LIVE UPDATES
Bota

Milaim Zeka: Askush s’flet për vërshimet në Kosovë, për politikanët tanë kanë rëndësi lux-salltanet

4 Qershor 2019, 10:07 Nga DOSJA
Milaim Zeka: Askush s’flet për vërshimet në Kosovë,

KOSOVË- Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka renditur disa arsye përse nuk po e kupton qëndrimin e presidentit Thaçi lidhur me bashkimin e Luginës së Preshevës.

Në një reagim të tij në Facebook, Deputeti Zeka thotë se askush nuk interesohet pse jeta është e shkatërruar në këtë vend, por sipas tij për politikanët kanë rëndësi lux-salltanet.

Postimi i plotë i Milaim Zekës:

Pse nuk po e kuptoje Presidentin Thaçi?

E para nuk po e kuptoje yryshin e tije qe nga Tirana me i shpalos idete e tije per bashkimin e Lugines.

E dyta, nuk po e kuptoje luften e tije si President me Sali Berishen.

E treta, nuk po e kuptoje qendrimin e tije per taxen. Çdo ore po nderron qendrim, kur dihet qe taxen po e paguajne qytetaret e vendit.

E katerta nuk po e kuptoje goditjen qe ia jep kryeministrit Haradinaj, ne vend qe ta shkarkoje ate nese nuk eshte i kenaqur me qeverisjen e tije.

Krejte ne fund: a po e shihni qytetare te ketij vendi se si eshte puna ne kete vend? Psh.  per Presidentin e vendit, e as per Kadri Veselin, as per Fatmire Limen, nuk ka rendesi qysh qeveriset vendi nga Kryetari i Qeverise, po qysh ai sillet ne raport me keta. Nese tenderat ndahen me jaranat e tyre, nese Vala i lihet AAK se e Nismes, ndersa KeKu PDK/se, Ramushi eshte i mire. Tjerat nuk kane rendesi.

Nuk ka rendesi qe po shpenzohen miliona euro para te popullit, vetem per lux-salltanet. Nuk ka rendesi pse jeta ne kete vend eshte shkaterruar ne çdo dimension.

A po flet kush per vershime neper gjithe Kosoven? Kush do ju vie ne ndihme qytetareve te shkrete qe vershimet po ua shkaterrojne shtepite e te mbjellurat e tyre?! Jo, sepse jeta e qytetarit nuk ka rendesi ne kete vend. Do zgjohemi prej mengjesit e deri ne syfyr me retoriken: Vuqiçi, Salihu, Rama, Hashimi, ky, ai, kufiri, dreqi, Burdushi, nderkohe qe Kosova po zbrazet si pasoje e nje politike budallice, hipnotizuese, e mbi te gjitha: Hipokrite!!!

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

rajoni rajoni hashim thaci lugina e presheves milaim zeka hashim thaci lugina e presheves milaim zeka

Sondazh

Poll

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim