LIVE UPDATES

Shqipëria katastrofë kundër Turqisë, tifozët i shprehin inatin Panuçit dhe Berishës (FOTO+VIDEO)

22 Mars 2019, 18:52 Nga DOSJA
Shqipëria katastrofë kundër Turqisë, tifozët i shprehin

SHKODËR– Sot ishte ndeshja e parë eliminatore e Shqipërisë në Euro 2020 përballë Turqisë, ku kombëtarja shqiptare u mund me rezultatin 0-2.

Kundër Turqisë sot, kuqezinjtë shfaqën probleme serioze dhe trajneri manifestoi se ka limite të mëdha sa i përket mënyrës se si kërkon që skuadra e tij të marrë fitore.

Shqipëria u mund nga golat e Yilmaz në pjesë të parë dhe Calhanoglu në pjesë të dytë.

Kombëtarja realizoi një ndeshje relativisht të dobët, ku nuk ishte e qartë se çfarë kërkonte dhe se kush ishte filozofia e saj në fushë.

Nuk u kursyen as tifozët, të cilët e shprehën frustrimin ndaj portierit Ertrit Berisha duke e goditur me shishe.

Po as Panucci nuk ngeli pa marrë pjesën e tij, pasi tifozët filluan njëzëri të bërtisnin ‘Panucci Panucci, va fan cu*o’.(lexo këtu)

Megjithatë tentativat e tanëve ishin sporadike, me lojtarët e repartit të sulmit, që shpesh herë e tepronin me mbajtjen e topit, ndërsa thuajse asnjëherë nuk e vunë në provë portierin e përfaqësueses turke.

Vërshëllima finale e arbitrit gjerman, pa skuadrën e Turqisë që të festonte në “Loro Boriçi”, ndërsa kuqezinjtë treguan sërish se kanë shumë punë për të bërë në prapavijë, ku pësuan në të dy rastet e vetme të turqve.

Vetëm 3 ditë më vonë vjen transferta me Andorrën, një nga ato ndeshje që duhen fituar medoemos, ndaj gjëja më e vlefshme në këto momente, është të lëmë pas këtë humbje, për t’u përqendruar te takimi i ardhshëm.

23:00 Memushaj reagon pas ndeshjes: Asgjë nuk funksionoi

Ledian Memushaj ka folur pas përfundimit të ndeshjes. Në komentin që dha mesfushori i Kombëtares deklaroi se sot asgjë nuk funksionoi.

Komenti Live: Shqipëri 0-2 Turqi

FT-Shqipëria mundet me rezultatin 0-2 nga Turqia.

73′ Grezda depërton bukur nga e djathta, por gabon në pasin final, duke ia dhuruar topin kundërshtarëve.

70′ Memushaj lëviz bukur brenda zonës dhe provon me të djathtën, por gjuajtja e tij është e gabuar dhe përfundon mbi kuadrat.

65′ Zëvendësim i dytë te Turqia, largohet nga fusha Emre, vendin e tij e zë Tokoz.

62′ Xhaka provon me një gjuajtje të rrezikshme nga goditja e dënimit, por ndalin sërish futbollistët turqë.

58′ Dy zëvendësime të menjëhershme te Shqipëria, largohen Balaj dhe Balliu, vendin e tyre e zënë, Grezda dhe Sadiku.

55′ Ka shënuar golin e dytë Turqia me anë të Calhanoglu.

47′ Barazohet numri i kartonave, Okai ndëshkohet për ndërhyrje të gabuar ndaj Xhakës.

46′ Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes në ‘Loro Boriçi’.

HT- Mbyllet pjesa e parë mr rezultatin 0-1 për Turqinë.

33′ Hysaj jep një asist fantastik për Uzunin, i cili nuk përfiton i vetëm brenda zonës, duke u rrëzuar, por për gjyqtarin gjithçka e rregullt. Një tjetër rast i shkëlqyer për kuqezinjtë.

30′ Memushaj provon me një gjuajtje të drejpërdrejtë nga goditja e dënimit, por largon rrezikun në këndore, Jëllmaz.

29′ Tosun ndëshkohet me karton të verdhë.

28′ Shqipëria në kërkim të golit të barazimit, Xhaka harkon nga goditja e dënimit, por nuk arrin të përfitojë asnjë nga lojtarët kuqezinj.

23′ Momente tensioni, Uzuni kapet me Merih, gjithçka kalon me një këshillim të gjyqtarit gjerman.

21′- Ka kaluar në avantazh Turqia me anë të golit të Burak Yilmaz.

17′ Emre harkon një top të rrezikshë nga goditja e këndit, ndërhyn aty Etrit Berisha, i cili fiton edhe një faull.

14′ Rast ideal shënimi për Shqipërinë. Pas një kombinimi perfekt me Uzunin, Balaj del i vetëm përball portës, por gabon, duke shpërdoruar një rast të artë.

13′ Provon të rrezikojë Turqia me Çalhanoglu dhe Tosun, por ky i fundit gabon në momentin e fundit duke i dhuruar një rivënie fundore Berishës.

10′ Nisje mjaft e mirë e Shqipërisë që ushtron presion të vazhdueshëm në zonën e skuadrës turke.

7′ Balaj provon të shpërthejë në qendër  të zonës, pas një gabimi të mbrojtësit turk, por korrigjojnë gjithçka miqtë.

4′ Rrezikshëm kuqezinjtë. Memushaj kombinon bukur me Uzunin, ky hedh një top të bukur në zonë, por gjyqtari akordon faull në sulm.

1′- Ka nisur ndeshja në stadiumin Loro Boriçi mes Shqipërisë dhe turqisë

Ora 20:15 Ish sulmuesi i kombëtares Kapllani: Shqipëria fiton

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Edmond Kapllani, është i pranishëm në stadiumin “Loro Boriçi”, dhe në një intervistë para ndeshjes me Turqinë, ai kërkon që të jetë një ogur i mirë për Kombëtaren në këtë takim të parë, dhe shprehet se duhet të rrezikojmë më shumë para, për të shënuar më shumë.

Ora 19:30 Dalin formacionet zyrtare, surprizon Panuçi

Janë publikuar formacionet zyrtare nga dy ekipet që do hidhen sot në fushë për ndeshjen e parë eliminatore. Balaj është hedhur në qendër të sulmit, ku Veseli dhe Gjimshiti mbajnë qendrën e mbrojtjes.

Ora 18:30 Cikalleshi zbulon sekretet: Si mundet Turqia

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi ka dhënë eksperiencën e tij në lidhje me lojtarët turk, ku ka treguar ‘hile’ se si ti mundim kundërshtarët sot në ‘Loro Boriçi’ Cikalleshi tregon edhe opinionin e krijuar në Turqi për skuadrën tonë kundërshtare dhe rëndësinë që ka kjo ndeshje referuar objektivit kualifikim drejt Europianit “Euro 2020”.

Ora 17: 50 Dyndje tofizësh kuqezi në “Loro Boriçi”, shiten afro 11 mijë bileta

Shqipëria do të përballet mbrëmjen e sotme me Turqinë në kuadër të rrugëtimit për në “Euro 2020”. Ndeshja do të nisë në orën 20:45 dhe do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

Ndërkohë që jemi 5 orë para ndeshjes, burime për Dosja.al theksojnë se janë shitur afro 11 mijë bileta ndërkohë që stadium “Loro Boriçi” në Shkodër ka një kapacitet prej 16 mijë vendësh. Ndër to vetëm 1 mijë bileta janë blerë nga tifozët turq.

B.N/dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport eliminatore euro 2020 loro borici shqipëri 0-2 turqi shqiperi turqi eliminatore euro 2020 loro borici shqipëri 0-2 turqi shqiperi turqi

Sondazh

Poll

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat