LIVE UPDATES
Sport

Man.Utd i Solskjaer “nuk ka asnjë identitet”, akuzon babai i ish-yllit të “Djajve”

10 Tetor 2021, 15:24 Nga DOSJA
Man.Utd i Solskjaer “nuk ka asnjë identitet”, akuzon babai i

ANGLI – Zv.trajneri holandez Danny Blind, ka kritikuar stërvitjen e Solskjaer, pasi ai me Manchester United ka arritur vetëm dy fitore, në gjashtë ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Blind, i cili është edhe babai i ish-yllit të “Djajve të Kuq”, Daley, ka patur vërejtje për mënyrën se si trajneri norvegjez e përballoi humbjen e gjigantëve të Manchesterit në Champions League ndaj Young Boys, si dhe daljen e tyre nga “Carabao Cup” nga West Ham.

Asistenti i Louis van Gaal ka kritikuar veçanërisht vendimet e Solskjaer, gjatë barazimit të javës së kaluar me Everton në “Old Trafford”. Blind pyet: “Cili është identiteti i këtij ekipi? Cili është plani i tij? Kjo është pikërisht ajo që mungon me Solskjaer.

“Ai nuk ka një plan taktik. Ekipi i tij nuk është në gjendje të ushtrojë presion ndaj kundërshtarëve të tyre, si Manchester City. Nuk pretendojmë për gjatë gjithë lojës, por ne nuk shohim asgjë, gjithçka në ekipin e United bazohet në cilësitë individuale të lojtarëve.

Ata kanë ato cilësi dhe shpesh merr një rezultat për ekipin. Por kjo nuk është kurrë një rezultat ekipor. Prandaj nuk është dukur mirë në një numër ndeshjesh. Pasi kaluan në epërsi kundër Evertonit, ata filluan t’i presin kundërshtarët në fushën e tyre.

Ata duan të shënojnë në kundërsulm, por kjo nuk është mjaft e mirë për një klub si Manchester United. Shihni gjithashtu se si ata luftojnë për ta kthyer lojën, kur Evertoni barazoi. Ata vështirë se krijuan ndonjë shans.

Rezultatet e United nuk janë të mira. Ata humbën kundër Young Boys, kundër West Ham në kupë, kundër Aston Villa dhe ishin me fat kundër Villarreal, për shkak të cilësive të Cristiano Ronaldos. Kundër Evertonit, arritën një barazim tjetër. Duhet të përmirësohet dhe mund të përmirësohet. Solskjaer shpjegon reultatin me largimin nga fusha e Cristiano Ronaldos. Po a mjafton kjo?”- është analiza e kritike e teknikut Blind, i cili faturën e përgjegjësisë për lojën e “Djajve të Kuq” ia adreson trajnerit norvegjez, Ole Gunnar Soskjaers.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport “djajve të kuq” carabao cup cristiano ronaldos danny blind louis van gaal manchester city old trafford “djajve të kuq” carabao cup cristiano ronaldos danny blind louis van gaal manchester city old trafford

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha