LIVE UPDATES
Politike

VD/ Kandidati sikletos socialistët në Vlorë: Fitore në mes të blusë! Ahmetaj: Shkëlqim, s’të kuptova

Zëvendëskryeministri tha se nuk e kishte kuptuar shumë mirë dëshirën e Sinanajt dhe shtoi me humor se ndoshta ishte më mirë kështu.

25 Qershor 2022, 21:36 Nga F.M
VD/ Kandidati sikletos socialistët në Vlorë: Fitore në mes
Anila Denaj, Arben Ahmetaj, Blendi Klosi dhe Shkëlqim Sinanaj

VLORË- Shkëlqim Sinanaj, një nga personat që synon të bëhet kryetar i Partisë Socialiste në Vlorë ka sikletosur socialistët duke përmendur ngjyrën blu, që është edhe simboli i Partisë Demokratike. Sinanaj u pyet për moton që do të zgjidhte nëse do të ishte në krye të selisë rozë dhe tha se për të do të ishte i përshtatshëm togfjalëshi ‘fitore në mes të blusë’. Zëvendëskryeministri tha se nuk e kishte kuptuar shumë mirë dëshirën e Sinanajt dhe shtoi me humor se ndoshta ishte më mirë kështu.

Pjesë nga biseda mes tyre:

Arben Ahmetaj: Shkëlqim Sinanaj

Shkëlqim Sinanaj: Përsa i përket ku doja të isha pas katër vitesh, pse jo në panelin andej që të vlerësoja kryetarin që të vinte

Arben Ahmetaj:30 metra larg është gjithsej

Shkëlqim Sinanaj: Ndryshon dhe lartësia. Kurse përsa i përket motos, unë studentëve të turizmit u them që Vlora është qyteti i kufizuar nga blu dhe kështu besoj se do të ishte motoja, fitorja në mes të blusë.

 

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ishte sot në Vlorë për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të degëve, nga ku tha se sot Partia Socialiste ka nisur fushatën për mandatin e katërt qeverisës. Në fjalën e tij, Ahmetaj citoi kryeministrin Edi Rama duke thënë se sipas premtimit të tij, me taksën progresive kush paguhet më pak taksohet më pak. Ai shtoi se 1 miliard dollarë janë rialokuar nga buxheti i shtetit në xhepat e shqiptarëve.

Fjala e Arben Ahmetajt:

Është fantastike që kemi kaq shumë djem e vajza që kanë bërë një hap para për të marrë përgjegjësinë drejtimin e PS në Vlorë. Ky është takimi i fundit në qarkun e Vlorës pasi kemi prekur të gjitha bashkitë dhe jo pa qëllim ju lamë ta fundit, për të mbyllur turin këtu me këtë numër rekord kandidatësh që tregon që brenda PS në Vlorë ka vajza e djem me dëshirë e përgjegjësi për të drejtuar fushatat. PS sot ka nisur fushatën për mandatin e katërt. Sigurisht njëri nga të 20 kandidatët do të fitojë, por kemi 20 djem e vajza që janë gati të marrin në shpatulla përgjegjësi para qytetarëve elektoratit premtimit të partisë. Është një moment i mirë për të reflektuar për të parë çka bërë PS këto vite që ka pasur përgjegjësinë e vazhdon ta ketë të drejtimit të punëve të Shqipërisë. se çka bërë kryeministri dhe kryetari i partisë në këto vite që ka pasur përgjegjësinë për të qenë shërbëtori i parë i qytetarëve. E mbani mend gropën e madhe që gjetëm kur morëm detyrën. Rama tha kemi një gropë para e një shkëmb pas. Një nga hapat e para ka qenë taksa progresive, jemi parti e qytetarëve dhe e vetmja që ndryshon Shqipërinë që përballet me sfidat dhe për asnjë moment nuk e humb mendjen e vëmendjen nga qytetari i zakonshëm. Kryeministri tha atëherë kush paguhet më pak do të paguajë taksa më pak. E çfarë ndodhi? Nuk duhet ti harrojmë. Që atë ditë e deri sot janë rialokuar nëpërmjet këtij instrumenti fiskal dhe social 1 miliard dollarë nga buxheti i shtetit në xhepat e shqiptarëve, të gjitha kanë shkuar për shkolla më të mira, një jetë më të mirë, për kurim ku duhej. janë gjysma e më shumë e të punësuarve që paguajnë zero taksa. Pyes kudo më gjeni një sistem fiskal social si ky i PS për qytetarët e zakonshëm. Nuk duhet të harrojmë se kjo vjen kur përballemi me qytetarin në përditshmëri jo vetëm në zgjedhje. Shumëkush nga ju pyet çdo t’i themi qytetarëve? Ç’kemi bërë për ta? Mbi atë çfarë kemi bërë ndërtojmë besimin për atë që premtojmë për të vijuar punën.

arben ahmetaj shkelqim sinanaj

Sondazh

Poll

Policia aksion në call Centre

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar