LIVE UPDATES
Aktualitet

Berisha hyn me forcë në PD, shkelmohet dera, PARALAJMËRIMI: Basha do shkarkohet!

21 Dhjetor 2021, 11:49 Nga DOSJA
Berisha hyn me forcë në PD, shkelmohet dera, PARALAJMËRIMI: Basha

TIRANË– Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka hyrë me forcë në selinë e Partisë Demokratike, duke thyer derën e një prej sallave të mbledhjeve. Bashkë me disa prej anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike, Berisha tha se kryedemokratit Lulzim Bashës do t’i depozitohet një shkesë për shkarkimin e tij nga posti. Por gjithashtu paralajmëroi kryedemokratin që të mos guxojë të kundërshtojë vendimin e referendumit të mbajtur më 18 dhjetor, në të njëjtën ditë kur u zhvillua edhe Kuvendi Kombëtar i PD-së. Gjithashtu Berisha, në fjal ën e tij ftoi deputetët e tjerë të PD që deri më tani nuk i janë bashkuar aksionit të tij, që të shkojnë në zonat e tyre zgjedhore dhe të shohin e verifikojnë listat e demokratëve që kanë votuar për shkarkimin e Bashës. Ndërkohë që ndër të tjera në fjalën e tij, ish-kryeministri i vendit, dënoi dhunën e pretenduar nga Policia e Shtetit, ndaj protestuesve të djeshëm që kundërshtuan nismën “Ballkani i Hapur”. Pa përmendur emra, Berisha drejtoi gishtin nga drejtuesit e Komisiariatit nr.2 në Tiranë, të cilët sipas tij, kishin dhënë urdhër për keqtrajtimin e protestuesëve. Pas përfundimit të konferencës për mediat, Berisha u largua nga selia blu, por pa bërë me dije hapin e radhës kundër Bashës. Ky i fundit, edhe sot, njëjtë si herën e parë, ndodhej në një mbledhje me eksponentë të Partisë Demokratike, duke mos e prishur për asnjë moment qetësinë pavarësisht trazirave që ndodhin në korridorin e selisë blu.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

“Basha e Rama dy kriminelët më të mëdhenj”, Berisha: Dautaj ishte në ‘çadër’ në 2017

Berisha: Çdo fjalë e Bashës, e pavlerë! Mos ti thërrasë njerëzit kot, i lodh

Kuvendi i 18 Dhjetorit/Berisha: Si anti-mitingu i Ramiz Alisë, e mbushi me kriminelë

‘Brava është peng i pashpresë’/ Berisha: Ai i beson gënjeshtrat që thotë

Ftesa për deputetët! Berisha: Kushdo që e ndjen veten të lirë të na bashkohet

Ku shkoi? Berisha lajmëroi shkresën e shkarkimit, Basha largohet nga mbledhja

Berisha i PRERË: Sot nis vendimi i zbatimit të Kuvendit të 11 Dhjetorit

Berisha:Bashës do ti dërgohet SHKRESË për shkarkimin, vendimi do zbatohet pa hezitim

Berisha: Lulzim Brava ka tradhëtuar interesin kombëtar, nuk do ta toleroj

VD-E FORTË! Berisha: Mbrëmë u arrestuan të mitur, u keqtrajtuan nga komisariati 2

Berisha: Lulzim Brava ka tradhëtuar interesin kombëtar, nuk do ta toleroj

VD-E FORTË! Berisha: Mbrëmë u arrestuan të mitur, u keqtrajtuan nga komisariati 2

VD-Të gjithë gati për konferencë! Berisha me sytë në iPAD, çfarë po lexon?

Berisha futet në sallën e selisë së PD-së, median e nxjerr jashtë, Noka: Dilni!

ME VIDEO: Plasi në PD! Ishte e kyçur, demokrati hap derën me shkelma, Berisha futet

E PAPRITUR! Sali Berisha me mbështetësit e tij shkojnë në selinë e PD-së

(a.b/k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike berisha ne seline e pd partia demokratike sali berisha berisha ne seline e pd partia demokratike sali berisha

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh