LIVE UPDATES
Politike

Berisha nga Kukësi: Soros donte që të emëronte kreun e PD-së

Berisha tha se opozita shqiptare që nga shtatori është përballur me shumë beteja, në mënyrë që të ishin një opozita e vërtetë dhe jo fallso si ajo që ishte.

16 Maj 2022, 18:04 Nga DOSJA
Berisha nga Kukësi: Soros donte që të emëronte kreun e
Sali Berisha

KUKËS- Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Sorosi ka dashur që të emëronte kreun e Partisë Demokratike. Gjatë një bisedimi me qytetarët e Kukësit, Berisha tha se opozita shqiptare që nga shtatori është përballur me shumë beteja, në mënyrë që të ishin një opozita e vërtetë dhe jo fallso si ajo që ishte.

"Mirënjohjen më të thellë për mbështetjen tuaj të jashtëzakonshme që i keni dhënë PD, për qëndrimin tuaj të pagabueshëm ndaj interesit kombëtar. Për atdhetarinë tuaj të palëkundur. Do ju garantoj se mblidhemi sot në këtë sallë më të fuqishëm se kurrë më parë. Për muaj më radhë udhëtuam në një rrugë plot vështirësi, plot pengesa të mëdha. Bëmë gjithçka, që të ishim opozitë e vërtetë e këtij vendi. Në rrugën tonë kaluam vështirësi të paimagjinueshme. Asnjë opozitë në Europë nuk ka njohur vështirësitë që kaloi PD nga shtatori deri më sot.

Përpjekje të mëdha u bënë që kjo forcë politike të mbetej opozitë e rreme, pseudo opozitë dhe shqiptarët të kalonin në një pluralizëm fals. Në këtë përpjekje kreu i qeverisë së sotme nuk kurseu asgjë për realizimin e projektit të Shqipërisë me opozitë të rreme. Nuk kurseu asgjë për mposhtjen përfundimtare të PD. Ai përdori të gjitha format e joshjes, presioneve. Një qëndrim të tillë nuk mbajti as diktatori i fundit komunist shqiptar, Ramiz Alia pas themelimit të PD. Kundër nesh u rreshtua lidership, ish-kreu i PD, por jo vetëm ai, i lidhur me 1000 fije me qeverinë, pas shpinë tuaj në kurrizin tuaj. Bënë gjithçka që të mposhtin përpjekjen tonë për të rithemeluar PD.

E vërteta e pamohueshme është se në krah të tyre qëndroi fuqishëm edhe mafia e Soros, e cila kërkonte dhe kërkon që të djathtës shqiptare, forcës politike konservatore shqiptare, ti emërojë kryetarin e saj, ta shndërrojë në një shoqe besnike jo tuajën, por të qeverisë. U ndala në këto rrethana për të theksuar se në çfarë kushtesh ja dolëm të ngrihemi dhe finalizojmë së shpejti procesin e rithemelimit të PD, të bazuar në votën dhe vullnetin tuaj të lirë’, tha Berisha.

Sondazh

Poll

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane

Shpërthimi me tritol në banesën e Shefit të Krimeve, babai: Ishte i fuqishëm

Ministri Çuçi: Në 2022 kemi pasur 49 viktima

Rruga e Krastës, zyrtari i PS: Do të bojkotojmë zgjedhjet lokale

Banorët e Mamurrasit në protestë: Mjetet e tonazhit të rëndë që kalojnë orar pa orar na shqetësojnë