Politike

Rama rikthehet tek REFRENI: Fajin e ka Saliu! Premtimet e pambajtura? Në fushatë shkohet me poezi

Edi Rama tha se çdo parti kur shkon në fushatë lexon poezi, por shtoi se pushteti është një prozë. 
Featured image of article: Rama rikthehet tek REFRENI: Fajin e ka Saliu! Premtimet e pambajtura? Në fushatë shkohet me poezi Edi Rama

TIRANË– Fajin e ka Saliu! Kryeministri Edi Rama kap përsëritur akuzat ndaj paraardhësit e tij, ku është pyetur lidhur me premtimet e pambajtura.

I ftuar në emisionin “PolitikON”, Rama tha se çdo parti kur shkon në fushatë lexon poezi, por shtoi se pushteti është një prozë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Shqipëria është vendi më papunësinë më të ulët në rajon. Merre raportin e Bankës Botërore. Akciza për bujqësinë? Pse u vonua? Kur shkohet në fushatë shkon me poezi, pushteti kthehet në prozë. Unë flas për ata që nuk është shumë e rrallë. Ne vijmë në qeveri. Gjejmë një borxh të qeverisë ndaj të tretëve që është shumë më e madhe se parashikueshmëria. Dhe merremi me borxhin. Që Saliu ka faje për këtë vend, këtë mos e vër në diskutim. Kjo dihet tashmë, nuk e themi më. Nuk ishte e mundur që të bëhej akciza por nuk u harrua. U realizua,”-tha Rama.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment