Sport

Për herë të gjashtë! Lionel Messi shpallet ‘mbret i futbollit’, fiton “Topin e Artë”

Kjo është hera e gjashtë që Messi merr në duar këtë trofe, duke lënë pas dy favoritët e tjerë Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Ky i fundit madje nuk ka marrë pjesë fare në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “France Football”.
Featured image of article: Për herë të gjashtë! Lionel Messi shpallet ‘mbret i futbollit’, fiton “Topin e Artë” Lionel Messi

TIRANË– Lionel Messi është shpallut mbreti i futbollit! Për herë të gjashtë, sulmuesi argjentinas ka fituar trofeun “Topi i Artë”, duke u përcaktuar si lojtari më i mirë i sezonit.

Kjo është hera e gjashtë që Messi merr në duar këtë trofe, duke lënë pas dy favoritët e tjerë Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Ky i fundit madje nuk ka marrë pjesë fare në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në “France Football”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me numrin e “Topave të artë” të fituar pas sulmuesit argjentinas vjen Ronaldo, i cili ka marrë pesë të tillë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment