LIVE UPDATES
Politike

Zgjedhjet e 25 prillit, Basha: Domosdoshmëria për ndryshim tejkalon çdo simpati politike

8 Prill 2021, 20:23 Nga DOSJA
Zgjedhjet e 25 prillit, Basha: Domosdoshmëria për ndryshim tejkalon

TIRANË- Kreu i PD, Lulzim Basha i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 thotë se domosdoshmëria për ndryshim tejkalon çdo simpati politike për zgjedhjet e 25 prillit.

Basha siguron se kjo domosdoshmëri për ndryshim ka depërtuar edhe tek vetë aktivistët e PS. Ai thotë se koalicioni opozitar që nesër do të jenë në qeveri e ka marrë seriozisht dhe do të sjellë ndryshimin dhe zgjidhjet që kërkojnë qytetarët.

‘’Mund të marrë qindra shembuj, që opozita, koalicioni, qeverisja nesër e ka marrë seriozisht. Zgjidhje që ata meritojnë, ndryshimin që kërkojnë. Tema kryesore është do ndryshimi. Domosdoshmëria për ndryshim tejkalon çdo simpati politike. Ka depërtuar tek aktivistët e PS. Do e shohësh dhe dëgjosh shumë fort më 25 prill. Shqiptarët masivisht janë të bindur se e vetmja më nyrë për të ecur janë ndryshimi. Si pjesë e ndryshimit shohin procesin e anëtarësimit në BE. Jam habitur, diçka mes habisë dhe kënaqësisë, që edhe qytetarët më të thjeshtë e kuptojnë sa e fortë ëshët lidhj,a ekonomia dhe integrimi në BE. Pa integrimin në BE s’ka mirëqenie të garantuar. E kuptojnë po kështu, s’mund të futen në BE kur rrogat janë 200 euro. Shqiptarët janë vetëdijësuar. Disa hapa prapa tyre, ndryshimi në mendjen e tyre është salduar, më 25 prill e vulosin me votë.

10 herë po të më pyesësh, do të të ftoj, si gazetar, analist, qytetar, t’i bësh thirrje qeverisë të bëjë transparencë, e jo spektakël me vaksina me çantë. Janë të sigurta? Për çfarë grupmoshash të sigurta? As unë as ju s’jeni ekspert. Kemi detyrime nga pozicione të ndryshme. Kam ardhur t’ju kujtoj, është përgjegjësi e drejtuesit. Vetëm fyen, shan, shkel, vetëm arrogancë. S’mund të fshihen mbrapa asnjë emri. Për pyetjet që sot janë pa përgjigje. Solla këtë po s’të tregoj kontratën, vendin, nuk të them. Minimumi, përgjegjësia ime dhe juaja është për transparencën.

Transparence është e tij, e ka kthyer në spektakël personal. E ka konsideruar proces politik. Më 25 prill e tutje qeveria e ardhshme sjell transparencë ,vaksina të certifikuara nga BE, si do bëhet vaksina, ku do e marrë dozën e parë, kur dozën e dytë. Do bëjmë minimumin që mund të bëjë një qeveri e përgjegjshme. Kjo krizë është keqmenaxhuar në mënyrën më të tmerrshme. Rezultati ka shkaktuar ekonominë e çdo familje, ekonominë shqiptare. ‘’– tha Basha.

MARRË NGA BALKANWEB

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021 lulzim basha zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari