LIVE UPDATES
Aktualitet

Protesta/ Apeli lë në burg Protoduarin dhe Docin, Balliu: Nuk kanë asnjë provë

4 Prill 2019, 10:48 Nga DOSJA
Protesta/ Apeli lë në burg Protoduarin dhe Docin, Balliu: Nuk

TIRANË-Gjykata e Apelit ka lënë në burg Mariglen Docin dhe Dorjan Protoduarin.  Nga ana tjetër masa “arrest shtëpie” është dhënë për protestuesit: Pal Daija, Gazmir Bekshiu, Aldi Spaho, Ermir Bruka dhe Emiliano Mustafa.

I pranishëm në Gjykatën e Apelit është edhe ish-deputeti Klevis Balliu. Sipas Balliut ky vendim i Gjykatës është i padrejtë dhe se nuk ekziston asnjë lloj prove që vërteton dhunën e ushtruar në protestë.

Njerëz të përfshirë edhe në vrasje janë lënë në masa arresti më të thjeshta se sa për këta protestues që nuk ka asnjë provë. Le të na tregojë një xham të thyer apo një polic të lënduar por nuk ka. Gjykata janë të Rilindjes. Sot na ka mbetur vetëm të vijë vetë Rama dhe të japë vendimet. Bandat e Shkodrës nuk guxon t’i shohë njeri në sy ndërsa protestuesit shoqërohen në burg.

Ka vetëm një arsye pse protestuesit lihen në burg sepse terrorizojn ilegjimitetin e shtetit të Ramës. Nuk mund të rri pa thënë se këto gjyakata janë kthyer në politike dhe qesharake. Edi Rama dhe shokët e tij po mundohen të vijojnë misionin komunist. Në cilin vend tjetër do kishte shoqërime pa asnjë provë.

Ai po kthehet në një barbar dhe nuk nga mbetet gjë tjetër veccse ta largojmë atë për të shpëtuar Dorianin dhe Mariglenin të cilët kanë ccjerrë fasadën e këtij. Minjtë e haleve të rilindjes duhet të trajtohen si mintë e hales ndërsa protestuesit janë luanë”,– u shpreh Balliu.

Të pranishëm në seancën gjyqësore kanë qenë edhe mamaja e Dorian Protoduarit dhe babai i Mariglen Docit. Ata u shprehën se nëse nuk ikën kryeministri Edi Rama, do të kërkojnë azil politik. (Lexo këtu)

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet aldi spaho dorian protoduari emiliano mustafs ermir bruka gazmir bekshiu mariglen doçi pal daija protesta e astirit protesta e opozites shembja e banesave unaza e madhe aldi spaho dorian protoduari emiliano mustafs ermir bruka gazmir bekshiu mariglen doçi pal daija protesta e astirit protesta e opozites shembja e banesave unaza e madhe

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM