Politike

Protesta e opozitës/ Qytetarët çajnë kordonin, shkojnë drejt hyrjes së hyrjes së Kuvendit (Video)

Protestuesit kanë çarë kordonin e Policisë duke u drejtuar drejt hyrjes së Kuvendit. Për t'i ndaluar efektivët e policië kanë hedhur gaz lotësjellës.

TIRANË- Protestuesit kanë çarë kordonin e policisë që ka rrethuar Kuvendin. Protestuesit i janë afruar hyrjes së Kuvendit.

Pjesë e turmës janë edhe ish-deputetët Sali Berisha, Flamur Noka dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për t’i zbrapsur protestuesit, efektivët e policië kanë duke hedhur gaz lotsjellës duke bërë që turma të tërhiqet.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment