LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati përroi i Gjikurisë, ka rrëshqitje dherash

•Moti i keq me reshje shiu dhe stuhi ka krijuar problemet e para në disa qytete •Si pasojë e reshjeve përmbytje ka pasur në Vlorë, Lezhë, Pukë dhe Rrëshen. Dëme ka pasur edhe në Fushë Arrëz, ku si pasojë e reshjeve të shumta është dëmtuar një banesë në fshatin Dardhë të njësisë administrative Blerim. •Autoritetet në Pukë kanë nisur punë për rregullimin e problematikave ndërsa në aksin Rrëshen-Bukmirë, ende nuk ka asnjë ndërhyrje. •Në Dhërmi ka dalë nga shtrati përroi i Gjikurisë, ç'ka ka shkaktuar përmbytje pranë ish-vilave qeveritare. •Në Vlorë ka patur problematika me mungesën e furnizimit me energji elektrike •Probleme me energjinë kanë pasur gjithashtu edhe zonat e Selenicës dhe Orikumit. •Lundrimi detar për të gjitha mjetet vijon të mbetet i bllokuar. • Në Theth ka pasur prurje të shumta në lumin e Shalës por pa pasoja të rënda. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar se në Tamarë-Vermosh, Hani Hotit-Tamarë dhe në Valbonë, ka rënie gurësh e inertesh në trup të rrugës nga km 3 deri në km 10. • Tashmë, aksi Bogë-Theth, i cili kishte probleme për shkak të prurjeve të përrenjve në trup të rrugës është pastruar dhe aksi është i kalueshëm. •Moti pritet të përmirësohet në fund të javës.

6 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Moti i keq shkakton dëme në veri të vendit, shkatërrohen rrugët në Pukë! Përmbytet shtëpia në Fushë Arrëz

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Rrëshqitje dherash

SHKODËR- Moti i keq ka sjellë dhe rënie gurësh në aksin rrugor Prekal-Breglumi si dhe në rrugën e Dukagjinit. Dëme ka pasur edhe në Fushë Arrëz, ku si pasojë e reshjeve të shumta është dëmtuar një banesë në fshatin Dardhë të njësisë administrative Blerim. Në Theth ka pasur prurje të shumta në lumin e Shalës por pa pasoja të rënda.

Në Vaun e Dejës ka bllokim të disa rrugëve për shkak të prurjeve të lumit Gjadër. Reshjet e dendura kanë sjellë përmbytje në Lezhë, Shëngjin e Vlorë gjithashtu.

2 MUAJ ME PARE

VIDEO- Moti i keq në Lezhë, ujërat vërshojnë nëpër rrugët e Shëngjinit

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Pamje nga Lezha

LEZHË- Moti i keq ka krijuar vështirësi në qarkullimin e mjetevë në Lezhë. Në Shëngjin, uji ka vërshuar nëpër rrugë, duke krijuar vështirësi në lëvizjen e automjeteve dhe këmbësorëve.


Për shkak të motit, janë dëmtuar linjat elektrike dhe per pasojë kanë ngelur pa energji elektrike fshatrat e Zadrimës. Grupet e punës të OSHEE ndodhen në terren për riparimin e defekteve dhe rikthimin sa më parë të energjisë.

2 MUAJ ME PARE

Moti i keq/ ARRSH tregon zonat problematike: Në Tamarë, Hani Hotit dhe Valbonë ka rënie gurësh

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Rruge

TIRANË- Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar qytetarët se aktualisht në vend janë tre akse më problematike, pas reshjeve të shiut. Në Tamarë-Vermosh, Hani Hotit-Tamarë dhe në Valbonë, ka rënie gurësh e inertesh në trup të rrugës nga km 3 deri në km 10. Po ashtu, ARRSH informon se në aksin Bogë-Theth, ka pasur probleme me prurjen e përrenjve në trup të rrugës mirëpo, tashmë janë pastruar dhe aksi është i kalueshëm pa probleme.

NJOFTIMI I ARRSH:

Reshje me intensitet kanë përshkuar të gjithë vendin gjatë natës Në Rajonin Verior reshjet kanë qenë me intensitet më të lartë duke sjellë rënie gurësh e inertesh në trup të rrugës si, në: Tamarë-Vermosh, Hani Hotit-Tamarë, në Valbonë nga km 3 deri në km 10 Në aksin Bogë-Theth ka pasur probleme me prurjet e përrenjve në trup të rrugës tashmë janë pastruar dhe aksi është i kalueshëm pa probleme Kontraktorët e mirëmbajtjes me mjete e punëtorë janë në terren pa ndërpreje për të mbajtur gjendjen e akseve në normalitet 

2 MUAJ ME PARE

ME FOTO- Reshjet dëmtojnë rrugët dhe linjat e ujësjellësit në Pukë

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Reshjet ne Puke

PUKË- Vendi është prekur nga një stuhi reshjesh e cila do të jetë prezente në territorin shqiptar për disa ditë. Në Pukë, shirat e dendur kanë shkaktuar dëme në disa akse rurale si dhe kanë dëmtuar dhe elementë të tjerë të infrastrukturës rrugore.

Në disa fshatra raportohen të demtuara ura, linja ujësjellësi dhe mullinj bloje. 

Reshjet e shiut do të vijojnë të jenë intensive në vend sot dhe nesër. Nga e enjtja pritet që të ketë një përmirësim të kushteve meterologjike. 

2 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Vërshime uji dhe rrëshqitje dheu në aksin Rrëshen-Bukmirë, rrezikohet izolimi i fshatrave

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Permbytje

RRËSHEN- Reshjet e shiut kanë krijuar probleme në akset rrugore. Në aksin Rrëshen-Bukmirë ka pasur rrëshqitje në disa pjesë të tij si pasojë e vërshimit të ujërave dhe inertet e kanë bërë të pakalueshme lëvizjen e automjeteve të vogla.

Situata është problematike për banorët të cilët duan që të lëvizin nga një anë në tjetrën. Kjo sjell dhe rrezikun për izolimin e fshatrave të njësisë administrative Kaçinar në Mirditë

Deri më tani nuk ka pasur asnjë ndërhyrje nga ana e institucionet për të kryer zhbllokimin e rrugës.

2 MUAJ ME PARE

Moti i keq/ Del nga shtrati përrori i Gjikurisë, përmbytet zona te ish-vilat qeveritare

Moti i keq/ Përmbyten Puka, Lezha e Shëngjini, del nga shtrati
Foto ilustruese

VLORË- Reshjet e shiut kanë krijuar probleme të shumta në jug të vendit. Në Dhërmi, përroi i Gjikurisë ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytje dhe duke shkatërruar urën pranë ish vilave qeveritare.

Në Vlorë nuk ka patur problematika veç mungesës së furnizimit me energji elektrike. Probleme me energjinë kanë pasur gjithashtu edhe zonat e Selenicës dhe Orikumit. Ende vijon të jetë i pezulluar lundrimi detar për të gjitha mjetet.

Reshjet e shiut do të vijojnë të jenë intensive në vend sot dhe nesër. Nga e enjtja pritet që të ketë një përmirësim të kushteve meterologjike. 

moti i keq ne shqiperi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE