LIVE UPDATES
Aktualitet

Protesta, Basha: Berisha donte kufoma, firmosi daljen nga politika, policia e vonuar

8 Janar 2022, 13:45 Nga DOSJA
Protesta, Basha: Berisha donte kufoma, firmosi daljen nga politika, policia e

TIRANË– Kryedemokrati Lulzim Basha e ka konsideruar firmosjen e daljes nga politika të ish-kryeministrit Sali Berisha protestën e dhunshme që u zhvillua sot para selisë blu. Përpara gazetarëve, pas sulmit e përplasjeve që lanë pas qytetarë të plagosur, Basha tha se pavarësisht dëmeve, lajmi i mirë ishte se Berisha nuk e kishte arritur objektivin e tij, marrjen e selisë së PD-së. Kreu i Partisë Demokratike deklaroi se qëllimi i Berishës sot kishte qenë të linte viktima e të derdhte gjak në selinë blu, vetëm e vetëm për ata marrë PD-në në duart e tij. Sipas Bashës, Partia Demokratike Berishës i duhet si bunker për tu mbrojtur pas shpallja e tij non-grata nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Kryedemokrati hodhi akuza të forta dhe mbi Policinë e Shtetit për të cilët tha se nuk kanë ndërhyrë në momentin që ka nisur dhuna në selinë blu. Ai shtoi se efektivët kanë mbërritur në seli një orë e gjysmë me vonesë sepse sipas tij, ky ishte skenari i thurur nga Berisha e kryeministri Edi Rama, të cilët i konsideroi ‘vëllezër siamezë’. I pyetur se përse kërkoi ndihmë nga polica, kreu i PD-së tha se nuk ka ndodhur një asnjë moment një gjë e tillë. Ai tha se njoftimi i dalë nga selia blu, ishte vetëm një rikujtesë për punën që duhet të kishin bërë vetë uniformat blu.

I pyetur se përse gënjeu për dyert e blinduara në seli, Basha ftoi sërish gazetarët duke këmbëngulur se nuk ka pasur asnjë derë të tillë. Ai shtoi se është bërë vetëm shtesa e disa dyerve në korridore, pas paralajëmrimeve që në protestë do të kishte dhunë, trafikantë e kriminelë. Sipas Bashës, detyra e tij ishte që të merrte masa të tilla që të mos kishte ‘dalje arkivolesh’ nga selia.

Hapi i radhës i paralajmëruar nga Basha është dalja në terren për të mbajtur sa më pranë edhe demokratët që sot u panë krah Berishës e sipas kreut të PD-së, ishin vetëm pakica.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Salianji u fotografua me shkop, Basha: S’kam parë njeri me hunj në duar

Basha: PD s’ka hedhur gaz lotsjellës, policia gënjen, nuk ndërhyri kur nisi dhuna

Basha e pranon: Dyert e reja u instaluan që të mos kishte arkivole

Edhe Rama “non grata”? Basha: Berisha komunikon vazhdimisht me të,s’e lidh gjë me PD

Basha AKUZA drejtuesve të Policisë:Lart u ngjitën kriminelë.Granata? S’kemi të tilla

Basha: Berisha e Rama, dy vëllezër siamezë, duan të çajnë PD në gjysmë

Basha: Berisha e kriminelët e armatosur synonin viktima, faleminderit që s’e lejuat

Protesta e dhunshme Basha: Lajm i mirë, objektivat e Berishës s’u realizuan

Protesta e dhunshme, Basha del për herë të parë para gazetarëve, foto nga selia blu

VD-I veshur me këmishë! Bardhi del te porta e PD-së: Të futen brenda gazetarët

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike lulzim basha perplasje ne partine demokratike lulzim basha perplasje ne partine demokratike

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE