LIVE UPDATES
Politike

“Më vjen turp që të kam Kryeministër, në Kosovë…”/ Rama ‘zihet’ keq me qytetarin: Meriton të dalësh jashtë, s

15 Shkurt 2021, 21:24 Nga DOSJA
“Më vjen turp që të kam Kryeministër, në

TIRANË- Zjedhjet në Kosovë të cilat janë zhvilluar ditën e djeshme kanë qenë kryefjalë e mediave jo vetëm kosovare por edhe në vendin tonë. 

Zgjedhjet në Kosovë kanë qenë të qeta dhe pa incidente, gjë e cila ka rënë edhe në sy edhe të qytetarëve, ku më pas edhe i janë ‘vërsulur’ Kryeministrit Rama. 

Në një postim që ka bërë Rama, një nga qytetarët i shkruan se i vjen turp që ka një Kryeministër si ai duke shtuar se në zgjedhjet e Kosovës, nuk pati as vjedhje vote dhe as vrasje.

Pas këtij komenti nuk ka munguar as përgjigja e kreut të qeverisë i cili i është drejtuar në mënyrë të ashpër ku i ka thënë se ai meriton të dalë jashtë si ndotës mjedisi, për shkak të gjuhës vulgare që ka përdorur. 

PJESË NGA BISEDA: 

Nikoll Prenga: Mua më vjen turp që të kam kryeministër sepse dje Kosova pati Zgjdhje Elektorale, të jashtëzakonshme ku nuk pati asjë incident të tipit allashqiptare si ndonjë vrasje, ndonjë video ku shpërndahen lekë për blerje vote…etj etj. Besoj se I din më mirë se unë! E kuptoj nuk është në kulturën e Shqpërisë akoma të pregozosh kundërshtarët politik…por një faleminderit për popullin e Kosovës, për zgjedhjet dhe për rezultatin që ndryshe nga Shqipëria doli më pas se 24 orë, asnjë koment, asnjë status nga tit ë paktën që shprehesh si patriot. Por është më e rëndësishme për ty që ne të shohim doktorët që nuk kanë infsatrukturq por duhet të shkojmnë në këmbë te pacientët si ne në propaganda komunizmi.

Edi Rama: Në fakt ti meriton të dalësh jashtë që këtu si ndotës mjedisi, me këtë gjihë vulgare, por kjo është punë e rojes së e etikës së faqes jo e imja, ndërkohë që duke të bashkëngjitur përshëndetjen  time për zgjedhjet në Kosovë, uroj që zoti të ta lehtësoj barrën e mmlefit që të ka trashur gjuhën dhe rënduar qepallat e syve.

Edi Koci: Përfitoj socialista se ne që jemi demokrat nuk përfitojmë asgjë

Edi Rama: Nuk ka socialista e demokrtë në këtë proces, po ti shko pyet kryetarin e PD-se në Farkë, që ishin katër kurora nën një cati që u shemb dhe sot kanë katër shtëppi të reja, një për cdo kurorë.

Roland Spahi: Po ne që jemi tre kuror, me një familje prej 9 personash sa do të na takojën

Edi Rama: 3 shtëpi

Mondi Luca: Sa mirë do ishte që gjatë gjithë vitit të ishit të njëjtë, por si duket për fushata bëhi shumë zemërgjerë.

Edi Rama: Pse ur ra tërmeti fushatë ishte apo ke qenë në gjumë ti dhe s’me ke parë ditë e natë me njerëzit një javë rrugëve derisa u sistemuan nëpër shtëpi e npër hotele të gjithë. 

(A.k.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike edi rama edi rama

Sondazh

Poll

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar