LIVE UPDATES
Sport

Paradoksi, De Bruyne: “Mourinho nuk më donte, isha zgjedhja e pestë për të”…

16 Janar 2022, 10:19 Nga DOSJA

ANGLI – Kevin De Bruyne ishte vendimtar ndaj Chelseas. Lojë me superlativa dhe goli i belgut, e bënë atë ndër më të mirët në fushë. Aktualisht ai është ndër mesfushorët më të mirë në botë, por gjërat nuk kanë qenë gjithmonë kështu.

Në të vërtetë, belgu, në kohën kur ishte te Chelsea, luftoi shumë për të luajtur. Në një intervistë të publikuar pak kohë më parë në “The Players’ Tribune”, De Bruyne kujton ngjarjet e tij në Londër.

Kur ishte 21 vjeç, Kevin De Bruyne blihet nga Chelsea, çka bëri gjithë Belgjikën të rrotullonte sytë. Në Londër, megjithatë, De Bruyne, nuk arrin të bindë plotësisht dhe është huazuar te Werder Bremen, ku konfirmon pritshmëritë e larta.

Ndërkohë, në Gjermani, Borussia Dortmund e Kloppit i kishte vënë syrin. “Klopp donte që unë të shkoja te Borussia Dortmund dhe ishte lloji i futbollit që më pëlqente. Kështu që mendova se Chelsea do të më linte të shkoja. Por Mourinho më dërgoi një mesazh. Ai donte që unë të isha ende pjesë e ekipit.”

De Bruyne qëndron në Londër, por pothuajse nuk luan ndonjëherë. Dhe drejt fundit të kampionatit, ai ka takimin e dytë dhe të fundit me Mourinhon. “I thashë që shokët e mi luajtën 15/20 ndeshje. Unë luajta vetëm tre. Kështu që pieta, nëse diçka do të ndryshonte. Në atë kohë, Juan Mata gjithashtu ishte në merkato dhe më pas më thane, që nëse Mata do të largohej, unë do të ngjitesha një vend në hierarki. Pra i gjashti, do të bëhesha i pesti!”.

Megjithatë, djali u çlirua duke u kthyer në Gjermani, këtë herë në Wolfsburg, realizon më shumë se 15 ndeshje dhe shënon gola me dyshifra. Një vit më vonë, e blen Manchester City, që e shenjtëron në “Olimpin” e futbollistëve. Kur kishte nënshkruar për Chelsea, De Bruyne kishte menduar: “një ëndërr e bërë realitet!”. Por nga ëndrrat zgjohesh dhe … realiteti mund të bëhet edhe më i mirë pas një kohe.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport blen Manchester City Borussia Dortmund e Kloppit Chelsea kundër Manchester City goli i belgut Kevin De Bruyne Klopp donte që unë të shkoja te Borussia Dortmund kur ishte te Chelsea luftoi shumë për të luajtur Manchester Cityn e Pep Guardiolës Mourinho më dërgoi një mesazh Mourinho nuk dëshiron shpërqendrime ndaj Chelseas blen Manchester City Borussia Dortmund e Kloppit Chelsea kundër Manchester City goli i belgut Kevin De Bruyne Klopp donte që unë të shkoja te Borussia Dortmund kur ishte te Chelsea luftoi shumë për të luajtur Manchester Cityn e Pep Guardiolës Mourinho më dërgoi një mesazh Mourinho nuk dëshiron shpërqendrime ndaj Chelseas

Sondazh

Poll

TEST 31

TEST 31

'Je shumë trendy'/ Mziu-Balluku: Parashikoheshe si pasardhëse e Ramës, mos të kishte ardhur në Dibër

Balluku:Po bëjmë realitet ëndrrat tuaja,keni konflikt interesi me Gjoka Construction ju ka paditur

Rruga e Arbrit/ Mziu: Rama bëri dhe shpikje me PPP-të korruptive, nuk ka përfunduar as gjysma

Mandati i Xhaçkës/ Shehaj: Kur do thërritet mbledhja? Nikolla: Nesër, është e ftuar ministrja

Rezoluta për Srebenicën, Balla-Shehut: Turp të kesh, gënjeshtar

Shehu: Vuçiç të kërkojë falje ne emër të qeverisë! Kemi humbur rolin e liderit në rajon

Rezoluta për Srebenicën, Shehu: Nuk e dënon politikisht gjenocidin

Protesta/ Spiropali-Berishës: Pi ujë Sali se të pret një ditë e lodhshme, ty dhe flamujt e lodhur

Spiropali: Keni përmendur shishet e shampanjës, Vetoja bullgare na pengoni integrimin

'Ulu drejtori i Shqiponjës' Boçi kërkon përjashtimin e Ballës nga Kuvendi

Berisha: Ju pranoni në Shqipëri xhelatët rusë, i kanë duart me gjakun e fëmijëve të vrarë

'Pse tregoheni struca?'/ Rezoluta e Srebrenicës, Berisha: Ju nuk guxoni ta dërgoni Vuçiç në Hagë

Akuzat e Shehut, Balla: Gënjeve, rezoluta e PD ka të njëjtin titull

Rezoluta për genocidin serb në Srebrenicë, Shehu: Mohoni realitetin, jeni 5 hapa pas rezolutës së PE

Rezoluta për Srebenicën, Shehi: Duhet ta votojmë të gjithë, Shqipëria të ndjekë proçesin e Berlinit

Gjenocidi në Srebrenicë, Boçi: Në rezolutë titulli është gabim, kamufloheni dhe fshihni të vërtetën

Çollaku: Rezoluta është hartuar për të mos mërzitur Vuçiç

Debati në Kuvend/ Spiropali: Shko në protestë shko. Tabaku: Çfarë bëj unë e di vetë

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë,Basha:Akti i sotëm është i vonuar,duhet të jemi zëri i Kosovës

Pr.rezoluta për gjenocidin serb në Srebrenicë, Xhaçka: Meriton respektim më të plotë e jo abuzim

Rezoluta për Srebenicën, Tabaku: Duhet të ishte miratuar kohë më parë

Rezoluta e Srebrenicës në Kuvend, deputetët mbajnë 1 minutë heshtje në nder të viktimave

Kuvendi rezolutë për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Duhet të shërbejë si këmbanë alarmi

Rezoluta për të dënuar krimet serbe në Kosovë, Shehu:Ka javë që po zvarritet, po shkelni rregulloren

Protesta zhvendoset te Kuvendi? Berisha: Ka skenarin e vet, ne do japim mesazhin tonë

Protesta e opozitës, Rama ‘siguron’ Kryeministrinë, qytetari: Ku kanë dalë fondet për blindimin

Ratifikimi i protokolleve për anëtarësimin e 2 vendeve në NATO, Alibeaj: Ne jemi pro (ANKESA)

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij