LIVE UPDATES
Aktualitet

PISTAT/ Gjendet valixhja e katërt, mungon këmba e Shpëtimit, gjendet trupi i Teuta Pashos, vajza ‘kyç gojën’: Pres rezu

16 Dhjetor 2020, 06:43 Nga DOSJA
PISTAT/ Gjendet valixhja e katërt, mungon këmba e Shpëtimit,

TIRANË– Shpëtim dhe Teuta Pasho, çifti shqiptar që u gjetën një natë më parë në Itali, të copëtuar e të futur në katër valixhe, kanë mangësi në gjymtyrë. Grupi hetimor italian ka gjetur valixhen e katërt. Këmba mungon nga trupi i gjymtuar i burrit, ndërkohë që trupi i gruas është gjetur në valixhen e tretë.

Dosja.al ka siguruar fotot e çiftit nga Vlora dhe ka mësuar pistat e hetimit ku janë fokusuar italianët. Pjesët e trupit të Shpëtim dhe Teuta Pashos u gjetën pranë burgun Solliçiano ku djali i tyre vuante dënimin për trafik droge në kohën që çifti shqiptar u zhduk. Dyshohet se vrasja e tyre mund të ketë lidhje me “bëmat” e të birit. Mediat italiane shkruajnë se një prej pistave ku po hetohet është një sherr që ka pasur çifti shqiptar me të dashurën e djalit, debat për të cilin nuk dihen ende detaje konkrete.

Fotot e dyshes nga Vlora kishin bërë xhiron e të gjitha mediave italiane që nga viti 2015, por mbrëmë u gjetën të prerë në copa e të futur në valixhe. Për herë të fundit, sipas verifikimit të tabulateve telefonike, Teuta ka folur me të motrën në muajin nëntor të vitit 2015.

Më datë 1 ka marrë të motrën, dhe më datë 2, kur e motra e ka marrë sërish, dyshja nuk janë përgjigjur më. Një ditë më pas, një numër anonym ka telefonuar vajzën e çiftit shqiptar për t’i thënë që të mos e telefononte më të ëmën sepse nuk donte të fliste me askënd.

Paraprakisht mendohet se trupat janë copëtuar dikur tjetër dhe janë hedhur nga ndonjë makinë në ecje, por ende nuk dihet se prej sa kohësh qëndronin në atë valixhe. Kjo për shkak të letrës me të cilin ishin mbështjellë trupat, me celofan dhe najloni që kanë ofruar një lloj ‘mbrojtjeje’. Ajo që solli identifikimin e çifti ishte se në njërin prej trupave u vu re një tatuazh në formë spirance, poshtë të cilës ishte gdhendur edhe emri i një qyteti shqiptar. Por analizat dhe ekzaminimet e mëtejshme, do të zbardhin më tepër detaje.

Sot, vajza e Shpëtim dhe Teuta Pashos, Dorina është shprehur se nuk do komentojë asgjë derisa të dalë rezultati përfundimtar i ADN-së, që të tregojë nëse janë prindërit e saj apo jo, edhe pse autoritetet italiane janë të bindur tashmë. Çifti u zhdukën në fillim të nëntorit 2015. Ata jetonin në Shqipëri dhe shkonin shpesh në Toscana, ku jetonin fëmijët e tyre, dhe dje u gjetën të vdekur e të prerë. Autopsia tregoi se Teuta ka ndërruar jetë nga dhuna monstruoze, pasi ka pasur hematoma në fytyrë dhe kocka të thyera.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet shpëtim dhe teuta pasho valixhja me trupa ne itali shpëtim dhe teuta pasho valixhja me trupa ne itali

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës