Showbiz

“S’durohet jeta pa liri”, Stresi i përgjigjet procedimit penal se mori pjesë në protestë, ngre dy gishtat lart me te atin dhe ‘dajën’ (FOTO)

Stresi ka reaguar përmes një postimi në në rrjetin social Instagram, ku në një foto ai shfaqet në protestën e djeshme krah të  atit dhe "dajës" së tij.
Featured image of article: “S’durohet jeta pa liri”, Stresi i përgjigjet procedimit penal se mori pjesë në protestë, ngre dy gishtat lart me te atin dhe ‘dajën’ (FOTO) Stresi me te atin dhe dajën.

TIRANË– Ditën e sotme reperi i njohur shqiptar, Stresi është proceduar penalisht sëbashku me aktivistët e Aleancës  për Teatrin.

Pas këtij lajmi Stresi ka reaguar përmes një postimi në në rrjetin social Instagram, ku në një foto ai shfaqet në protestën e djeshme krah të  atit dhe “dajës” së tij.

Në foto të tre shihen me dy gishtat e ngritur lart, ndërsa krahas postimit ai ka shkruar:  Daja, babi  #freedom#sdurohet#jeta#Pa#Liri#✌️✌️✌️ Na Njeh Me Gishta I Ngusht O Rrethi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Stresit ne Instagram

Kujtojmë që Stresi në shumë raste ka reaguar ashpër kundër Qeverisë në vend për gjithçka po ndodh. Pasi edhe në tërmetin e 26  nëntorit ai për javë me rradhë ishte  shumë aktivë në rrjetet sociale ku shfaqej duke ndihmuar shumë familje që u prekën  nga tërmeti.

Qindra qyetetarë protestuan pasditen e djeshme për 2 orë e gjysmë para Ministrisë së Brendshme për shembjen e Teatrit Kombëtar. Gjatë protestës u lënduan dy persona. Basha, Kryemadhi e Berisha ishin të pranishëm në protestë, por të ndarë dhe nuk mbajtën asnjë fjalin. Tubimi i radhës do të jetë të mërkurën në orën 17:30.

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment