LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë, Rrumbullaku: Bizneset iu siguronin kontrata fiktive pune për 5000 euro, çfarë u sekuestrua

• Një operacion mbarëkombëtar është zhvilluar nga Policia e Shtetit dhe SPAK për evidentimin dhe ndalimin e personave që ndihmojnë në kalimin e paligjshëm të kufirit apo për anëtarë të grupeve të strukturuara kriminal. • Hetimet e nisura prej 1 viti kanë zbuluar aktivitetet e të paktën 5 subjekteve tregtare që siguronin kontrata fiktive për shtetas kryesisht nga Bangladeshi, vijonin me ndjekjen për aplikime për vizë deri në mbërritjen në Rinas për 5 mijë euro. • Si rezultat janë lëshuar urdhër-arreste për 26 persona mes tyre edhe punonjës policie. • Katër efektivët e përfshirë janë: Altin Hasani, Edmond Braja, Arjel Hoxha dhe Ermal Hoxha. • Në kuadër të operacionit janë sekuestruar 13 automjete, 50 telefonë, 3 pistoletë, 1 çifte, 50 fishekë dhe 4 laptopë. Gjithashtu janë sekuestruar edhe 1 milionë euro cash.

5 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

"Nuk bashkëpunojmë dot me Policinë e Shtetit"/ Rrumbullaku kunja Dumanit: Prokurori kontrollon hetimin jo ne

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë,
Muhamet Rrumbullaku

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku është pyetur në lidhje me deklaratën e kreut të SPAK Altin Dumanit për bashkëpunimin me Policinë e Shtetit. Në një konferencë për mediat, Rrumbullaku ka deklaruar se SPAK dhe Policia e Shtetit kanë shumë marrëdhënie të mira. Por ndërkohë që ka hedhur kunja mbi Dumanin, duke i thënë se është prokurori ai që kontrollon hetimin dhe jo ata.   

Pjesë nga konferenca:

Pyetje: Pak ditë më parë SPAK ka hasur vështirësi në hetimin e krimit të organizuar pasi ka funksionarë të lartë të shtetit të implikuar, ju ka vënë në dijen Dumani për këtë?

Rrumbullaku: Policia dhe SPAK kanë marrëdhëniet me të mira të besueshmërisë reciproke për hetimin e të gjitha problematikave që lidhjen me krimin e organizuar. Prokurori kontrollon hetimin dhe e delegon atë.

Pyetje: Në lidhje me operacionin në fjalë, AMP dhe Prokuroria e Tiranës kishin nisur prej kohësh hetimet për 4 efektivët e arrestuar. Ndërkohë paralelisht ishte edhe Prokuroria e Posaçme që kishte në duart e tyre të njëjtën dosje, për të njëjtin grup kriminal? A ka AMP, Policia e Shtetit dhe SPAK indice për emrat ë tjerë të përfshirë në këtë skenë?

Rrumbullaku: Në asnjë rast dhe në asnjë rrethanë në raport me hetimet që ndjek Prokuroria e Juridiksionit të Përgjithshëm dhe Prokuroria e Posaçme nuk ka përplasje të hetimeve. I jap të drejtë Prokurorisë dhe AMP të vijojë hetimin dhe sigurimin e provave nëse ka elementë dhe individë të tjerë të përfshirë. Por unë nuk kam dijeni për një hetim të tillë.

1 MUAJ ME PARE

Operacion kundër trafikut të klandestinëve/ Zbardhen detaje: Bizneset në Shqipëri u siguronin kontrata fiktive për 5 mijë euro, çfarë u sekuestrua

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë,
muhamet rrumbullaku

TIRANË- Drejtori i Policisë së Shteti, Muhamet Rrumbullaku ka dhënë detaje lidhur me operacionin e përbashkët me SPAK kundër trafikimit të klandestinëve.

Rrumbullaku tha se hetimi ka zbuluar aktivitetet e të paktën 5 subjekteve tregtare që siguronin kontrata fiktive për shtetas kryesisht nga Bangladeshi, vijonin me ndjekjen për aplikime për vizë deri në mbërritjen në Rinas për 5 mijë euro.

Ai tregoi se u identifikuan 26 persona të përfshirë, mes tyre edhe efektivë të policisë. 

“Hetimi filloi bazuar në informacionin e grumbulluar me drejtorinë për hetimet për krimin e organizuar për shtetas dhe subjekte që siguronin kushte për shtetas të vendeve të ndryshme për të mbëritur në vendin tonë që të vijonin në drejtim të vendeve të BE. Hetimi zbuloi aktivitetet e të paktën 5 subjekteve tregtare që siguronin kontrata fiktive për shtetas kryesisht nga Bangladeshi, vijonin me ndjekjen për aplikime për vizë deri në mbërritjen në Rinas për 5 mijë euro. U identifikuan 26 persona të përfshirë, me punonjës të policisë të përfshirë.”, u shpreh Rrumbullaku.

Ai bëri me dije se janë sekuestruar 13 automjete, 50 telefonë, 3 pistoletë, 1 çifte, 50 fishekë dhe 4 laptopë. Gjithashtu janë sekuestruar edhe 1 milionë euro cash.

“Në funksion të operacionit për ekzekutimin e masave, gjatë kontrolleve të ushtruara, janë gjetur dhe sekuestruar 13 automjete, 50 telefona, 3 pistoleta, një cifte, 4 laptopë, 400 mijë euro, 700 mijë dollarë amerikanë dhe dhjetëra dokumente të sekuestruara. Në total, rreth 1 milionë euro cash. Hetimi i policisë nën drejtimin e SPAK, ku u vunë nën hetim përvec individë të ndryshëm dhe punonjës, hetimi i shërbeu edhe nismës së policisë edhe për vetëpastrimin e policisë. Në hetimin 1 vjecar të këtij procesimi u angazhuam 380 punonjës policie”, tha Rrumbullaku.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Operacioni i SPAK, Piranjat nxjerrin dëshmitë ekskluzive dhe përgjimet e zyrtarëve policorë

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë,
Polici

TIRANË- Detaje të reja do zbulohen ditën e sotme në lidhje me operacionin e realizuar sot nga SPAK. Sot në orën 20:44, ekskluzivisht nga Piranjat Show në Syri TV, mund të ndiqni intervista ekskluzive dhe përgjime në lidhje me operacionin e realizuar sot nga SPAK.

Në këtë operacion, zyrtarë policie janë arrestuar si të dyshuar në përfshirje në një rrjet të gjërë të trafikimit të emigrantëve të paligjshëm. Na ndiqni!

 
1 MUAJ ME PARE

Operacion kundër trafikut të klandestinëve/ Zbardhen emrat e efektivëve të përfshirë, u mbajtën në vëzhgim nga AMP

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë,
foto ilustruese

TIRANË- Një operacion mbarëkombëtar është zhvilluar ditën e sotme, iniciuar nga policia e shtetit për evidentimin dhe ndalimin e personave që ndihmojnë në kalimin e paligjshëm të kufirit apo për anëtarë të grupeve të strukturuara kriminal.

Mësohet se janë lëshuar disa urdhër arreste për disa persona, e mes tyre ka edhe punonjës policie. Katër efektivët e përfshirë janë: Altin Hasani, Edmond Braja, Arjel Hoxha dhe Ermal Hoxha. Hetimet kanë nisur prej 1 viti paralelisht nga AMP dhe SPAK.

1 MUAJ ME PARE

Operacion mbarëkombëtar/ Lëshohen disa urdhër-arreste, mes tyre edhe efektivë policie

Goditet trafiku i emigrantëve/ Mes të arrestuarve 4 policë,
policia e shtetit

TIRANË- Një operacion mbarëkombëtar është zhvilluar ditën e sotme, iniciuar nga Policia e Shtetit për evidentimin dhe ndalimin e personave që ndihmojnë në kalimin e paligjshëm të kufirit apo për anëtarë të grupeve të strukturuara kriminal.

Mësohet se janë lëshuar disa urdhër arreste për disa persona, e mes tyre ka edhe punonjës policie. Lajmi është konfirmuar edhe nga ministri Taulant Balla, i cili e pohoi gjatë një deklarate për gazetarët.

Priten informacione të mëtejshme mbi operacionin.

policia e shtetit muahmet rrumbullaku spak

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat