LIVE UPDATES
Politike

Mungoi dje tek ‘Foltorja’! Flamur Hoxha vihet para zgjedhjes: O me Berishën, o me…

13 Tetor 2021, 14:44 Nga DOSJA

KUKËS– Deputeti i Partisë Demokratike në Kukës, Flamur Hoxha ka zgjedhur që të jetë asnjanës në “luftën” politike të ish kryeministrit Sali Berisha me kryedemokratin, Lulzim Basha. Berisha mbrëmë mbajti “Foltoren” e radhës në Kukës, por Hoxha nuk ishte pjesë e saj. Por i kishte sqaruar të gjithë me një mesazh të gjatë në rrjetet e tij sociale, duke lënë kështu të kuptohet se në fund do të mbështeste demokratët dhe vendimin që ata do të marrin.

“I mirëkuptoj zërat spontane që thërrasin të dalim nga institucionet por nuk e kam menduar kurrë të dal nga institucioni i shenjtë PD. Jeta ime si dhe fjala është e shenjtë edhe në misionin fisnik per te kontribuar politikisht në PD ku gjendem natyrshëm. Unë nuk jam në PD per hatër te askujt as për mëshirë te ndokujt, jam në PD për hir të familjes e historisë time,”-shkruan ai ndër të tjera.

Por me lëvizjen e tij diplomatike, demokratët e Kukësit nuk janë të kënaqur me qëndrimin e tij asnjëanës duke “vërshruar”në faqen e tij në Facebook. Ai votues të tij, të cilët e vendosën në Kuvend, ata kërkojnë që të shprehet lirisht për qëndrimin e tij, madje shumë prej tyre kërkojnë që të dalë krah Berishës. A do t’i dëgjojë vallë?

KOMENTET E DEMOKRATËVE NË FAQEN E TIJ:

Komentues: Ne të dy kemi një respekt të ndërsjelltë për njëri tjetrin dhe këtë e kemi demostruar në kohë. Por mungesa juaj sot në foltoren e Berishës, thjesht ti prish marrëdhënjet me votuesit tuaj më të devotshëm, kjo vërtetë të afron me Lulin por të ndan me ata që të kanë ba përfaqësues të Lumës në Parlament. Nesër s’është as Luli, as Berisha kryetar PD por demokratët e Kukësit do të jenë prapë, se ata janë burra dhe gra që besojnë te liria dhe demokracia. Më i hapur, më tolerant

Komentues: Mund te jesh shume fisnik dhe po ashtu Demokrat por e verteta sot therret me ze te larte ! Me Lul Bashen i bie te jesh per shkaterrimin e PD ! Koha eshte te ndahesh ose me Lulin ose me ate qe themeloj PD. Edhe keshtu edhe ashtu sikur nuk shkon!

Komentues: Ju nuk e meritoni te perfaqesoni qarkun e Kukesit ,po ju mashtron Basha per interesa te ngushta!

Komentues: Ok, me shume te drejte je PD-ist. Te takon dhe te perkrahim. Me shume se asnjehere tani eshte koha te tregosh sa luftetar je per te sheruar PD. Partia nuk ka nevoje per dipllomaci dhe rruge te mesme. Basha qe ju kryeson eshte nje njeri i paafte. Nese doni te ndertoni Shqiperine dhe familjet tuaja me te pa afte, mos bej asgje. Perndryshe leviz dhe arsyeto voten qe ke marre nga kuksianet. … dhe bej ndonje like qe njerzit te kuptojne se po i lexon komentet.

Komentues: Z. Hoxha, cili është qëndrimi juaj në këtë situatë të krijuar së fundmi? A mund të quhen antiamerikan anëtarësia e PD-se? A mund të na thoni që votues të PD-se të quhen llum??? Ju lutem na jepni një pozicionim të qartë… Për këtë I detyrohesh votuesve.

Komentues: PD nuk konkuron per vend te dyte, as me rradhe nuk vjen ne pushtet prandaj duhet ti bashkohesh zerit te demokrateve. fjala jote ka vlere sot ose me vulen ose me antarsine. shume demokrate kuksiane do ishin krenare nese te shikonin ne krah te Sali Berishes sot.

Komentues: Flamur Hoxha je njofte perher si burr i mir dhe me vlera! Mos i humb piket vetes ne minuta shtes! Sepse nese nuk je ne PD per hater te askujte ateher duhet te jesh aty ku mblidhen demokrat, pavarsisht kush i prin.

(k.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike aksioni i berishes flamur hoxha kukes lulzim basha sali berisha sali berisha ne kukes aksioni i berishes flamur hoxha kukes lulzim basha sali berisha sali berisha ne kukes

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh