Politike

Kolegji rrëzoi Metën, drejtuesja e Misionit të ODIHR takim me Ramën e Ballën në selinë e PS-së

 • Rama me tuta…pamja e kryeministit ngre në dilemë gjithë Shqipërinë (FOTOT)
 • Ambasadorja Aundry Glove vizitë në selinë e PS. Glover ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e grupit parlamentar Taulant Ballën.
  Featured image of article: Kolegji rrëzoi Metën, drejtuesja e Misionit të ODIHR takim me Ramën e Ballën në selinë e PS-së Ambasadorja Grover duke hyrë në selinë e PS-së
  Përditësuar:

  TIRANË– Kryesuesja e misionit vëzhgues të OSBE-ODIHR në Tiranë, ambasadorja Audry Glover ka vizituar selinë e PS-së paraditen e sotme. 

  Gjatë vizitës së saj, Glover ka zhvilluar edhe një takim me kryeministrin Edi Rama dhe me numrin dy të PS-së, Taulant Ballën. Takim, i cili mësohet se ka pasur si qëndër diskutimi zgjedhjet e 30 qershorit.

  Ndërkohë, teksa në PS zhvillohet takimi i Glover me zyrtarët më të lartë të kësaj partiem është mbledhur edhe Kolegji Zgjedhor, i cili ka vendosur rrëzimin e dekretit të Metës për anulimin e zgjedhjeve lokale. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Pas vendimit të Kolegjit, zgjedhjet lokale do të zhvillohen më 30 qershor pa praninë e opozitës, e cila nga ana tjetër ka premtuar rezistencë dhe përplasje civile.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment