LIVE UPDATES
Bota

‘Kur mbretëresha flet mbi pandeminë, nipi i saj bën turne në Los Angeles’, lumë kritikash ndaj Princ Harry-t pas interv

26 Shkurt 2021, 13:31 Nga DOSJA
‘Kur mbretëresha flet mbi pandeminë, nipi i saj bën turne

BRITANI– Vendimi i Princit Harry për të folur në publik te James Corden tashmë ka shkaktuar shqetësim në Pallatin Buckingham, pasi nipi i Mbretëreshës këmbënguli se ai dhe Meghan Markle nuk janë larguar nga familja mbretërore duke emigruar në Los Angeles nga Londra.

 ‘Unë u detyrova ta largoj familjen time nga atje’. –deklaroi princ Harry.

Duka i Sussex tha se lëvizja në Kaliforni vitin e kaluar kishte të bënte me tërheqje sesa me largim nga familja mbretërore. Dukesha e Sussex gjithashtu bën një paraqitje të shkurtër në shfaqje gjatë një telefonate në FaceTime, duke zbuluar se emri i saj i përkëdhelur për Harry është ‘Haz’, ndërsa burri i saj e quan atë ‘Meg’ gjatë gjithë kohës.

Por kritikët kanë vënë në dyshim kohën e paraqitjes së tij televizive, lëshuar mbrëmë pak orë pasi Mbretëresha dha një deklaratë të rrallë publike duke inkurajuar të gjithë britanikët që të vaksinoheshin nga Covid-19.

Burime të Pallatit thanë për DailyMail se koha e paraqitjes në TV e Harryt është ‘e padobishm,: dhe ka shkaktuar shqetësime në pallat, veçanërisht me Princin Philip që po kalon ditën e tij të 11-të në spital duke luftuar një infeksion të keq.

Ai u akuzua gjithashtu për ‘injorimin’ e marrëveshjeve shumë milionëshe që ai dhe gruaja e tij kanë nënshkruar me Spotify dhe Netflix, madje duke lavdëruar gjigantin streaming The Crown, pavarësisht portretizimit negativ të tij dhe të familjes së tij, përfshirë prindërit e tij Charles dhe Diana.

Eksperti mbretëror Robert Jobson, një biograf i Princit Charles dhe Dukës së Edinburgut, tha: ”Në ditën që Mbretëresha ka lëshuar një mesazh shumë, shumë të rëndësishëm për të gjithë kombin për të marrë vaksinën, ai mesazh është turbulluar nga Harry, njeriu që dëshiron një jetë private, duke folur përsëri për jetën e tij private”.

Eksperti mbretëror Phil Dampier tha: ‘Ndërsa Mbretëresha na nxit të mendojmë për të tjerët, Princi Harry bën shaka në LA dhe bën pretendimin absurd se ai nuk është larguar nga mbretëria. Në cilin planet është ai? Unë mendoj se Hollywood-i. ‘

Ndërsa komentatori Richard Fitzwilliams i tha MailOnline: ‘Për çfarë po mendon “Haz”, duke dalë në këtë lloj shfaqje dhe duke u bërë idioti vetvetes? Ai zbulon se Mbretëresha i dha Archie një prodhues wafle për Krishtlindje. Waffle është ajo që ai bën. Skenari është i çiltër. Është e bezdisshme për të parë, të gjitha 17 minutat e saj. ‘

Kritika vijnë pas një interviste të dhënë nga Princ Harry mbrëmjen e djeshme me drejtuesin e emisionit Late Late Show, britanikun James Corden, vetëm pak orë pasi gjyshja e tij, mbretëresha Elizabeth bëri një dalje të rrallë publike ku i kërkonte britanikëve që të shkonin të vaksinoheshin.

(d.a/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota mbretëresha elisabeta ii princ harry mbretëresha elisabeta ii princ harry

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh