të vendit. Edhe para pandemisë, nevoja për ndryshim ka ardhur duke u rritur. Kemi një shumicë absolute njerëzish që janë të bindur që e vetmja mënyrë për të ecur përpara është duke larguar këtë qeveri dhe kryeministër. Tetë vite janë të mjaftueshme për të provuar një njeri, por ai nuk ka mbajtur premtimet. Kjo është ajo që thonë njerëzit, duan ndryshimin. Tani dëshira për ndryshim është kthyer në shpresë, shumë prej tyre ndryshimi ka ardhur dhe presin ti vendosin vulën më 25 prill. Në këtë shumicë absolute, të dhunuar, shpronësuar, zhgënjyer edhe ata që kanë qenë pjesë e përpjekjes për të pasur PS në pushtet, edhe ata janë të pakënaqur, të zhgënjyer. Kemi një shumicë të zhgënjyer, që duan statuskonë. Ky grusht njerëzish ka pushtet më shumë se 30 vite tranzicion. Pjesë e marifeteve është dhe perceptimi i të rreme dhe kjo është që një njeri që ka pasur të gjitha pushtet dhe ka lënë arsimin në vendnumëro, shëndetësinë në kolaps. Ky nuk meriton katër vite të tjera. Ne kemi informacione që mediat ë caktuara i janë ofruar shuma marramendëse për të mbjellë një iluzion. Ministrat e Ramës kanë shumëfishuar pasurinë, ata jetojnë në një virtualitet që s’ka lidhje me realitetin. Këta shtrohen tek Nusreti dhe mendojnë njësoj siç blenë biftekun 1.200 euro tek Nusreti mendojnë se meritojnë 4 vite të tjera. Shumica e shqiptarëve do i thotë jo me çdo votë. Mesazhi ynë është që të mos ia hapin dyert e së keqes. Mos ia vjedhin edhe katër vjet jetën e shqiptarëve, por të luftojnë për vende pune, për normalizim të jetës politike, që vjen bashkërisht me afrimin në BE, fushë ku ka dështuar. Ai tha që brenda vitit të parë do të hapë negociatat, por qindra shishe shampanje janë hapur, por ne kemi shkuar mbrapa. Ne dot ë tregojmë rrugën si do të vijë ky ndryshim. Ndaj dhe fushata e tij është sulme ndaj opozitës”, tha Basha.

MARRË NGA BALKANWEB

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021 lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS