LIVE UPDATES
Sport

Mo Salah as brenda dhe as jashtë Liverpoolit. Kërkon dyfishimin e pagës

10 Prill 2022, 05:59 Nga DOSJA

ANGLI – Kontrata e Mohamed Salah (29) skadon në verën e vitit 2023. Për muaj të tërë, agjentët e tij kanë negociuar me Liverpool për një zgjatje luksoze të kontratës.

Meqenëse negociatat po ngecin, sigurisht që ka një sërë zërash, për blerësit e mundshëm të egjiptianit. Qoftë Real Madrid, Barcelona, ​​Juventus Torino apo PSG, pothuajse çdo klub i lartë europian e ka një sy te negociatat e Salah.

Tani sulmuesi egjiptian ka folur për kontratën e tij te ‘Sky Sports’: “Sinqerisht, çfarë mund të them? Ka shumë gjëra që njerëzit nuk i dinë. Nuk mund të jem egoist tani dhe të flas për situatën time”.

Anësori vazhdoi: “Jemi në fazën më të rëndësishme për ekipin, ndaj më duhet të flas vetëm për ekipin, të fokusohem në atë që do të vijë dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Kaq mund të them. Shpresojmë të jemi optimistë dhe të shohim se çfarë do të ndodhë.”

Sipas raportimeve të mediave angleze, agjentët e Salah thuhet se kërkojnë dyfishim të pagës. Ai thuhet se aktualisht është duke u paguar rreth 12.5 milionë euro në sezon, por klubi nuk dëshiron të paguajë 25 milionë euro…

Kur u pyet nëse kishte besim se gjërat do të rregulloheshin në të ardhmen e afërt, ai tha: “Nuk mund të them po ose jo. E kam thënë shumë herë këtë dua. Për momentin nuk mund të hyj në më shumë detaje për kontratën sepse është një situatë shumë delikate”.

Salah deklaron: “Unë flas me trajnerin herë pas here, jam shumë profesionist. Nuk më interesojnë bisedimet për kontratën. Unë thjesht fokusohem te ekipi dhe jap gjithçka për klubin.” 

Statistikat tregojnë se ai mund t’i fshehë mirë ngjarjet. Në 28 ndeshje të ligës, ai ka shënuar 20 gola, më së shumti në ligë.

B.T (Dosja.al)

 

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport “the reds”-at e liverpoolit të jurgen klopp egjiptiani mohamed salah sulmuesi mohamed salah “the reds”-at e liverpoolit të jurgen klopp egjiptiani mohamed salah sulmuesi mohamed salah

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE