LIVE UPDATES
Aktualitet

Qytetarët në Kashar përplasen me policinë, protestojnë të shqetësuar: Hajdutët na kërcënojnë, duan të na marrin toka

10 Shtator 2021, 19:38 Nga DOSJA
Qytetarët në Kashar përplasen me policinë, protestojnë

KASHAR- Gjatë një proteste në Kashar, situata mes banorëve dhe policisë është tensionuar duke shkuar në përplasje.

Banorët thonë se një firmë kërkon tu marrë pronat për të ndërtuar një biznes. Ata tregojnë se toka është në process gjyqësor dhe për këtë arsye po marrin kërcënime të shumta.

“Jam banor e kam tokën time, është toka e babës. Kjo tokë është në proces gjyqësor dhe vijnë hajdutët na shantazhojnë. Jemi sipas gjykatës dhe drejtesisë. Na kërcënojnë për të na marrë token,” u shpreh një banor.

“Ne po ecim me ligjin. Ne do bëjmë vetegjyqsim. Do dalim mes tokës le të na vrasin. Nuk na e marrin dot tokën” tha një tjetër qytetare.

Banorët pretendojnë se pronat e tyre po merren padrejtësisht nga personat që duan të kryejnë investime.

(i.d.Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet banoret e kasharit ne proteste perplasje me policine banoret e kasharit ne proteste perplasje me policine

Sondazh

Poll
Aktualitet 10 Shtator 2021, 18:56

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së premtes hedhjen e plehrave në derë të shkollës 9-vjeçare “Bajram Gashi”, në Fllakë të Durrësit.Drejtoresha Merita Difi k...

Aktualitet 10 Shtator 2021, 15:28

Mbytet pushuesi polak në plazhin e Durrësit

DURRËS– Një shtetas polak, 68 vjeç, dyshohet të jetë mbytur duke u larë në detin e Durrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:40, ndërsa grupi hetimor...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët