LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Melia Hotels vjen në Shqipëri, dy hotelet me pesë yje në Tiranë dhe Durrës

28 Shkurt 2019, 16:10 Nga DOSJA
Melia Hotels vjen në Shqipëri, dy hotelet me pesë yje në

Falë masave të reja të ndërmarra nga Shqipëria për të nxitur udhëtimin brenda vendit, Meliá synon të shfrytëzojë mundësitë emocionuese për zhvillimin e hoteleve me një hotel standart për udhëtimet ndërkombëtare në kryeqytetin shqiptar, duke aplikuar të gjithë përvojën e saj në destinacione pioniere dhe njohjen e saj ndërkombëtare në Mesdhe . Melia,  në industrinë e hoteleve turistike ka qenë një faktor kyç në rritjen dhe zgjerimin e ndikimit të saj në destinacione të tjera të Mesdheut.

Meliá do të jetë pjesë e një projekti arkitekturor në zemër të qytetit, duke i dhënë një shtysë pozicionimit të saj si një hotel modern, simbolik i objekteve të reja hoteliere me cilësi të lartë. Forma të ndryshme në fasadën e saj, hapsirat e banimit, zyrat etj. Të gjitha këto do të jenë të vendosura në një distancë të afërt me pikat kryesore të qytetit, si dhe atraksionet kryesore turistike si Kulla e Sahatit, Katedralja ose Muzeu Historik Kombëtar , si dhe zonat kryesore të biznesit dhe selinë e qeverisë. Hoteli është planifikuar të hapet në vitin 2021, duke siguruar 140 dhoma, një restorant, bar, dhoma takimi dhe një holl modern me pamje panoramike të qytetit.

Meliá pret të hapë një hotel tjetër në Shqipëri në vitin 2020, Meliá Durrës, një resort i jashtëzakonshëm me pesë yje në Gjirin e Lalzit, në veri të Durrësit, qyteti i dytë më i rëndësishëm në vend. Ky hotel aktualisht është në ndërtim e sipër dhe do të ofrojë 400 dhoma dhe objekte të gjera për ta bërë atë hotelin më të mirë në zonë, me tetë restorante, disa pishina, spa, palestër, klub plazhi, qendër konventash dhe parkim makinash. “Me një vend të privilegjuar në Detin Adriatik, klimë të shkëlqyer, infrastrukturë në zhvillim, stimuj për investime dhe një trashëgimi të pasur kulturore, Shqipëria ka të gjithë përbërësit që të bëhet një destinacion i lartë udhëtimi në Mesdhe dhe ‘Meliá’ ka shumë për të ofruar dhe kontribuar në sajë të përvojës dhe njohurive të saj të tregut “,- siguroi Gabriel Escarrer, Zëvendës President dhe CEO i Meliá Hotels International. Këto dy hotele gjithashtu përforcojnë praninë e kompanisë në Adriatik, ku tashmë funksionon me hotelet në Kroaci dhe Mal të Zi.

L.K/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

argetim argetim melia hotels ne shqiperi melia ne durres melia ne tirane melia hotels ne shqiperi melia ne durres melia ne tirane

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve