LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/ Anëtarësimet 'molla e sherrit'! Arrestohet autori

• Anëtarësimet e reja mësohet të kenë qenë dhe shkaku i konfliktit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike në Kurbin. • Van Rica, anëtar i PD ka kërkuar që në listat e votuese që do të marrin pjesë në primare të shtohen edhe disa sipmatizantë të tjerë në mënyrë që të kishin mundësi të jepnin votën e tyre. • Kjo ka hasur në kundërshtinë e nënkryetarit të degës Kastriot Markut, i cili është shprehur se kjo nuk mund të bëhet pasi afati ka përfunduar. • Konflikti verbal brenda pak minutash degjeneroi në përdorimin e armës nga Rica, i cili ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. • Pas ngjarjhes ai ëstë larguiar menjëherë. • Arratia ka zgjatur pak pasi mësohet se mëngjesin e sotëmai është vënë në prangat e bluve të Kurbinit. •  Mbi të rëndojnë akuzat e 'armëmbajtjes pa leje', 'kanosjes' dhe 'prishjes së qertësisë publike'.

3 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/ Rica ishe punonjës i Policisë private! Prej vitesh anëtar i degës

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Van Rica

KURBIN- Autori i të shtënave me armë ditën e djeshme në selinë e Partisë Demokratike pas një konflikti me nënkryetarin e degës Kastriot Marku, Van Rica është vënë në prangat e policisë ditën e sotme nga Policia pas arratisë që zgjati më pak se 24 orë. Rica nuk është një emër i panjohur në radhët e Partisë Demokratike të Kurbinit, ai prej vitesh është anëtar i kësaj dege dhe aderon në strukturat e partisë. 

Mësohet se Rica punonte në një polici private në qytet dhe se arma e përdorur në ngjarjen e mbremshme të jetë ajo e shërbimit. Sipas Policisë ajo është gjetur në vendin e ngjarjes bashke me gëzhojat pas largimit të Ricës. Anëtarësimet e rej abesohet të kenë qenë dhe 'molla e sherrit' mes Markut e Ricës në një kohë ku na ndajnë vetëm pesë ditë nga mbajtja e primareve në PD. 

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

2 MUAJ ME PARE

Qëlloi me armë në takimin e PD në Laç, arrestohet autori

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Van Rica

KURBIN- Është arrestuar ditën e sotme 53-vjeçari Van Rica, i cili një ditë më parë qëlloi me armë zjarri në selinë e Partisë Demokratike dega Kurbin pas një sherri që pati me nenkryetarin e degës Kastriot Marku. Konflikti ndodhi për shkak të anëtarësimeve të reja në PD që Rica kishte kërkuar të bënte me qëllim që ata të votonin ne procesin e primareve. 

Ai u shpall në kërkim mbrëmjen e djeshme nga blutë e Kurbinit. Arratia për Ricën ka zgjatur pak pasi ditën e sotme u vu në pranga. Ende nuk ka informacion zyrtar nga Policia e Kurbinit. 

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

2 MUAJ ME PARE

Anëtarësimet e reja 'molla e sherrit' në PD-në e Kurbinit! Rica kërkoi të shtonte votues për primaret, Marku e kundërshtoi

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Kastriot Marku dhe Van Rica

KURBIN- Regjistrimi i disa simpatizantëve që do të merrnin pjesë në procesin e votimit në primare mësohet të ketë qenë shkaku i konfliktit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në degën e Partisë Demokratike Kurbin. Bëhet me dije se Van Rica ka kërkuar anëtarësimin e disa simpatizantëve të PD-së por kjo ka hasur në kundërshtimin e nënkryetarit të Partisë Demokratike Kurbin Kastriot Marku. Këtu ka nisur dhe debati verbal që më pas degjeneroi me përdorimin e armës nga Rica por që fatmirësisht pa të plagosur. 

Pas debatit Rioca ka qëlluar me armë zjarri në koridopret e selisë dhe më pas është larguar menjëherë. Rica është shpallur në kërkim nga blutë e Kurbinit ndërkohë mësohet se ishte punonjës i Policisë Private. Policia e Kurbinit është vënë në ndjekje të tij. Ndërkohë mbi Ricën rëndon akuza e 'armqëmbajtjes pa leje', 'kanosja' dhe 'prishja e qetësisë publike'.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

te shtena me arme ne kurbin van rica kastriot marku

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë