LIVE UPDATES
Aktualitet

Po bëjnë “namin”! Rrëfehet patronazhisti, tregon versionin ndryshe: Ne bëjmë sondazhe, asnjë informacion nuk m

19 Prill 2021, 10:17 Nga DOSJA
Po bëjnë “namin”! Rrëfehet patronazhisti, tregon

Patronazhisti tregoi në “Breaking” se ai ka 4-5 vite që e bën këtë punë, dhe ajo i ngjan një sondazhi dhe nuk ka asnjë lidhje me marrjen e të dhënave pa konsensus.

Ai shpjegoi se procesi është i ngjashëm me atë të një sondazhi që bëhet prej vitesh nga partitë.

Intervista në “Breaking”

Fillimisht doja të thoja që si një njeri i lirë në momentin që kërkova të angazhohesha ishte si patronazhist, dhe kjo është që të vihesh në kontakt
të drejtëpërdrejtë me njerëzit, t’i takosh ata edhe derë më derë. Çdo e dhënë, nuk është e vjedhur por është e dhënë prej tyre, është si një sondazh, se dhe ai që të pyet për kë do votoni është një patronazhist, por thjesht se keni ditur emrin më para.

Dhe kur dikush ta thotë se për kë voton, t’i e shënon aty që është votë sigurt. Mbledhjet ne i bëjmë në zyrat, dua ta theksoj që çdo informacion jepet me konsensus askush nuk detyrohet, nuk shpiken këto të dhëna.

Ka persona që t’i japin infot me dëshirën e tyre, se mund të kenë dhe një hall dhe presin që halli të zgjidhet.

Çfarë përfitoni ju vetë që e bëni këtë punë?

Jo është vullnetare, patronazhist bëhet çdo njeri që do të japë kontribut në partinë që do.

Nuk është se ka një numër fiks për sa do kesh në patronazh, funksionon me familje, nuk di një numër fiks.

Persona që me dëshirë japin informacion, presin që partia tu zgjidhë halli.

Si u zbulua kjo gjë?

Nuk e di, di të them punën time .

Si ka qenë reagimi nga PS, ju është kërkuar diçka tjetër?

Është një punë që bëhet përditë, jo vetëm në kohe zgjedhjesh, patronazhisti është në kontakt të vazhdueshëm me personat që ka në patronazh.

Si e vërteton PS që ato që sillni janë të vërteta?

Patronazhimi është një lloj sondazhi dhe shihet pastaj rezultati.

A janë patronazhistët persona që qëndrojnë në qendra e votimit?

Ditën e  zgjedhjeve patronazhisti kërkon që ato që i ka pas vota të sigurta përpiqet t’i telefonojë përsëri që të vijnë të votojnë nëse nuk ka shkuar ende.

Po informacione të rreme keni dhënë?

Jo nuk ka pse të bëhet, se sondazhi duhet të jetë sa  më i sigurt.

Prej sa kohësh e bëni këtë punë?

E bëj prej 4-5 vitesh.

Marre nga Top Channel

 

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

aktualitet aktualitet interviste patronazhisti interviste patronazhisti

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni