LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Së shpejti pushime! Shenja që do i vejë kapakun të shkuarës, beqarët nisin lidhje

8 Janar 2022, 06:00 Nga DOSJA
Së shpejti pushime! Shenja që do i vejë kapakun të

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Do ndiheni shume me mire me partnerin tuaj gjate kësaj dite pasi tashme i keni zgjidhur problemet e se shkuarës. Do arrini te zbuloni edhe disa ane te tjera te karakterit te njeri-tjetrit qe do ju pëlqejnë pa fund. Beqaret do fillojnë aventura, te cilat mund te shndërrohen me vone edhe ne dashuri serioze. Sektori i Financave do vazhdoje ene te mbetet delikat.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Dite e vështirë do jete kjo shtunja për ata qe janë ne një lidhje. Do ju dalin here pas here probleme te cilat nuk do dini si t’i zgjidhni. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe me ne fund do ndihen tërësisht te plotësuar. Me shpenzimet mos bëni asnjë lloj çmendurie sepse situata mund te dobësohet tej mase. Mendoni edhe për te ardhmen e afërt.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Venusi nuk do ndikoje shume pozitivisht të shtunën ne jetën tuaj ne çift dhe problemet me partnerin kane për te qene te njëpasnjëshme. Nuk do doni ta ulni hundën edhe sikur ta kuptoni qe e keni gabim dhe ky do jete një problem i madh. Beqaret nuk do i fshehin ndjenjat e tyre dhe shume shpejt mund te ndryshojnë status. Ne planin financiar problemet do zgjidhen si me magji.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Do merrni bekimin e yjeve të shtunën ju te dashuruarit dhe do i shihni gjerat me një sy krejtësisht tjetër. Here pas here pasioni do ndizet si kurrë me pare. Beqaret do njihen me disa persona tërheqës ne pamje dhe me shume bote. Nuk duhet kurrsesi t’i lini mundësitë t’iu ikin nga duart. Ne planin Financiar do jeni gjithë kohës me shume fat, por nga ana tjetër nuk do bëni aspak ekonomi.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Ne jetën tuaj ne çift ka për te ndodhur një revolucion i vërtetë gjate kësaj dite. Do i vendosni pikat mbi dhe mund te merrni edhe vendime te dhimbshme. Ne fakt është me mire kështu sesa te vuani çdo dite nga pak. Beqaret pa u lodhur shume do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Financat do dini si t’i menaxhoni ne çdo moment dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
E shtunja do flisni për gjera serioze me partnerin tuaj. Do diskutoni për te ardhurat, për pushimet e ardhshme dhe do i vini kapak se shkuarës. Beqaret do fiIlojnë një lidhje te qëndrueshme dhe shume gjera kane për te qene me ndryshe se asnjëherë me pare. ne planin Financiar sido qe te jete gjendja, nuk duhet kurrsesi te nxitoheni e te shpenzoni. Duhet menduar edhe për te ardhmen.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Jupiteri do ua mbroje ne çdo moment jetën ne çift shtunën. Nuk do keni as mosmarrëveshjen me te vogël kështu qe merrini gjerat shtruar. Beqaret do kenë probleme ne pune dhe duke u marre me ato do e harrojnë tërësisht jetën sentimentale. Ne planin Financiar çdo gjë ka për te ecur mire nëse tregoheni te arsyeshëm dhe nëse shmangni shpenzimet e konsiderueshme.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Do ndiheni me te vërtetë mire të shtunën juve qe jeni ne një lidhje dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Ne çdo moment do përjetoni emocione te forta. Beqaret do afrohen mjaft me disa miq te vjetër dhe mund ta bëjnë atë te kuptoje se nuk kane vetëm ndjenja miqësie. Me shpenzimet tregohuni sa me vigjilente dhe gjendja ka për te qene e shkëlqyer.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Marrëdhënia me partnerin nuk do ketë asnjë lloj problemi shtunën. Beni atë qe do ju duket me e logjikshme pa menduar çfarë mund te ndodhe ne te ardhmen. Beqaret nuk do jene gati te ndryshojnë status dhe do mbeten ashtu si janë. Ne planin Financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri kështu qe mund t’i kryeni pa frike shpenzimet me te domosdoshme.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Nëse jeni ne një lidhje do bëni mire t’i merrni gjerat sa me shtruar të shtunën. Nuk është koha për te vendosur gjera te rëndësishme. Ata qe janë vetëm do afrohen mjaft me disa persona, por gjithsesi nuk do arrijnë te bëjnë ndryshime ne status. Gjithçka shkon me mire kur shkallet ngjiten një nga një. Ne planin Financiar do jeni me fat. Do keni para me shume për te shpenzuar.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Do ja shprehni pa fund ndjenjat partnerit tuaj të shtunën dhe marrëdhënia me te ka për te qene me e mire se disa dite me pare. Do i kuptoni edhe disa gabime dhe do gjeni mënyra te këndshme për te kërkuar falje. Beqaret do preferojnë t’i marrin gjerat si t’iu vijnë dhe nuk do nxitohen për asgjë. Ne planin Financiar kujdes me çdo hap qe do hidhni sepse mund t’iu kushtoje shtrenjte.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Asgjë nuk do shkoje keq të shtunën për juve qe jeni ne një lidhje, përkundrazi. Partneri do tregohen i kujdesshëm për gjithçka dhe nuk do ju lere asnjë moment te mërziteni. Beqaret do gjejnë mënyrën e duhur për ta joshur si duhet personin qe pëlqejnë. Ne planin Financiar nuk do keni vështirësi nëse arrini t’i logjikoni gjerat dhe nuk shpenzoni me sy mbyllur.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Horoskopi Horoskopi horoskopi horoskopi ditor horoskopi horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat