LIVE UPDATES
Politike

Rakip Suli drejt “marrjes së çelësave” të bashkisë, Xhelal Mziu vijon punën i qetë, inauguron punimet (FOTO)

1 Gusht 2019, 16:20 Nga DOSJA

KAMËZ- Një ditë më parë Gjykata e Tiranës i dha zyrtarisht mandatin kreut të zgjedhur të Bashksië Kamzë Rakip Sulit, por për Xhelal Mziu kjo nuk ndryshon asgjë.  Në një postim në Favebook, Mziu shfaqet teksa inauguron një rrugë  në bashkinë që ai drejton.

“Rruga “Buones Aires” ka një gjatësi prej 342 metra linear, gjerësi prej 6 metrash dhe bazë asfaltimi 5 metra. Në të dyja anët e rrugës janë vendosur kuneta me përmasa 2 X 0.5 metra”, shkruan Mziu në Facebook.

 

POSTIMI I PLOTË

z.Xhelal Mziu: Përuron përfundimin e punimeve në rrugën “Buones Aires”, në Kamëz. Z.Xhelal Mziu, kryetar I Bashkisë Kamëz ka qënë sot I pranishëm në inagurimin e përfundimit të punimeve publike në rrugën”Buones Aires” në Kamëz në një nga investimet e shumta që po realizohen në territorin e Bashkisë Kamëz

Inagurimi i rrugës “Buones Aires” që ndodhet në lagjen-4 në Kamëz, është investim 100% nga buxheti I Bashkisë Kamëz. Rruga “Buones Aires” ka një gjatësi prej 342 metra linear, gjerësi prej 6 metrash dhe bazë asfaltimi 5 metra. Në të dyja anët e rrugës janë vendosur kuneta me përmasa 2 X 0.5 metra.

Kryebashkiaku Mziu gjatë përfundimit të inspektimit të përfundimit të punimeve publike të rrugës “Buones Aires”, ku të gjithë banorët mbetën të kënaqur, premtoi se nuk do të rresht së punuari jo vetëm për këtë rrugë apo lagje por s’do të ndalem së investuari në çdo rrugë e rrugicë të Bashkisë Kamëz dhe jo vetëm në infrastrukturë por në ujësjellës,ndriçim dhe gjelbërim qyteti në transport dhe telekomunikacion si dhe shërbime ndaj qytetarëve.

Në inagurimin e investimeve të shumta që pati sot z.Xhelal Mziu, kryetari I Bashkisë Kamëz, në disa prej rrugëve tashmë të përfunduara siç ishin ato si:”Buones Aires” dhe “Miqësia” në lagjen-4 në Kamëz, “Ramush Hardinaj” në Bathore ishin të pranishme dhe disa prej mediave prestigjoze vizive, që ndoqën nga afër veprimtarinë ditore të z. Mziu duke inspektuar investimet nëpër rrugët e qytetit.

Rakip Suli u zgjodh në krye të Bashksië Kamëz nga votat e 30 qershorit. Nga ana tjetër Maziu është shprehur se nuk i njeh këto zgjedhje dhe nuk e lëshon zyrën e tij. Ai ka thënë se për këto zgjedhje morën pjesë shumë pak qytetarë dhe nuk tregojnë dot vullnetin e banorëve të Kamzës.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike bashkia kamez rakip suli xhelal mziu zgjedhjet e 30 qershorit bashkia kamez rakip suli xhelal mziu zgjedhjet e 30 qershorit

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh