LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për Kosovën. Daçiç e detyron të japë dorëheqjen

• Skandal në Serbi. • Deputeti Zvonimir Steviç zuri faqet e para të lajmeve, pasi u kap duke parë video porno në seancën plenare ku po diskutohej çështja e Kosovës. • Disa orë më pas, pasi bëri bujë në rrjet njoftoi dorëheqjen nga mandati. • Por duket se nuk kishte vullnetin e tij të plotë. • Kreu i SPS-së, Ivica Daçiç, i kërkoi Steviçit lënien e mandatit. • Pas shumë diskutimeve, ai iu drejtua Daçiç me fjalët: Unë jam ushtar partie. Unë do të bëj atë që ju kërkoni. • Steviç ka qenë anëtar i Komisionit Parlamentar për Kosovën , si dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Kushtetuese dhe Legjislacion dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Administrativo-Buxhetore dhe Mandat-Imuniteti. • Në të njëjtën kohë, ai është kryetar i komitetit krahinor të socialistëve për Kosovën.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Seanca për Kosovën, pas deputetit që shihte porno, kolegia e tij e fokusuar te dyqanet e rrobave

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për
Deputetja serbe

SERBI- Seanca e posaçme e Kuvendit për deputetët e Daçiç u përdor për shpërqendrim, pazar dhe porno. Deputeti i Kuvendit të Serbisë nga Partia Socialiste e Serbisë, Zvonimir Steviç nga Graçanica, ka parë filma për të rritur gjatë një seance speciale të Kuvendit të Serbisë për Kosovën dhe Metohinë.

Derisa deputetët flisnin për situatën në Kosovë e Metohi, deputetet po argëtoheshin me gjëra të tjera. Në anën tjetër, deputetja e Daçiç, Marija Jevđić nga Kraljeva, e cila ishte nënkryetare e Kuvendit në mbledhjen e kaluar, merret me blerje online, patriotikisht, asgjë.

“E kuqe apo e zezë”, pyet ajo veten, “cila ngjyrë më shkon më shumë”.

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për
Deputetja serbe

Sjellja e turpshme e deputetëve të Daçiç do të shënohet përgjithmonë si një nga episodet më të mjerueshme të parlamentarizmit serb.

1 MUAJ ME PARE

"Si shihni porno në Kuvend?”/ Steviç nuk dha dorëheqje vetë, zbulohet BISEDA me Daçiç: Largohu se s'mund të jesh më deputet...

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për
Zvonimir Steviç dhe Ivica Daçiç

BEOGRAD- Zvonimir Steviç nuk ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij në Kuvendin e Serbisë me iniciativë të tij, por është dashur t'i kërkohet një gjë e tillë. Mediat serbe raportojnë se kreu i SPS-së, Ivica Daçiç, pyeti Steviçin, duke e gjykuar se përse shihte në Kuvend filma për të rritur. 

"Ky është një skandal dhe një fatkeqësi. Duhet do të jepni dorëheqjen. Nuk mund të jesh më deputet sepse nuk e përballon dot këtë. Së dyti, kudo që të paraqiteni, çfarëdo që të thoni, gjithmonë do të mbeteni si një deputet që sheh porno. Ku ju lindi ideja për të parë porno në Kuvend?,”-mësohet se i ka thënë Daçiç.

Në vend që të shpjegonte aktin e tij jashtëzakonisht të papërshtatshëm, Steviç filloi të fliste se si sigurimi i Kuvendit e kishte informuar se po filmohej. Në fillim, Stevçqi u përpoq të mbrohej duke treguar historinë e xhirimeve të të gjithë deputetëve, por atij iu tha qartë se ky nuk ishte justifikim për atë që bëri. Pas kërkesës së Daçiçit, i gjithë grupi parlamentar i socialistëve ra dakord që “Steviçi duhet të largohet nga Kuvendi”.

"Unë jam ushtar partie. Unë do të bëj atë që ju kërkoni,"-tha deputeti i dorëhequr.

Steviç ka qenë anëtar i Komisionit Parlamentar për Kosovën, si dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Kushtetuese dhe Legjislacion dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Administrativo-Buxhetore dhe Mandat-Imuniteti. Në të njëjtën kohë, ai është kryetar i komitetit krahinor të socialistëve për Kosovën.

1 MUAJ ME PARE

U filmua duke ndjekur filma porno gjatë seancës për Kosovën, jep dorëheqjen deputeti serb, Steviç: Nuk flas tani, më telefononi pas 2 orësh

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për
Zvonimir Steviq

SERBI- Deputeti i Partisë Socialiste të Serbisë, Zvonimir Steviç ka dhënë dorëheqje ditën e sotme, pasi në media dhe rrjete sociale u akuzua se ka shikuar “filma për të rritur” gjatë seancës për Kosovën, raporton 'Kurir'.

Deputeti Zvonimir Steviq, 66-vjeçar është anëtar i Komisionit Parlamentar për Kosovën, dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Kushtetuese dhe Legjislacion dhe zëvendës anëtar i Komisionit për Çështje Administrativo-Buxhetore dhe Mandat-Imuniteti.

'Kam dhënë dorëheqjen nga posti i deputetit gjysmë ore më parë. Nuk mund të flas më, më telefononi sërish pas dy orësh'- tha shkurt Stevic per mediat.

Në fillim të seancës së sotme në sallën e kuvendit nuk kishte deputetë të SPS-së.

1 MUAJ ME PARE

Mediat serbe publikojnë FOTOT- Deputeti serb shikon PORNO në mes të debatit për Kosovën në Kuvend

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për
Deputeti

SERBI- Media serbe 'Blic.rs' ka bërë publike disa foto të një deputeti në sallën e Kuvendit. Ai shihet duke qëndruar në telefon e duke parë filma për të rritur, teksa Kuvendi ishte në mes të debatit për planin evropian për Kosovën.

Në foto shihet qartë se si deputeti i ulur në stolin e parlamentit shikon në celular videon, duke mos i kushtuar vëmendje kolegëve të ulur pranë tij.

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për

Edhe pse fytyra e tij nuk duket në video dhe identiteti i tij nuk mund të përcaktohet me siguri, media serbe thotë se në Twitter thuhet se ai është Zvonimir Stević, deputet nga Partia Socialiste e Serbisë.

Debati për Kosovën në Kuvendin Kombëtar u zhvillua ditën e enjte dhe të premten, më 3 dhe 4 shkurt.

SKANDALI me deputetin serb, shihte porno teksa në Kuvend flitej për

zvonimir steviç ivica daçiç

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave