LIVE UPDATES
Sport

Pas incidentit në Silverstone, Red Bull: “Hakmarrja nuk është në planet tona”

20 Korrik 2021, 10:26 Nga DOSJA

AUSTRI – Një fundjavë me një rezultat katastrofik për Red Bull, aksidenti Verstappen dhe kostot financiare që kjo sjell, karriera e Checo Pérez duke mos shënuar pikë dhe fitorja e Hamilton, ishin faktorë që nuk u pritën mirë në ekipin austriak.

Këshilltari i Red Bull, Helmut Marko, ka rrëfyer për gazetën austriake “OE24”, përvojën e fundjavës, si dhe për faktin që skuderia e tyre as që e mendon mundësinë që të përpiqet të hakmerret ndaj Hamiltonit.

“Max do të bëjë gjithçka, që është në fuqinë e tij, për të fituar kampionatin botëror”,- është shprehur këshilltari, i cili në të njëjtën kohë këmbënguli se hakmarrja nuk është në planet e tij, duke u shprehur me zë të lartë: “Sigurisht, që ne nuk do të synojmë hakmarrje, ose budallallëqe të tjera. Ne nuk arrijmë në atë nivel ”.

Marko nuk ishte i kënaqur me penalltinë ndaj Hamilton dhe ai e tregoi këtë menjëherë kur Verstappen doli nga gara, duke u larguar nga pista. Por ish-piloti e di se nëse do të diskutojmë vendimin e komisarëve, ata nuk do të merrnin një përgjigje të favorshme, pasi ata “do të kërkonte prova të reja”, të cilat nuk i kishin. “Por të gjithë e panë se çfarë ndodhi. Pyes veten: A duhet më shumë sesa përplasja e rrotës së përparme te goma e pasme e kundërshtarit?”

Helmut Marko është afër familjes Verstappen dhe ka folur edhe për gjendjen shëndetësore të pilotit, teksa ka rrëfyer se numri 33 është tashmë në shtëpinë e tij në Monako. “Max është përsëri në Monte Carlo, fizioterapisti i tij po punon me të”,- ka thënë ai, duke shtuar: “Ende ankohet për një dhembje në qafë, por po bën çuditërisht mirë. Mendova se nuk mund të lëvizte për nja dy ditë”.

Gara e radhës në Formula 1 është midis 30 korrikut dhe 1 gushtit, kështu që holandezi ka kohë të rikuperohet dhe të rikthehet përsëri për të garuar në Grand Prix të Hungarisë.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport aksidenti verstappen checo pérez fitorja e hamilton helmut marko këshilltari i red bull red bull aksidenti verstappen checo pérez fitorja e hamilton helmut marko këshilltari i red bull red bull

Sondazh

Poll

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel