LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të. Policia heton për pengmarrje

• Zhduket Ervis Martinaj! • Biznesmeni ka 3 ditë që nuk ka asnjë konakt me familjen. • Denoncimi është bërë në Komisariatin e Kurbinit mbrëmjen e djeshme nga xhaxhai i tij, Faik Martinaj. • Ky i fundit është babai i të ndjerit, Brilant Martinaj. • Që dje kanë nisur kontrollet në zonë, por nuk është gjetur asnjë shenjë e Martinajt. • 3 ditë më parë ka nisur një mesazh nga një numër që nuk e përdorte vetë, ku i kërkonte të afërmve të bënin kujdes. • Deri më tani pista që ka ngritur Policia është ajo e pengmarrjes, por nuk përjashtohet mundësia që gjithçka të jetë e stisur. • Kjo pasi Martinaj është në kërkim ndërkombëtar me urdhër të SPAK, pas dëshmive të të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani, i cili ka thënë se Martinaj e kishte paguar për të vrarë Indrit Doklen. • Ai ka thënë se 500 mijë euro do paguante Ervis Martinaj për këtë vrasje. • Por atentati nuk u krye, pasi Dumani pretendon se nuk donte që të "ngatërrohej" me Doklen.

8 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Pas denoncimit të xhaxhait, Policia e Kurbinit po heton pistën e rrëmbimit të Ervis Martinajt

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Ervis Martinaj

KURBIN- Sot është dita e katërt e zhdukjes së Ervis Martinajt. Sot, Prokuroria e Kurbinit është duke hetuar për akuzën e rrëmbimit, për të shumëkërkuarin Ervis Martinaj, pas kallëzimit që bëri xhaxhai i ti, Faik, për humbjen e kontakteve me nipin.

Lajmin e ka bërë me dije për gazetaren Klodiana Lala thanë se dyshimet për rrëmbim janë referuar nga Policia e Lezhës. Kështu që me ngritjen e pistës së rrëmbimit, Prokuroria e Kurbinit ka mundësi të kryejë veprime hetimore, pasi në rastin e një të shumëkërkuari nuk ka largim nga banesa.

Në rastin konkret, Policia përveç kallëzimit të xhaxhait Faik Martinaj nuk ka prova të tjera për vendin ku ndodhet Martinaj. Familja e Ervis Martinajt ka kallëzuar dje në Policinë e Shtetit humbjen e kontakteve me të shumëkërkuarin. Në denoncim, xhaxhai i Martinajt pretendon se nuk ka asnjë kontakt me nipin e tij, por një mik nga Puka e kishte njoftuar se nuk e kishin parë prej ditësh.

Aktualisht, Martinaj është në kërkim pasi sipas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani kishte urdhëruar vrasjen e ish-anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokles, atentat që nuk u realizua kurrë. Por që rrëfimi i Dumanit mjaftoi që ndaj Martinajt të ngrihej akuza. 

1 MUAJ ME PARE

I zhdukur prej 3 ditësh, ja kur u pa për herë të fundit Ervis Martinaj

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Makina e Ylli Brahimit dhe Ervis Martinaj

TIRANË- Ervis Martinaj është denoncuar i zhdukur nga familjarët e tij, të cilët pretendojnë se kanë 3 ditë që nuk e kanë lajme prej tij. Ai është shpallur në kërkim prej muajit maj, por mendohet se kurrë nuk është larguar nga Shqipëria, edhe pse pretendohet se kishte ikur në Dubai. Por të dhënat tregojnë se nuk ka pasur asnjë lëvizje jashtë vendit.

Madje ai besohet se ka qenë në qytetin e Laçit më 18 Korrik, në ceremoninë e përcjelljes për në banesën e fundit të kushëririt të tij Brilant Martinaj, i cili u ekzekutua bashkë me dy miqtë e tij, Besmir Hoxha dhe Diklen Vata në masakrën e Fushë Krujës.

Ditën e varrimit mendohet se brenda makinës së blinduar “Toyota Land Cruiser”, e cila përdorej nga Ylli Brahimi, atë ditë i ishte dhënë Martinajt për të shkuar në varreza. Madje Dosja.al publikoi një foto ku dukej edhe tufa me lule që Martinaj la në varrin e nipit të tij.

1 MUAJ ME PARE

Pas denoncimit nga xhaxhai/ Policia në ‘gjueti’ të kontakteve të Ervis Martinajt, FOKUSI tek 3 zona

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Ervis Martinaj

TIRANË- Ervis Martinaj vë para një dileme Policinë e Shtetit. Edhe pse Policia po heton pistën e inskenimit të mundshëm nuk përjashton as faktin se mund të gjendet përpara një ngjarjeje kriminale, ndaj dhe një numër i madh oficerësh të policisë të angazhuar për këtë çështje.

Deri më tani janë marrë në pyetje persona që konsiderohen si të afërm me Martinajn, duke u fokusuar kështu në zonën e Fushë Krujës, të Tiranës dhe të Durrësit. Ndërkohë që denoncimi i bërë sot, është një ngjarje e rrallë, për faktin se është hera e parë në Shqipëri.

1 MUAJ ME PARE

“Dyshojmë se i ka ndodhur diçka e keqe”, zbardhet kallëzimi i xhaxhait të Ervis Martinaj në Polici: Ma tha shoku nga Puka

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Kurbin

KURBIN- Gazetarja Klodiana Lala zbardh kallëzimin e familjarëve të Ervis Martinajt. Kallëzimi është bërë nga xhaxhai i tij Faik Martinaj, i cili pretendon se vetë nuk ka pasur asnjë komunikim me nipin e tij, pasi ai ishte në kërkim. Në denoncimin që ka bërë ai në Komisariatin e Policisë pretendon se e ka njoftuar një njëri nga Puka për zhdukjen e nipit, madje dhe i është shfaqur i shqetësuar se mikut të tij mund t'i kishte ndodhur ndonjë gjë e keqe. 

“Në lidhje me nipin tim, djalin e vëllait Ervis Martinaj, i cili eshte shpallur ne kerkim nga prokuroria e posacme kunder krimit dje rreth ores 22:00, jemi njoftuar nga nje i afermi jone, qe per arsye sigurie nuk du ate permend emrin, i cili nuk ndodhet ne shqiepri, por eshte nga puka, me ka vene ne dijeni se Ervisi eshte zhdukur dhe nuk kishte kontakte me te. Dua te theksoj se qe prej kohes qe nipi Ervisi eshte shpallur ne kerkim nuk kam patur asnje kontakt me te drejtperdrejt apo ne telefon, por vetem nepermjet personave te aferm. Ne si familje kemi dyshime se Ervisit mund ti kete ndodhur dica e keqe nga grupe kriminale qe kerkojne ta eliminojne. Ne kemi pritur deri diten e sotme qe mos kemi ndonje kontakt me nipin Ervisin por nuk kemi arritur te kontaktojme dhe nuk kemi asnje lloj informacioni per vendndodhjen edhe gjendjen e tij. Sot ne dreke rreth ores 12, te shqetesuar lidhur me gjendjen e nipit Ervisit,"-shkruhet në kallëzimin penal. 

1 MUAJ ME PARE

Familja dha alarmin për zhdukjen e tij, Policia aksion në Fushë Kuqe, kërkohej Martinaj

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Ervis Martinaj

KURBIN- Detaje të reja janë mësuar lidhur me zhdukjen e Ervis Martinajt. Burime për gazetaren Klodiana Lala bëjnë me dije se pas denoncimit të bërë nga xhaxhai i 40-vjeçarit, menjëherë Policia e Shtetit ka nisur një aksion kontrolli në të gjithë zonën e Fushë Kuqes por nuk ka asnjë shenjë të tij në vendin tonë.

Prej kohësh ai mendohet se ndodhej në Dubai, por faktet flasin për të kundërtën. Madje pretendohej se ai ka qenë në Shqipëri në kohën kur u vra dhe kushëriri i tij, Brilant Martinaj. Familjarët pretendonin se nuk kishin kontakte të drejtpërdrejta me të, por informoheshin nga shokët e tij. Këta të fundit janë ata që informuan familjarët se prej kohësh nuk dëgjonin më lajme prej tij. 

 

1 MUAJ ME PARE

Ka 3 ditë i zhdukur! Mesazhi i fundit që la Ervis Martinaj për familjen: Bëni kujdes!

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Ervis Martinaj

KURBIN- Zbulohet mesazhi i fundit që ka lënë për familjarët Ervis Martinaj. Me një numër që nuk e përdorte zakonisht, Martinaj ka gjetur një mënyrë për t'u shpëtuar përgjimit të Policisë dhe për të dhënë një mesazh.

"Kini kujdes se do ketë kontrolle!,"-shkruante Martinaj për miqtë e tij. 

1 MUAJ ME PARE

Zhduket Ervis Martinaj! Në Polici shkoi babai i Brilantit, bëri denoncimin si xhaxha: S'po flasim dot me të!

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.

KURBIN- Detaje të reja janë mësuar lidhur me zhdukjen e Ervis Martinajt. Kallëzimin penal në Policinë e Kurbinit e ka bërë Faik Martinaj, xhaxhai i 40-vjeçarit, duke dhënë edhe detaje për nipin. Faik Martinaj është babai i Brilant Martinajt, i cili është një nga viktimat e masakrës së Fushë Krujës, ku u vra dhe më pas u dogj me dy shokët e tij, Diklen Vata dhe Besmir Hoxha.

Ndërkohë që Martinaj është në kërkim pasi sipas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani kishte urdhëruar vrasjen e Endrit Dokles, atentat që nuk u realizua edhe pse i penduari pretendon se iu ofrua një "çek i bardhë".

1 MUAJ ME PARE

Zhduket Ervis Martinaj, familja denoncon në Polici: Kemi 3 ditë pa kontakt

Ervis Martinaj i zhdukur/ Familja e denoncon: S'po flasim dot me të.
Ervis Martinaj

TIRANË- Familja e Ervis Martinaj ka kallëzuar në Policinë e Shtetit  humbjen e kontakteve me të shumëkërkuarin. Denoncimin e ka bërë ditën e djeshme Faik Martinaj, xhaxhai i 40 vjeçarit, babai i Brilant Martinajt. Burime për gazetaren Klodiana Lala thanë se xhaxhai i Martinaj pretendon se nuk ka asnjë kontakt me nipin e tij, ndonëse Ervis Martinaj është për momentin një prej njerëzve më të kërkuar nga Policia shqiptare.

Aktualisht, Martinaj është në kërkim pasi sipas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani kishte urdhëruar vrasjen e ish-anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokles, atentat që nuk u realizua. Megjithatë pretendimi i familjes është marrë me dyshim pasi nuk përjashtohet mundësia që zhdukja e tij të jetë e inskenuar nga familja. 

zhduket ervis martinaj ervis martinaj

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra