Aktualitet

Parulla për Borchardt-in, flet pas një nate në qeli Ana Azizaj: Po, turp të kesh!

 • Parulla për Borchardt-in, pas një nate në qeli lihet e lirë aktivistja e LSI-së: S’e kam bërë unë
 • FOTOT/ Kush është Ana, LRI-stja që i vajti tek dera e shtëpisë Borchard-it, takimet me Metën dhe surprizat për Kryemadhin
 • Ana Azizaj është shprehur se nuk ka shkruar parullën ndaj Bernd Borchardt dhe thekson se qeveria duhet t'i trembet popullit të saj. Ajo thotë përsëri fjalinë ndaj ambasadorit: "Turp të kesh!"
  Featured image of article: Parulla për Borchardt-in, flet pas një nate në qeli Ana Azizaj: Po, turp të kesh! Ana Azizaj
  Përditësuar:

  Tiranë- Aktivistja e LSI-së, Ana Azizaj e cila u mbajt për një natë në polici pas parullës që u shkruaj poshtë pallatit ku jeton ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt, ka deklaruar së fundmi se shprehja në mur nuk është shkruar nga ajo.  Por është shprehur sërish me fjalët ndaj ambasadorit: “Po turp të kesh” duke iu referuar gjendjes politike në vend.

  Ajo ka theksuar në reagimin e saj se çdo qeveri duhet t’i trembet popullit të tij.  “Çdo qeveri duhet t’i trembet popullit te saj. Ndaj unë zgjedh të mos hesht, unë zgjedh të protestoj. Shqipëria është e shqiptareve ndaj po vazhdoje e po them turp të keni për situatën qe jemi.”, shprehet ajo. 

  Reagimi i plotë

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Turp te kesh
  Kjo fjali kaq e shkurter beri te ndahej Shqiperia ne dy opione kunder nderkombtareve dhe pro nderkombtareve, kunder qeverise dhe pro qeverise. Pavarsisht qe parrulla nuk eshte shkruar nga mua une e them me plot gojen Turp te kesh.
  Ne Shqiperi mendoje nuk eshte monenti te ndahemi ne gjysme, jemi ne situaten ku askush nuk do te jetoje me ne Shqiperi, jemi ne gjendjen ku askush nuk do te shkollohet ne Shqiperi, jemi ne situate ku askush nuk beson me ne sistemin tone te drejtesise, jemi ne situaten ku askush seshte me i sigurte ne Shqiperi, jemi ne situaten ku askush se di cprodhime ushqimore konsumon me ne Shqiperi, jemi ne situaten ku vazhdojne te duan te na coptojne kufinjte, jemi ne situaten ku rinia nuk punesohet ne Shqiperi, jemi ne situaten ku profesioni i mjekut eshte rrenuar ne Shqiperi, jemi ne situaten ku artin mundohen ta zhdukin ne Shqiperi, jemi ne situaten ku duhet te jemi NJE.
  Nuk ka rendesi qeveria, nuk ka rendesi flamuri partiak nuk ka rendesi mendimi i atyre qe komentojne anglisht per situaten ne Shqiperi, e verteta eshte Shqiperia nuk eshte mire. Nuk ka rendesi reforma qe nderrmerret kur vazhdon i sherben Rilindjes, nuk ka rendesi vetingu kur i sherben Rilindjes, nuk kane me rendesi fotot dhe vidiot 3D per te menduar qe Shqiperia eshte mire, nuk kane me rendesi batutat e Kryeministrit, rendesia ne kete moment eshte Shqiperia.
  Cdo qeveri duhet ti trembet popullit te saj. Ndaj une zgjedh te mos hesht une zgjedh te protestoj.
  Shqiperia eshte e shqiptareve ndaj po vazhdoje e po them turp te keni per situaten qe jemi.

  J.V/Dosja.al

   

  Shto Koment