LIVE UPDATES
Aktualitet

Operacioni ‘antidrogë’ në Vlorë, 27 persona lihen në burg, një prej të arrestuarve shfaqi simptoma të Covid-19, u shk

16 Dhjetor 2020, 08:26 Nga DOSJA
Operacioni ‘antidrogë’ në Vlorë, 27 persona lihen

VLORË–Në Gjykatën e Vlorës janë shkelur rregullat anti covid! 27 persona të arrestuar në kuadër të operacionit antidrogë që u zhvillua dy ditë më parë u lanë në arrest me burg nga Gjykata e Vlorës. Një nga përfaqësuesit ligjorë, të një prej të akuzuarve ka deklaruar se klienti i tij ka shfaqur simptoma të covid duke kërkuar që të mos jetë prezent gjatë seancës gjyqësore. Gjyqtarja Elona Mihali nuk e ka pranuar këtë kërkesë.

Ky vendim mund të rrezikojë edhe të pranishmit e tjerë në sallë, duke qenë se do të jenë mbi 40 persona. Kjo shkel rregullat anti-Covid të cilat kërkojnë që të mos ketë grumbullime në më shumë se 10 persona.

Familjarët e tyre pritën me orë të tëra jashtë Gjykatës për të mësuar vendimin që do merrej me të afërmit e tyre. Ata u shprehën se personat që janë kapur janë të pafajshëm e se fajtorët e vërtetë janë jashtë të lirë.

Personat që u përballën me gjykatën ditën e sotme ishin: Maliq Bylyshi; Moisi Mëhilli; Admirim Duro; Ritana Duro; Mbarime Ruko; Dashamir Troka; Marjus Driza; Besnik Guhacaj; Eduard Guhacaj; Saverio Fejzaj; Ismet Hysenil; Shkëlqim Iljazi; Halil Baraj; Simon Leskaj; Blerim Ribaj; Xhezo Shakaj; Agurim Jonizaj; Muis Skarra; Haziz Xhaferraj; Bashkim Devacaj.

Detyrim paraqitje kanë shtetasit Haredin Shkurtaj; Veip Lalaj (Polic), Cerciz Fakaj.

Arrest shtëpie: Irirjan Gjika/ Arrest me burg: Ervin Mehmetaj; Romario Hasanaj; Daniel Gjikaj; Kastriot Gjokaj; Aranit Gjokaj; Oltion Gjokaj; Përparim Gjinaj; Platon Mehmetaj; Arbër Jahaj; Gilo Novruzaj; Elsid gjokaj; Leandër Gjokaj; Astrit Gjokaj; Klinton Shehaj; Gëzim Kuci.

Detyrim paraqitje: Adnand Bajramaj/ Arrest në shtëpi: Pavli Curraj/ Arrest me burg: Isa Jacaj (polic spz); David Fakaj

Detyrim paraqitje: Alem Llanaj (Polic); Ilir Kadena (Polic); Artur Veshaj (Polic); Arjan Tase (Polic).

Dy ditë më parë policia zhvilloi një aksion të gjerë kundër kultivimit të lëndëve narkotike në fshatrat e lumit të Vlorës dhe përgjatë bregdetit. Nga ky operacion u arrestuar 27 persona, 10 të tjerë janë lënë në masën “Arrest shtëpie” dhe 4 i kanë shpëtuar prangave. Policia gjithashtu sekuestroi edhe 120.9 kg kanabis sativa të gatshme për tu shitur dhe 12.144 rrënjë bimë. Mes të arrestuarve ka qytetare, si dhe drejtues e efektivë të policisë.

(a.b)/dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet aksioni antidroge ne vlore operacioni antidroge ne vlore aksioni antidroge ne vlore operacioni antidroge ne vlore

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE