Aktualitet

Nesër ndërpriten sinjalet analoge, nis dixhitalizimi në Tiranë e Durrës, AMA shtyn datën për Vlorën

Vendimi i marrë nga Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) parashikon që kanalet televizive të shihen vetëm përmes transmetimeve digjitale.
Featured image of article: Nesër ndërpriten sinjalet analoge, nis dixhitalizimi në Tiranë e Durrës, AMA shtyn datën për Vlorën Foto ilustruese

TIRANË- Nesër do të mbyllet sinjali analog në Tiranë dhe Durrës.

Pas mesnatës antenat do fiken sipas vendimit të marrë nga Autoriteti i Mediave Audiovizive, ndërkohë kanalet televizive do të shihen vetëm përmes transmetimeve digjitale. Për qarkun e Vlorës, AMA ka vendosur shtyrjen e këtij procesi në një moment tjetër.

Vendimi i marrë nga Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) parashikon që kanalet televizive të shihen vetëm përmes transmetimeve digjitale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë qytetarët nuk kanë më asnjë të drejtë për të parë kanalet televizive, ndërsa ky proces është zhvilluar më parë në qarqet e Fierit, Beratit dhe Korçës dhe do të vijojë edhe në qaqet e tjera.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment