LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë, njërin e eliminon policia (Spiunimi i drogës)

• Një takim sqarues mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa (Andoni Tefi), Jani T, Gëzim A. (Armando Lamaj), janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. • Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij. • Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. • Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Më pas ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. • Tefa që qëlluar dy efektivët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital. • Shqiptarët dikur ishin bashkëpunëtorë, por një prej palëve kishte ‘spiunuar’ vendodhjen e një sasie të madhe kokaine, ndaj kishin vendosur të takoheshin për tu sqaruar.

21 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Dëshmitari i ‘Far West’-it në Athinë: U gjenda ballë për ballë me vrasësin shqiptar, ngriva

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Far West-i, Greqi

ATHINË- Një tjetër dëshmitar tregon që ka parë me sytë e tij momentin e përplasjes mes dy grupeve shqiptare. Në një rrëfim për mediat, ai shprehet se po qëndronte në ballkon në momentin që ka parë se një person me armë ishte afruar pranë një mjeti dhe kishte qëlluar. Ai tregon se ka zbritur dhe më pas është gjendur përballë shqiptarit.

“Isha ulur ne ballkonin e shtëpisë papritmas dëgjova te krismat them diçka po ndodh dhe zbrita nga shtëpia… Dola balle për balle me vrasësin ai mbante ne dore një pistolete te kalibrit 45, ngriva në çast. Doli në bulevardin qëndror ndaloi  një makinë te zezë me kërcenimin e armës ,morri makinën dhe u largua,”- tha një dëshmitar okular.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa (Andoni Tefi), Jani T, Gëzim A. (Armando Lamaj), janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

Dëshmitari i ‘luftës’ në Greqi: Tefi ishte tërbuar, vrasës gjakftohtë, gjuante pa pushim

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Far West-i, Greqi

GREQI- Dëshmitarë të shumtë kanë përshkruar tmerrin që kanë parë nga përplasja mes dy grupeve shqiptare në Greqi. Një dëshmitar ka treguar detaje për Ertnews.gr masakrën e ndodhur në qendër të Athinës.

“Ai ishte i tërbuar, gjuante pa pushim dhe në të gjitha drejtimet,”- thotë ai për agresorin, Andon Tefi alias Adil Tefa. Sipas tij, teksa autori ndodhej në një makinë, ndërkohë që në skenë u shfaqën dy automjete të tjera dhe një motor. Njëri prej tyre iu afrua dritares së 48-vjeçarit (Andon Tefi alias Adil Tefa) dhe e goditi me grusht.

Dëshmitari okular flet për Tefin dhe e përshkruan si një vrasës gjakftohtë.

“Derisa ka hipur në makinën tjetër ka vazhduar të gjuajë në të gjitha drejtimet, pa llogaritur asgjë,”- thotë ai.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

22 herë në pranga! Rekordin e kriminaletit mes shqiptarëve në “Far West” e mban gruaja që ishte në timon

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Andon Tefi

GREQI- Rekordin për numrin e arrestimeve mes shqiptarëve që morën pjesë në “FarËest’-in e ndodhur një natë më parë në Greqi e mban 42-vjeccarja që drejtonte një nga mjetet. Emri i saj nuk dihet ende, por gruaja rezulton të jetë arrestuar 22 herë për prostitucion. Ajo ndodhej në mjet së bashku me 48-vjeçarin Andon Tefi (Adil Tefa) që u vra nga policia.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

SKEDA/ U vra në ‘Far West’, Lamaj i arrestuar 6 herë në Greqi, së fundmi u prangos me Tefin që vrau policia

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Armando Lamaj

GREQI- Armando Lamaj, 46-vjeçari i cili mbeti i vrarë në Greqi është një person i njohur për drejtësinë në shtetin fqinj. Ai ishte arrestuar 6 herë që prej vitit 2012 për vepra të ndryshme penale. Në 2012-ën, 46-vjeçari është prangosr për pastrim parash. Në vitin 2015, ai është proceduar penalisht për tentativë vjedhje.

Vetëm një vit më vonë, Lamaj u arrestua sërish pasi dyshohej se ishte pjesë e një grupi kriminal. Më pas është kapur me armë zjarri. Këtë vit, ai është arrestuar së bashku me Andon Tefin (Adil Tefa), i cili u vra nga policia. Të dy u akuzuan për trafik kokaine, por mbetet e paqartë mënyra se si kanë dalë nga burgu.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

FOTO-EMRAT/ Përgjakën Athinën! Këta janë dy rivalët shqiptarë që u vranë në Greqi, njërin e eliminoi policia

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Armando Lamaj dhe Andon Dhimitraq Tefi

TIRANË- Perosnat që po shikoni janë dy ‘rivalët’ shqiptarë që u përplasën me armë zjarri një natë më parë në Athinë dhe mbetën të vdekur. Ata janë Andon Dhimitraq Tefi dhe Armando Lamaj, përkatësisht 48 dhe 46 vjeç. Tefit ka lindur më 16.01.1974 dhe është me origjinë nga Korça ndërsa rivali i tij, Armando Lamaj ka lindur në Vlorë. Tefi është identifikuar edhe ai Adil Tefa, ndërsa Lamaj si Gëzim A., që mund të kenë qenë identitetet që sqhiptarët përdornin në Greqi. Jani T dyshohet se është 23-vjeçari, i cili ndërroi jetë pasi u tërhoq zvarrë nga mjeti tip “Mercedes Benz”, që drejtohej nga një grua, e cila sipas mediave ka qenë ish-e dashura e viktimës dhe është vënë në pranga.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri (Jani T) dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

Publikohet FOTOJA e Gëzimit, më ‘i keqi’ prej shqiptarëve që terrorizuan Athinën

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Gëzim A

GREQI- Mediat greke kanë publikuar foton e një tjetër shqiptari që mbeti i vrarë në Athinë si pasojë e përplasjes mes dy bandave rivale. Bëhet fjalë për Gëzim A, 46 vjeç që sipas mediave greke ka qenë në fakt edhe personi më problematik në këtë histori. Autoritetet kanë bërë me dije se ai kishte më shumë precedent penalë nga të gjithë shqiptarët që terrorizuan kryeqytetin grek.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

GJITHÇKA që dihet për shqiptarët në Athinë, kontradikta me identitetet e viktimave

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Far Westi në Athinë

ATHINË- Far West-i mes shqiptarëve në Athinë që la tre të vrarë e dy të plagosur ka sjellë dhe publikimin e të dhënave mjaft kontradiktore në media. Shqiptari i vrarë nga Policia greke pasi plagosu dy efektivë fillimisht u identifikua si Adil Tefa, me origjinë nga Korça. Emri i tij doli nga mediat shqiptare, ndërsa ato greke i qëndrojnë ‘besnike’ një identiteti të dytë që mendohet se përdorte 48-vjçari shqiptar në Athinë, Armando V.. Por, për të është raportuar edhe për një tjetër identitet nga mediat shqiptare, Andon Tefi.

Për dy shqiptarët e tjerë që mbetën gjithashtu të vrarë në përplasjen me armë ka gjithashtu dy versione. Mediat shqiptare raportuan fillimisht se bëhej fjalë për të identifikuarit si Jani T., dhe Gëzim A.. Më vonë u raportua se një nga prej dy viktimave të tjera quhej Armando Yzeiraj, por nuk dihet nëse fjala është për Janin apo Gëzimin. Gjithsesi, identitetet e shqiptarëve apo detaje të tjera mund të bëhen më të qarta me raportime në vijim.

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

PAMJE TË REJA/ Banorët filmojnë përplasjen me armë mes shqiptarëve në Athinë, panik e të bërtitura

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Adil Tafa dhe përplasja

GREQI- Mediat greke kanë publikuar pamje të tjera nga ngjarja e rëndë me tre shqiptarë të vrarë që tronditi Athinën një natë më parë. Aty shihet kaosi i krijuar pas të shtënave me armë zjarri mes dy grupeve kriminale shqiptare që kishin lënë takim për tu sqaruar. Videot janë filmuar nga vetë banorët e zonës dhe dëgjohen të qara e të bërtitura njerëzish.

 

Çfarë ndodhi mbrëmë?

Një takim mes dy bandave shqiptare përgjaku rrugët e Athinës. Adil Tefa, Jani T, Gëzim A., janë tre shqiptarët që mbetën të vrarë si pasojë e përplasjes me armë. Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” ne lagjen “Kato Patisia” ku personat e ndodhur në një automjet “Mercedes- Benz” kanë hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motorri, duke e vrarë këtë të fundit. Pas motorit ndodhej një automjet tip “Audi”, brenda të cilit ndodheshin dy persona. Një prej tyre, babai i të riut që ndodhej në motor ka hapur zjarr ndaj makinës “Mercedes-Benz” duke lënë të vdekur atentatorin e djalit. Nga mjeti “Audi” ka dalë pasagjeri dhe në tentativë për t’u larguar me vrap për t’u fshehur është goditur nga mjeti “Mercedes Benz”. Shofere në të ishte ish-e dashura e tij.

Ndërsa Adil Tefa, pasagjer në automjetin tip “Mercedes-Benz” ka dalë nga mjeti dhe me kërcenimin e një arme ka ndaluar një mjet në rrugë duke e grabitur e më pas ka ikur me të. Ai është drejtuar për në lagjen “Agion Anargiron” ku tentoi të grabisë një karburant dhe një market. Ai ka dalë në rrugë dhe është ndaluar nga një patrulle policie për kontroll, por i ka kundërshtuar. Tefa që qëlluar dy efektiët me armë dhe i ka lënë të plagosur. Policët janë kundërpërgjigjur dhe kanë vrarë shqiptarin. Në pranga për ngjarjes është një tjetër shqiptar dhe drejtuesja e “Mercedes Benz”, që rezulton të jetë dënuar për prostitucion. Efektivët janë në spital.

1 MUAJ ME PARE

Përplasja me armë në Athinë! Bilanci: 3 viktima, 2 të plagosur, 1 i arrestuar, 5 persona të shoqëruar

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Pamje nga vendi i ngjarjes

GREQI-Tre shqiptarë të vdekur, të moshave 48, 46 dhe 23 vjeç në Athinë. Ky është bilanci i përplasjes mes bandave të krimit, ndërsa në pranga ka përfunduar një femër, 43 vjeç. Në spital janë dhe dy ofierë të policisë të cilët morën plagë nga përplasja me armë. Deri më tani janë sekuestruar dy pistoleta, 3 vetura dhe një motoçikletë dhe pesë persona të tjerë po merren në pyetje. Hetimet janë në vazhdim dhe pas përfundimit do të ketë një përditësim.

Sipas policisë helene, mbrëmjen e djeshme në zonën e Patisias, një shtetas 48-vjeçar duke drejtuar një makinë, me pasagjere një shtetase 43-vjeçare, ka qëlluar me armë në drejtim të një grupi personash duke goditur me makinë edhe njërin prej tyre, 23 vjeç. Më pas 43-vjeçarja ka marre drejtimin e mjetit duke goditur sërish 23-vjeçarin, ndërsa 48 vjeçari është arratisur në këmbë dhe nën kërcënimin e armës, i ka marrë makinën një personi që kalonte aty dhe është nisur drejt zonës së Axarnin.

Më pas, ai ka hyrë në një dyqan të kujdesit shëndetësor dhe i ka marrë me armë pronarit një shumë parash. Duke dalë nga dyqani, ai është pikasur nga oficerët e policisë, të cilët kanë tentuar ta kontrollojnë. 48-vjeçari ka qëlluar drejt tyre duke plagosur njërin në gjoks dhe këmbë dhe të dytin në këmbë. Në këtë kuadër, policia i është kundërpërgjigjur zjarrit duke e qëlluar për vdekje. 

1 MUAJ ME PARE

'Krimineli më i ashpër në Athinë'/ Mediat greke për shqiptarin: I pamëshirshëm

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,

GREQI- Mediat greke e cilësojnë si të pamëshirshëm, shqiptarin Adil Tefa nga Korça, i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e djeshme në Athinë. 'Kanë dalë në dritë fotot e banditit shqiptar që luajti në përleshjen e përgjakshme në Kato Patisia dhe ndjekjen në Agioi Anargyros.'- shkruan media greke. 

Duke e identifikuar me emrin Armando V.,(ndoshta emri tjetër që Tefa mbante në Greqi) newsbombgr, shkruan se ai është i njohur nga autoritetet për droge, si dhe njihet si person që ka vitenë organizata kriminale.

Shqiptari konsiderohej si një nga kriminelët më të ashpër në Athinë, aktiv në rrjete të ndryshme droge, gjithmonë i armatosur dhe i pamëshirshëm. Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, shqiptari u dallua dhe nga mënyra se si qëlloi fillimisht burrin që udhëtonte me motoçikletë, gjatë përleshjes në Kato Patisia dhe ekzekutoi ftohtë të atin i cili doli nga makina sapo pa djalin e tij duke u qëlluar.

1 MUAJ ME PARE

PËRPLASJA E PLOTË- Bandat rivale caktuan orarin për takim, gruaja përplasi me makinë ish-in shqiptar

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Athine

GREQI- Përleshja e bandave shqiptare në Athinë ka nxjerrë në dritë trafikun e drogës. Në fillim u raportua se në zonë kishte ndodhur një aksident mes një mjeti e një motorri mirëpo më vonë u nxorr në dritë se e gjitha ishte sherr mes bandash. 

Një prej shqiptarëve të vrarë, Adil Tefa nga Korça cilësohet si kreu i një prej bandave. Palët kishin rënë dakord për një takim për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes tyre. Grupi i shqiptarit që hapi zjarr i pari udhëtonte me automjetin që drejtohej nga një grua ndërsa motoçiklisti shoqërohej edhe nga dy automjete të tjera mbrapa tij.

Ata kishin qenë pjesë e të njëjtit grup për trafikun e drogës por mes tyre kishin nisur mosmarrëveshjet për pazare. Të dy palët kanë nisur të debatojnë në rrugë e sapo ka zbritur nga automjeti, shqiptari ka nxjerrë armën duke qëlluar të riun që ndodhej në motor.

Menjëherë babai i këtij të fundit i cili ndodhej në automjet ka zbritur duke ecur drejt shqiptarit por ai e ka ekzekutuar nga afër pa u menduar. Makina tjetër që shoqëronte të riun ka tentuar të largohej ndërsa personi që ndodhej brenda makinës së babait të tij ka vrapuar për të shpëtuar. Por në atë çast gruaja që ndodhej në makinë me banditin shqiptar ka shkelur gazin duke e përplasur atë ndërsa në drejtim të tij është qëlluar edhe me armë zjarri.

Sipas mediave greke gruaja që ndodhej në timon është ish partnerja e personit që ajo goditi me automjet. Si pasojë e plagëve ky i fundit ndërroi jetë në spital në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Pas të shtënave, shqiptari që qëlloi motoçiklistin vodhi një automjet nën kërcënimin e armës dhe tentoi të grabiste një pikë karburanti. Pas ndjekjes nga policia ai mbeti i vrarë në shkëmbim zjarri. Si pasojë e të shtënave u plagosën edhe dy efektivë policie.

1 MUAJ ME PARE

Dyshohet se e spiunoi për drogën, vrasja e 3 shqiptarëve në Athinë ndodhi për larje hesapesh

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Policia greke

GREQI-Pas masakrës me tre të vdekur dhe dy policët e plagosur në Athinë fshihet çmontimi i një bande të trafikut të drogës majin e kaluar, anëtarë të së cilës ishin dy nga shqiptarët e vrarë nga përplasja që ndodhi një natë me parë, për të larë hesapet. Ata kishin qenë pjesë e të njëjtit grup për trafikun e drogës por mes tyre kishin nisur mosmarrëveshjet për pazare. Të dy palët kanë nisur të debatojnë në rrugë.

Njëri prej tyre dyshonte se kishte qenë tjetri që e kishte spiunuar. Viktima e parë dyshohet se ishte një pjestar i një bande të vogël që u shpërbë nga policia, ndërsa kreu i bandës, Adil Tefa ishte kreu bandës.

1 MUAJ ME PARE

Përplasja e bandave në në Athinë, zbulohet identiteti i shqiptarit të vdekur

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Adil Tefa

GREQI- Shqiptari Adil Tefa nga Korça është ‘koka’ e bandës kriminale në Athinë, i cili mbeti i vdekur në fund bashkë me dy të tjerë pas një përplasjeje me një bandë tjetër. Tefa ishte babai i një vajze 25-vjeçare dhe kishte në pronësi të tij një biznes, servis makinash në zonë.

Tefa drejtonte makinën tip tip “Mercedes” dhe qëlloi personin me motoçikletë. Më pas babai i personit me motoçikletë qe ishte nga pas e qëlloi Tefën dhe e vrau.

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,

Pas të shtënave me armë, mbetën viktima tre shqiptarë, dy të tjerët ende të paidentifikuar. Gupi i armatosur është sulmuar në “Kato Patisia” prej rivalëve, në momentin që po përgatiste të sulmonte barin në lagjen “Ajo Anargjirus”.

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,

Në pranga ka përfunduar një grua e cila ndodhej në “Mercedesin” e njërit prej autorëve ndërsa janë në kërkim edhe katër të tjerë. Po ashtu janë tre të plagosur në spital, dy policë dhe një shqiptar që në tentativë për t’u larguar, u përplas nga një makinë. Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

I gjakosur/ PAMJE TË RËNDA, shqiptari i ekzekutuar nga policët në Athinë

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Foto nga vendi i ngjarjes

GREQI- Media greke Newsbomb.gr ka publikuar foton e njërit prej të vdekurve në masakër, i cili dyshohet se është shqiptar. Tre viktimat e ngjarjes janë shqiptarë, por ende policia nuk ka dhënë emrat.

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,

Çdo gjë nisi në lagjen “Kato Patisia” të Athinës, në kohën që persona të cilët udhëtonin me një automjet tip “Mercedes” me targa shqiptare, u përleshën me drejtuesin e një motorçikletëa i cili mbeti i plagosur rëndë, por gjatë orëve të para të mëngjesit humbi jetën në spital. Sherri ka ndodhur mes dy bandave shqiptare të cilat dyshohet se ishin shpërndarës droge, disa prej tyre me precedent të theksuar kriminal.

1 MUAJ ME PARE

Tre shqiptarë të vdekur në Athinë, dëshmitarët: Menduam se ishin fishekzjarre

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Policia greke

GREQI- Dëshmitë e banorëve që ishin të pranishëm në vendin e ngjarjes pas përplasjeve në Athinë ku mbetën të vdekur tre shqiptarë janë bërë të ditur nga mediat greke. Ato thanë se fillimisht menduan se ishin fishekzjarre, ndërsa më pas kanë parë efektivët te plagosur.

‘Ishim ulur jashtë dhe papritmas dëgjuam të shtëna armësh. Në fillim menduam se ishte fishekzjarre. Më pas kuptuam se çfarë ndodhi. Ne pamë një oficer policie që po çalnte dhe një tjetër që ishte i shtrirë në tokë. Kishim frikë. Disa thonë se ka grabitur një dyqan dhe teksa po kalonin policët, hapi zjarr ndaj tyre”, thotë një dëshmitar okular, raporton Protothema.gr.

1 MUAJ ME PARE

'Kurthi i vdekjes'/ Zbardhet MOTIVI, shqiptari krijoi kartel pasi doli nga burgu, tentoi të merrte hak, në fund vdiq

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Policia greke

GREQI- 'Kurthi i vdekjes' ishte ajo që iu bë shqiptarit mbrëmjen e djeshme në Athinë. Kështu e përshkruajnë mediat greke masakrën e ndodhur në Agioi Anargyros. Të huajt kishin vendosur një kurth vdekjeje për ta vrarë në Patisia, një prej shqiptarëve. 

Një muaj më parë, një prej shqiptarëve u vu në pranga për trafik droge. Viktima besonte se fajin për arrestimin e kishte i bashkakuzuari e së bashku me të afërmit dhe miqtë e tij krijuan një kartel dhe prisnin autorin e të shtënave në Agioi Anargyros për ta frikësuar apo edhe për ta vrarë.

Ai që ishte i armatosur hapi zjarr, duke rezultuar në një përleshje të përgjakshme.

Autoritetet besojnë se kjo ishte edhe arsyeja e masakrës në Patisia dhe në të vërtetë shkakton shqetësim të madh, sesi grupe të armatosura banditësh i zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre në orën 9 të mbrëmjes, në një nga pjesët më qendrore të Athinës, raporton Cnn.gr.

1 MUAJ ME PARE

Vrasja e shqiptarëve në Athinë, mediat: Sherri mes dy familjeve që ishin shpërndarës droge

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Pamje nga vendi i ngjarjes

GREQI- Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja nga përleshja e përgjakshme në Athinë mbrëmjen e djeshme. Sipas informacioneve të protothema.gr, sherri ka ndodhur mes dy familjeve shqiptare të cilat ishin shpërndarës droge. Në fakt, disa prej tyre janë kriminelë me precedentë të mëparshëm penalë.

Gjithçka nisi mëngjesin e së shtunës, kur anëtarët e dy familjeve u takuan në rrugën Kourtidou, në Kato Patisia, për të zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre personale mirëpo gjendja u përkeqësua. 

SI NISI SHERRI?

Gjithçka nisi mbrëmjen e të shtunës pak pas orës 21:00 në zonën e Kato Patisja në kryqëzimin e rrugëve Georgiou Nazou dhe Kourtidou. Një automjet që drejtohej nga një grua dhe një motoçikletë që drejtohej nga një i ri u përplasën me njëri tjetrin dhe kjo solli debat mes palëve. Gjatë përplasjes, pasagjeri i automjetit me origjinë shqiptare ka nxjerrë armën duke qëlluar në drejtim të drejtuesit të motoçikletës. Për pasojë ky i fundit mbeti i plagosur rëndë. Mirëpo pak metra më tutje brenda një automjeti tip Audi po udhëtonte babai i drejtuesit të motoçikletës i cili doli nga makina duke qëlluar në drejtim të shqiptarit. Ky i fundit hapi zjarr ndaj tij duke e lënë të vdekur.

Bashkë me viktimën në automjet ndodhej edhe një person tjetër i cili në përpjekje për të shpëtuar doli me vrap në rrugë por u përplas nga automjet që po kalonte me shpejtësi. Më vonë mjekët konstatuan në spital se ai kishte marrë edhe një plumb që me gjasa ishte qitur nga arma e shqiptarit gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Pas këtij episodi shqiptari është larguar duke vjedhur një automjet nën kërcënimin e armës duke u drejtuar drejt Agioi Anargyrou, ku tentoi të grabiste një pikë karburanti në zonë. Ai u përball me policinë në rrugën “Demokracia” ku u vra në shkëmbim zjarri. Ndërkohë nga të shtënat mbetën të plagosur dy efektivë policie, njëri prej tyre në këmbë dhe tjetri në gjoks.

1 MUAJ ME PARE

Përleshja e përgjakshme në Athinë, vdes shqiptari i tretë

 

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Viktima

ATHINË- Është rënduar bilanci në Greqi. Ka ndërruar jetë një tjetër shqiptar, duke e çuar numrin në 3. Ai u përfshi në përleshjen e përgjakshme mbrëmjen e djeshme në Athinë. I riu u shtrua në spital në gjendje shumë të rëndë dhe ishte intubuar mirëpo nuk mundi që të mbijetonte dot. 

Pak pas orës 21:30, në kryqëzimin e rrugëve Georgiou Nazou dhe Kourtidou , në Kato Patisia, ka pasur një sherr mes shtatë personave, pa u bërë ende të ditur arsyet. Shoferi i makinës Mercedes ka qëlluar me armë një motoçiklist të ri duke e plagosur rëndë.  Motoçikletën e ka ndjekur babai i viktimës, në një makinë tip Audi, në të cilën udhëtonin dy persona të tjerë. Babai, ka qëlluar autorin e plagosjes së të birit dhe e ka plagosur për vdekje.

Pasagjeri i Audi-t, i cili tentoi të vraponte për t'u mbrojtur, u godit dhe u plagos nga një makinë që kalonte. Në të njëjtën kohë, një tjetër person i cili ka qenë duke hipur në Mercedes është larguar nga makina. Menjëherë pas kësaj, ai ka ndaluar një shofer kalimtar dhe nën kërcënimin e armës ka marrë mjetin e tij dhe është larguar.

1 MUAJ ME PARE

“Lufta”/ Të shtëna e britma, publikohet video e vrasjes së shqiptarit në Athinë

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Pamje nga vendi i ngjarjes

GREQI- Dy shqiptarët e vrarë në Athinë janë Jani T. dhe Gëzim A., rreth 30 vjeç. Mediat greke raportojnë se shqiptarët janë të dy me precedentë penale në fushën e narkotikëve. Ata mbetën të vrarë pas sulmeve me armë që ndodhën një natë më parë në Athinë.

Ngjarja ka nisur fillimisht në rrugën “Krotidou” në lagjen “Kato Patisia” ku nga një automjet “Mercedes- Benz” është hapur zjarr ndaj drejtuesit të një motori, duke e plagosur rëndë këtë të fundit.

Qytetarët kanë filmuar një nga vrasjet. Në video shihet një person me bluze të bardhë i cili bie në tokë pasi qëllohet me armë nga dy persona. Ngjarja la të shokuar të gjithë dëshmitarët të cilët nga paniku bërtasin me të madhe.


Dy shqiptarët e vrarë, të cilët rezultojnë shokë me njeri tjetrin pasi të dy ndodheshin në automjetin “Mercedes-Benz”, kanë qënë të arrestuar për çështje droge në maj të vitit të kaluar në Athinë.

1 MUAJ ME PARE

Dy shqiptarë të vdekur në Athinë! Sherri nisi mes 7 personash, babai mori hak pas plagosjes së djalit

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,
Policia greke

GREQI- Dy shqiptarë mbetën të vrarë dhe katër të tjerë u plagosën, dy prej të cilëve policë, në dy përleshje me armë zjarri në Kato Patisia dhe Agioi Anargyrou. Dy shtetasit shqiptarë të vrarë mësohet se janë Jani T. dhe Gëzim A., rreth 30 vjeç, të dy me precedentë penale në fushën e narkotikëve.

SI NISI SHERRI?

Gjithçka nisi mbrëmjen e të shtunës pak pas orës 21:00 në zonën e Kato Patisja në kryqëzimin e rrugëve Georgiou Nazou dhe Kourtidou. Një automjet që drejtohej nga një grua dhe një motoçikletë që drejtohej nga një i ri u përplasën me njëri tjetrin dhe kjo solli debat mes palëve. Gjatë përplasjes, pasagjeri i automjetit me origjinë shqiptare ka nxjerrë armën duke qëlluar në drejtim të drejtuesit të motoçikletës. Për pasojë ky i fundit mbeti i plagosur rëndë. Mirëpo pak metra më tutje brenda një automjeti tip Audi po udhëtonte babai i drejtuesit të motoçikletës i cili doli nga makina duke qëlluar në drejtim të shqiptarit. Ky i fundit hapi zjarr ndaj tij duke e lënë të vdekur.

Bashkë me viktimën në automjet ndodhej edhe një person tjetër i cili në përpjekje për të shpëtuar doli me vrap në rrugë por u përplas nga automjet që po kalonte me shpejtësi. Më vonë mjekët konstatuan në spital se ai kishte marrë edhe një plumb që me gjasa ishte qitur nga arma e shqiptarit gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Pas këtij episodi shqiptari është larguar duke vjedhur një automjet nën kërcënimin e armës duke u drejtuar drejt Agioi Anargyrou, ku tentoi të grabiste një pikë karburanti në zonë. Ai u përball me policinë në rrugën “Demokracia” ku u vra në shkëmbim zjarri. Ndërkohë nga të shtënat mbetën të plagosur dy efektivë policie, njëri prej tyre në këmbë dhe tjetri në gjoks.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Masakër në Athinë, vriten dy shqiptarë, plagosen tre persona të tjerë

'Far West' mes dy grupeve në Greqi, vriten tre shqiptarë,

GREQI- Një skenë e paimagjinueshme ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Athinë, me një shqiptar që ka nxjerrë papritur armën dhe ka qëlluar një bashkëatdhetar, të cilin në fund e ka vrarë. Protothema shkruan se ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti verbal mes dy shqiptarëve, teksa po udhëtonin paralel me makina. Ende nuk dihen identitetet e dy shqiptarëve të vrarë, ndërkohë që të plagosur kanë mbetur dy efektivë policie dhe një tjetër person, i cili nuk dihet nëse është shqiptar apo jo.

Si ndodhi ngjarja:

Si fillim në Kato Patisia në Athinë, në orën 21.30 në kryqëzimin e rrugëve “Georgiou Nazou” dhe “Krotidou” janë konfliktuar verbalisht drejtuesit e dy mjeteve, të cilat lëviznin paralel. Një nga drejtuesit ka dalë nga mjeti dhe ka hapur zjarr ndaj drejtuesit tjetër duke e plagosur rëndë. Pasagjeri i mjetit në tentativë për të dalë nga mjeti dhe për të transportuar shokun në spital është goditur nga një mjet tjeter duke mbetur dhe ai i plagosur. Dy të plagosurit janë marrë nga ambulanca.

Autori i krimit ka braktisur mjetin dhe më armë në dorë ka ndaluar një mjet tjetër në rrugë dhe me kercenimin e armes ka nxjerre jashte shoferin dhe e ka marre makinën duke u larguar. Me mjetin e vjedhur ai është drejtuar për në Agious Anargirous duke tentuar të grabisë me armë një karburant. Aty braktisi mjetin e vjedhur dhe tentoi të largohet me këmbë. Ka pare makinen e policisë dhe ka kujtuar se ishte taxi. Por kur ka tentuar ta ndalojë ka parë që ishin policë ka hapur zjarr ndaj tyre duke i plagosur. Këta të fundit kanë kthyer zjarrin duke vrarë shqiptarin.

Dy efektivët e policisë mbetën të plagosur lehtë, nga të shtënat që morën, njëri në këmbë (kolegët e tij të cilët kanë shkuar me shpejtësi në vendngjarje kanë vënë një tunik për të ndaluar gjakderdhjen) dhe tjetri lart në jelek antiplumb në nivelin e shpatullave. Të dy janë transportuar me autoambulanca të EKAV-së në spitalin ushtarak 401.

vriten tre shqiptare ne athine

Sondazh

Poll

Policia aksion në call Centre

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar