LIVE UPDATES
Aktualitet

“Nuk na e kanë kthyer trupin e saj”, motra e Adelina Sejdinit: Dua të di se…

12 Nëntor 2021, 09:02 Nga DOSJA
“Nuk na e kanë kthyer trupin e saj”, motra e Adelina Sejdinit:

ITALI – Motra e Adelina Sejdinit, 47-vjeçares shqiptare që vrau veten duke u hedhur nga ura e Pavias kërkoi të zbulohet e gjithë e vërteta e dhimbshme e vdekjes së personit të saj të dashur.

Ermira Sejdini rrëfen për mediat italiane se autoritetet italiane nuk i kanë kthyer familjes trupin e Adelinës.

“Motra e përballoi jetën duke ndihmuar njerëzit në mënyrë që të mos vuanin më. Kur kërkoi ta ndihmonin, askush nuk e ndimoi atë. Dua të di se çfarë ka ndodhur. Nuk na i kanë kthyer akoma trupin e saj. Kemi marrë vetëm një telefonatë nga institucionet. Babai im është njoftuar se motra ime ka vdekur”, shprehet Ermira Sejdini.

Adelina Sejdini kreu vetëvrasje pas refuzimit për të marrë nënshtetësinë italiane. Autoritetet lokale të Romës i ndalun qëndrimin në kryeqytetin italian për të paktën 1 vit. Në kushte të rënda psikologjike, ajo i vuri flakën vetes disa muaj para vetëvrasjes dhe u shpëtua nga disa kalimtarë. Gjithashtu ajo vuante nga një sëmundje tumoriale dhe kishte marrë statusin e invalides.

47-vjeçarja ndihmoi në zbulimin dhe shkatërrimin e një organizate mafioze që drejtonte rrjet prostitucioni. Nga ky operacion u arrestuan 40 persona dhe 80 të tjerë u ndoqën penalisht.

Prej vitesh, ajo nuk kthehej në Shqipëri pasi i frikësohej një hakmarrje të mundshme nga persona të lidhur me rrjetin e prostitucionit të shkatërruar.

Dy ditë pas vdekjes së saj, në media u shpërnda videoja e Adelinës, e cila akuzoi autoritetet italiane për lënien në baltë.

Marrë nga “Tg Mediaset24”.

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet adelina sejdini prostitucioni ne itali vetevrasje adelina sejdini prostitucioni ne itali vetevrasje

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë