LIVE UPDATES
Sport

Senesi, Xhaka, Kostic: Mourinhos i duhen edhe 100 milionë për një Romë speciale…

11 Shkurt 2022, 11:44 Nga DOSJA
Senesi, Xhaka, Kostic: Mourinhos i duhen edhe 100 milionë për një

ITALI – Në fund të fundit, futbolli është si jeta. Ka trajnerë që flasin për lojtarët e tyre si “djem të mirë”, por mezi presin t’i zëvendësojnë me të tjerë. Ndoshta e shëmtuar, por kjo është mënyra më të mirë e mundshme e “gjuhës” së trajnerit të futbollit.

Në një farë mënyre, kjo është ajo që po ndodh te Roma, në të cilën José Mourinho, nga disfata poshtëruese ndaj Bodos në Conference League, në çdo humbje të Romës ka ulur në bankën e të akuzuarve lojtarët e tij, ose arbitrin.

Në të dy frontet, ai ka gjetur mbështetje totale nga tifozët. Të thëna këto nga ish-trajneri i Chelsea, Inter Milan, Real Madrid, Manchester United dhe Tottenham, natyrisht që zenë vend.

Por kohët ndryshojnë dhe kështu, e lënë në hije nga karizma portugeze, familja Friedkin, edhe pse e zhgënjyer nga rezultatet e arritura deri tani, i njeh atij aq shumë përvojën, për t’u përgatitur për një revolucion tjetër veror, i cili ndjek diktatet e “Mou”-t.

Rruga përpara është e qartë: investoni! Sa do të vendosë klasifikimi përfundimtar? A do të luajmë në Champions League, në Europa League apo në Conference sezonin e ardhshëm? Kjo do të shikohet në fund…

Në çdo rast, do të nevojiten të paktën tre lojtarë të shkëlqyer: një mbrojtës, një playmaker dhe një sulmues. Në frontin e parë, si Marcos Senesi, argjentinas, qendror i Feyenoordit, të cilit i skadon kontrata në vitin 2023. Në mesfushë emri është një: Granit Xhaka, zviceran me origjinë shqiptare, 29 vjeç, te Arsenali, por në verë një hap larg Romës, përpara se të rinovonte kontratën deri në vitin 2024.

Për repartin e avancuar, më në fund, shikon Filip Kostic, serb, 29 vjeç, anësori sulmues Eintracht Frankfurt, me të cilin ka një kontratë që përfundon në 2023. Morali: mes zgjedhjeve dhe pagave, për pronën amerikane do të thotë shkurt një çek virtual për rreth njëqind milionë.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport josë mourinho josé mourinho të romës mourinho nuk dëshiron shpërqendrime në çdo humbje të romës nevojiten të paktën tre lojtarë të shkëlqyer josë mourinho josé mourinho të romës mourinho nuk dëshiron shpërqendrime në çdo humbje të romës nevojiten të paktën tre lojtarë të shkëlqyer

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave