LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Mos u rebeloni! Jini mendje hapur ndaj ndjenjave të reja, parashikimi i horoskopit

15 Nëntor 2021, 06:00 Nga DOSJA
Mos u rebeloni! Jini mendje hapur ndaj ndjenjave të reja, parashikimi i

Dashi

Nëse lejoni që gjithçka që është tension dhe nuk do të donit që një mënyrë e pakëndshme e të bërit të gjërave të ketë lidhje me ju, më mirë përqendrohuni në faktin se kjo e hënë do t’ju sjellë momente të këndshme dhe biseda të këndshme. Është dikush që ju demonstron miqësinë e tij.

Demi

Kujdesuni për gjithçka rreth ushqimit pak më shumë këtë fillimjavë, pasi ndonjëherë e lini të kalojë dhe nuk ju intereson se çfarë mund t’ju sjellë në të ardhmen. Nëse një person i afërt ju tërheq vëmendjen për këtë, duhet t’i kushtoni vëmendje dhe të mos rebeloheni ose të tregoni se jeni në humor të keq.

Binjakët

Do të shoqëroheni nga njerëz me të cilët do të keni mundësi të ndërtoni ura apo lidhje të rëndësishme miqësie. Jini mendje hapur ndaj ideve dhe ndjenjave të reja të panjohura që mund të jenë shumë të këndshme dhe argëtuese. Diten e mirë!

Gaforrja

Do të konstatoni sjelljen e dikujt që e vlerësoni dhe madje do t’ju tërheqë ftohë raportin që keni. Mos e merrni personale, ndoshta ky person po kalon një moment të keq që ju nuk e dini dhe po reagon në këtë mënyrë.

Luani

Keni marrë vendim që të mos kaloni rdhe një ditë tjetër me përpjekjet për të rregulluar një situatë që tashmë po kthehet në diçka shumë të bezdisshme. Kjo situatë ndoshta lidhet me shtëpinë ose fqinjët tuaj. Vendosni të flisni përpara, por me kujdes, pa e tepruar.

Virgjëresha

Nuk është shumë e zgjuar nga ana juaj t’i kushtoni shumë rëndësi asaj aventure që keni, sepse nuk do të jetë një marrëdhënie në të cilën mund të ndani bashkëjetesën apo kohën e lirë për shkak të disa rrethanave të jashtme. Shijoni orët e këndshme.

Peshorja

Përpiquni të sqaroni ndjenjat ose ndjesitë tuaja përpara se të kërkoni këshilla ose të ekspozoni atë që po ndodh brenda jush pa bërë shumë zhurmë dhe pa precipituar në këtë raport. Është e rëndësishme të analizoni se çfarë doni në të vërtetë dhe nga çfarë do të duhet të hiqni dorë për të pasur atë që doni.

Akrepi

Ju i besoni këshillës së dikujt në familje për të trajtuar një temë disi të ndjeshme që lidhet me partnerin/en tuaj. Për më tepër, nuk e keni shumë të qartë se si qëndron e vërteta. Nëse është dyshimi për një situatë xhelozie, është më mirë të sqaroni gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur për të filluar nga e para, gjithnjë nëse jua ndjen ta bëni.

Shigjetari

Kujtimet janë të rëndësishme dhe pjesë e përvojës suaj të jetës, por mos lejoni që ato t’ju paralizojnë dhe të humbisni dikë apo diçka dhe të trishtoheni.

Bricjapi

Po përpiqeni të rregulloni diçka që nuk është në vendin e vet, as materialisht dhe as shpirtërisht. Kjo po ju jep një qetësi të madhe shpirtërore, por edhe një shans për javën e ardhshme, për të pasur më shumë kohë të lirë dhe për të shijuar më shumë një aktivitet.

Ujori

Do të dëshironit të ishit në qendër të vëmendjes këtë të hënë dhe të jeni protagonist i asaj që ndodh, por kujdes sepse nëse e tejkaloni veten nuk do të jeni në një pozicion të mirë me disa njerëz që nuk ju njohin shumë. Madje as me më të besuarit.

Peshqit

Të jesh rehat me veten, të kuptosh se kush je dhe të mos kesh frikë nga ajo që mendojnë të tjerët për ty,  është qëndrimi më i shëndetshëm që mund të adoptosh. Këtë të hënë do ta kuptoni mirë këtë dhe do t’i viheni punës për ta realizuar sa më shpejt. Mund ta marrësh. /noa.al

(a.)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 15 nentor 2021 horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 15 nentor 2021

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave