LIVE UPDATES
Sport

Maldini: Rinovimet e Theo dhe Bennacer janë në proces, po flasim edhe me Leaon

8 Janar 2022, 17:14 Nga DOSJA
Maldini: Rinovimet e Theo dhe Bennacer janë në proces, po flasim edhe

ITALI – “Rinovimi i Theo Hernandez është shumë mirë në proces, si ai i Bennacer. Po flasim edhe me Leaon, synimi është që të zgjasim kontratat së shpejti me të tre”. Paolo Maldini është optimist. Në një takim javën e kaluar, ai është shprehur se sheh një zgjidhje pozitive për zgjatjen e kontratave me të tre lojtarët:

“Kontratat e tyre do të skadojnë në vitin 2024, ne kemi reaguar në kohën e duhur. Me Donnarumman dhe Calhanoglun, nuk ishte kurrë e lehtë të gjeje një marrëveshje. Theo, Ismael dhe Rafa janë tre lojtarë që tashmë kanë dhënë kaq shumë, pavarësisht se janë të rinj. Ne mendojmë se kanë ende shumë për të dhënë në të ardhmen tonë të afërt”.

Drejtori teknik i kuqezinjve ka folur edhe për tregun e transferimeve: “Nuk do të jetë bombastik, por nëse do të na duhet diçka, do të ndërhyjmë. Le të ecim përpara me besim, llogaritë do të bëhen në fund të vitit. Pobega? Ai po rritet shumë në Torino. Ai është padyshim një lojtar, që po dëshmon se mund të jetë me ne. Atij ende i mungonte diçka dhe kjo diçka e vogël lidhet vetëm me ndeshjet, nuk mund t’i premtonim se do të luante aq sa bën ai në Toro. Ai është një djalë i yni dhe ne e mbajmë fort”.

Ndërkohë, projekti për stadiumin e ri po ecën me shpejtësi: “Nuk mund ta imagjinoni se sa shumë është e lidhur familja ime me “San Siron”, – siguron Maldini. – Nëse duam të vazhdojmë me klubet më të rëndësishme europiane, duhet të mendojmë për një të ardhme ndryshe dhe shumëçka kalon në projektin e ri. Do të jetë një stadium fantastik, i cili sigurisht do të na shohë ndër të parët në Europë, sepse është një stadium modern, që do të na japë mundësinë të jemi konkurrues. Do të jetë edhe një eksperiencë për tifozët që do të shkojnë për të parë ndeshjet, siç ka qenë “San Siro” prej shumë vitesh. Besoj se e ardhmja mund të kalojë vetëm përmes një projekti të ri. Ka hipoteza të ndryshme për të ardhmen e Meazza-s. Sigurisht, largimi nga një stadium i shtrenjtë si “San Siro” do të ishte një humbje e madhe për Common-in”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport Paolo Maldini Paolo Maldini në futboll rinovimin e kontratave me Bennacer dhe Theo Hernandez Theo Hernandez Theo Hernandez dhe Brahim Diaz; Paolo Maldini Paolo Maldini në futboll rinovimin e kontratave me Bennacer dhe Theo Hernandez Theo Hernandez Theo Hernandez dhe Brahim Diaz;

Sondazh

Poll

Protesta/ Spiropali-Berishës: Pi ujë Sali se të pret një ditë e lodhshme, ty dhe flamujt e lodhur

Protesta/ Spiropali-Berishës: Pi ujë Sali se të pret një ditë e lodhshme, ty dhe flamujt e lodhur

Spiropali: Keni përmendur shishet e shampanjës, Vetoja bullgare na pengoni integrimin

'Ulu drejtori i Shqiponjës' Boçi kërkon përjashtimin e Ballës nga Kuvendi

Berisha: Ju pranoni në Shqipëri xhelatët rusë, i kanë duart me gjakun e fëmijëve të vrarë

'Pse tregoheni struca?'/ Rezoluta e Srebrenicës, Berisha: Ju nuk guxoni ta dërgoni Vuçiç në Hagë

Akuzat e Shehut, Balla: Gënjeve, rezoluta e PD ka të njëjtin titull

Rezoluta për genocidin serb në Srebrenicë, Shehu: Mohoni realitetin, jeni 5 hapa pas rezolutës së PE

Rezoluta për Srebenicën, Shehi: Duhet ta votojmë të gjithë, Shqipëria të ndjekë proçesin e Berlinit

Gjenocidi në Srebrenicë, Boçi: Në rezolutë titulli është gabim, kamufloheni dhe fshihni të vërtetën

Çollaku: Rezoluta është hartuar për të mos mërzitur Vuçiç

Debati në Kuvend/ Spiropali: Shko në protestë shko. Tabaku: Çfarë bëj unë e di vetë

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë,Basha:Akti i sotëm është i vonuar,duhet të jemi zëri i Kosovës

Pr.rezoluta për gjenocidin serb në Srebrenicë, Xhaçka: Meriton respektim më të plotë e jo abuzim

Rezoluta për Srebenicën, Tabaku: Duhet të ishte miratuar kohë më parë

Rezoluta e Srebrenicës në Kuvend, deputetët mbajnë 1 minutë heshtje në nder të viktimave

Kuvendi rezolutë për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Duhet të shërbejë si këmbanë alarmi

Rezoluta për të dënuar krimet serbe në Kosovë, Shehu:Ka javë që po zvarritet, po shkelni rregulloren

Protesta zhvendoset te Kuvendi? Berisha: Ka skenarin e vet, ne do japim mesazhin tonë

Protesta e opozitës, Rama ‘siguron’ Kryeministrinë, qytetari: Ku kanë dalë fondet për blindimin

Ratifikimi i protokolleve për anëtarësimin e 2 vendeve në NATO, Alibeaj: Ne jemi pro (ANKESA)

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete