LIVE UPDATES
Politike

LISTA/ Kush janë kandidatët e PD-së për 14 majin, Tirana në balotazh, bashkitë pa rezultat dhe ato ‘imune’

Ndërsa dy deputetë pritet të lëne mandatin, për shkak se rezultuan fitues në primare, Luçiano Boçi në Elbasan dhe Zef Hila në Vaun e Dejës.

5 Dhjetor 2022, 01:30 Nga F.M
LISTA/ Kush janë kandidatët e PD-së për 14 majin, Tirana
KOKOE

TIRANË- Tirana shkon në balotazh, por bashkitë e tjera e kanë një kandidat për zgjedhjet e 14 majit. Në fakt jo të gjitha. Kjo pasi në disa prej tyre nuk ka ende rezultate për shkka të tërheqjes së kandidatëve nga gara. Në 5 Bashki pritet që zgjedhjet të përsëriten pasi dolën në balotazh. "Imune" kanë qenë Bashkitë e Pusnecit, Himarës, Finiq e Dropull, pasi në këto zona u është lënë e drejta e zgjedhjeve aleantëve minoritarë të PBDNJ-së dhe Vangjel Dules. Ndërsa dy deputetë pritet të lëne mandatin, për shkak se rezultuan fitues në primare, Luçiano Boçi në Elbasan dhe Zef Hila në Vaun e Dejës.

Lista e plotë:

Korçë: Ledina Alolli 628  vota

Maliq: Alfred Gega 920 vota

Pogradec: Zini Tollozhina 291 vota

Devoll: Elvis Hajdërlli 1184 vota

Ersekë: Et'hem Sajamit 450 vota pro

Kavajë: Fisnik Qosja

Rrogozhinë: Shkëlqim Hoxha

Has------

Tropojë-------

Kukës: Atmir Sinamati 989 vota

Lezhë: Pashkë Gjonaj

Mirditë: Balotazh, Albert Mylyshi, 357 vota dhe Aleksander Lala, 285 vota

Kurbin: Behar Haxhiu 1358 vota

Vau i Dejës: Zef Hila 743 vota

Pukë-----

Shkodër: Bardh Spahia 1386 vota

Malësi e Madhe-----

Fushë Arrëz--------

Tiranë------

Kamëz: Arjan Hoxha

Vlorës: Hysni Sharra 549 vota

Selenicë: Leonard Rakipaj 270 vota

Delvinë: ----------

Sarandë: ----------

Konispol----

Berati: Zija Ismaili 527 vota

Kuçovë: Lefter Maliqi 339 vota

Skrapar: Eugen Mustafallari

Poliçan: Behar Xhaferraj 92 vota

Dimalit: Gentian Meci 187 vota

Dibër: Besnik Alku 291 vota dhe Ismail Uka 365 vota

Bulqizë: Defrim Fiku 453 vota

Klos: Bedri Hoxha, 758 vota

Mat: Balotazh, Skënder Gjuci me 319 vota dhe Bukurosh Ballabani me 145 vota

Elbasanit: Luçiano Boçi

Belsh-----

Librazhd: Balotazh, Shaqir Kuka me 55 vota dhe Ndricim Lila me 45 vota

Prrenjas:----

Gramsh-----

Peqinit: Mustafa Pashja

Fier: Balotazh, Albano Zhapaj me 87 vota dhe Artur Mahmutaj me 242 vota

Lushnje: Eduard Sharka 1021 vota

Divjakë: Aurel Malko 869 vota

Patos: Sofie Alushaj 256 vota

Mallakastër: Resmi Shanaj 264 vota

Roskovec: Futues Hazizaj 204 vota

Gjirokastër: Dorjan Lani 291 vota

Këlcyrë: Arjan Kasaj 171 vota

Memaliaj: Albert Malaj 300 vota

Tepelenë: Baftjar Imeri 109 vota

Libohovë: Adil Xhelili 282 vota

Përmet: Edmond Komino

primaret ne pd primaret ne pd 4 dhjetor 2022

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë