LIVE UPDATES
Politike

"Ç’po bën SPAK?", Këlliçi: Bashkia e Tiranës, tempulli i korrupsionit! Veliaj është kapur me duart brenda dosjes ‘5D’

Këlliçi tha se Erion Veliaj është i kapur me duart brenda te Inceneratori i Tiranës dhe në dosjen ‘5D’. Këlliçi tha se Veliaj duhej të ishte marrë në hetim apo të ishte me masë sigurie nga SPAK, gjë që s’po ndodh.

2 Prill 2024, 22:33 Nga N.F
"Ç’po bën SPAK?", Këlliçi: Bashkia e
Këlliçi

TIRANË- Belind Këlliçi, anëtar i Kryesisë së PD-së, i pranishëm në studion e “Krasta-show” në Syri TV, tha se hetimet e SPAK kanë nxjerrë në pah se në atë që njihet si dosja ‘5D’ përfshin shumë më shumë se 5 drejtorët. Këlliçi tha se Erion Veliaj është i kapur me duart brenda te Inceneratori i Tiranës dhe në dosjen ‘5D’. Këlliçi tha se Veliaj duhej të ishte marrë në hetim apo të ishte me masë sigurie nga SPAK, gjë që s’po ndodh.

“I gjithë zinxhiri drejtues i Bashkisë së Tiranës janë 3 në burg, 6 me masa sigurie, 7 nën hetim, pra janë 16 drejtorë, e gjithë kupola e bashkisë, që mund të shkojnë të gjithë në burg”, tha Këlliçi.

Ai tha se Bashkia e Tiranës është shndërruar në tempullin e korrupsionit.

“Janë vjedhur 100 % fondet, janë të përfshirë të gjithë ata që përbënin shtabin elektoral të Erion Veliajt në zgjedhjet e 14 majit. Kemi një problem që përveç Syri TV dhe disa mediave të tjera, pjesa tjetër e mediave ushqehen me paratë e Velijt, ndaj dhe nuk flasin për të.

Taulant Tushe ishte shefi i shtabit drejtues të Erion Veliajt, Mariglen Qato ishte i deleguar politik, Eglantina Zëre po kështu. Keni Arben Malokun, i kapur në një tjetër skemë si dosja ‘5D’, por këtij i kemi kapur që ka vjedhur vetëm 6 mln euro”, tha Këlliçi.

Ai tha se linçimin, blerjen e votave dhe vjedhjen që ka bërë kjo bandë, nuk e falin qytetarët e Tiranës. Anëtari i Kryesisë së PD-së tha se Veliaj po lëshon drejtorët një nga një, njëlloj siç po bën Edi Rama, për të shpëtuar veten e tij.

“Erion Veliaj harron se nuk është Edi Rama. Edhe këta drejtorë që sot po shkojnë në burg, një ditë do të ndërgjegjësohen. Është një vjedhje e paparë, vjedhin taksat tona, pastaj krijojnë biznese, marrin statusin, përjashtohen nga taksat”, tha Këlliçi.

dosja 5d kellici erjon veliaj

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni