LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në shesh, shpall Ramën armik, THIRRJA: Hapni negociatat

• PD zhvilloi një protestë masive në Tiranë. Mijëra qytetarë mbushën bulevardin Dëshmorët e Kombit. Protesta nisi në orën 19:00 dhe u mbyll në orën 21:00 me fjalën e vetë kryedemokratit Sali Berisha. • Berishës iu bashkua në protestë Monika Kryemadhi, kryetarja e Lëvozjes Socialiste për Integrim dhe ‘kritikët’ Ervin Salianji, Lindita Metaliaj, Bledian Nallbati, Lefter Gështenja, Kastriot Piroli, Tomor Alizoti, Grida Duma, Dashamir Sula dhe Dhurata Çupi. • "Llogaritja" e bërë për pjesëmarrjen e deputetëve të PD në protestë ka përjashtuar nga Bulevardi vetëm deputetët Lulzim Basha, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi. • Nga podium, Berisha shpalli armik kryeministrin Edi Rama, i cili ndërkohë që miëjra qytetarë protestonin poshtë zyrës së tij, ndodhej në Vlorë. • Berisha tha se Rama ka bërë gabim që është larguar nga Tiranë. Kryedemokrati u betua në flamurin kuqezi dhe tha se Ramës nuk do t’ia falë votat e pushtetin e vjedhur. • Ai paralajmëroi protesta të tjera, ndërkohë që u bëri thirrje ndërkombëtarëve për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

62 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

ME VIDEO/ Mbyllet protesta! Berisha puth një fëmijë në ballë, valëvit flamurin kuqezi e zbret nga podiumi

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Protesta e Partisë Demokratike është mbyllur! Kryedemokrati Sali Berisha mbylli fjalën e tij, mori flamurin kuqezi, e valëviti dhe më pas iu drejtua sërish podiumit. Buzë tij, ishte ulur një fëmijë, të cilin Berisha e puthi në ballë. Më pas, zbriti shkallët dhe u largua. 

 

1 MUAJ ME PARE

VD-Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! I themi jo "Ballkanit të Hapur", po Procesit të Berlinit

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të hapin negociatat me vendin. Gjatë protestës së sotme, Berisha ka thënë se ata i thonë jo nismës së Ballkanit të Hapur dhe po procesit të Berlinit.

"Rama është shndërruar në një vasal të serbomadhit Vuçiç, nuk rri dot pa i thënë, Edi Rama populli do i thotë jo "Ballkanit të Hapur", po Procesit të Berlinit. Me të drejtë shtrohet pyetja; cili është qëllimi i kësaj proteste. Ngrihuni dhe bashkohuni me ne, Shqipëria ka nevojë për dashurinë tonë. është e bukura e dheut, si Shqipëria vend nuk ka," tha Berisha.

1 MUAJ ME PARE

VD-Berisha: Edi Rama, ik! Boll vodhe! Do të të presim biletën

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar pasardhësit të tij që të largohet nga pushteti. Gjatë fjalës së tij në protestë, Berisha i bëri thirrje Ramës që të largohetm pai i ka vjedhur shumë qytetarët. Po ashtu ai ka thënë se Shqipëria është në rrezik.

"Edi Rama, me firmat që keni vendosur për ndjekësat. Sot, ato nuk shfrytëzohen nga oligarkë të pashpirtë që vjedhin nga mëngjesi në darkë dhe shkollat e shtetësia juaj nuk përmirësohet. Pasuritë ua kanë grabitur qeveritarët dhe klientela e tyre. Nga ky shesh, në emër të qytetarëve bëj thirrje, boll vodhe. Ik! Miqtë e mi, Shqipëria është në rrezik. Edi Rama me politikat që ka ndjekur ka larguar shqiptarët nga Shqipëria. Vëllezër dhe motra, Edi Rama ka një urrejtje gjenetike sepse i përket atij soji që vriste dhe ekzekutonte dhe burgoste qytetarët shqiptarë dhe që e dinte se ata e urrenin për vdekje. Për të gjitha këto qëndrime do i presim biletin, ky është vetëm fillimi. Këtë javë vendoset për negociatat, u bëj thirrje për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Mos të ndëshkojnë shqiptarët," tha Berisha.

1 MUAJ ME PARE

VD/ Berisha merr flamurin me kokë poshtë, truproja tenton t'ia marrë nga dora, ish-kryeministri nuk e lëshon

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Momenti

TIRANË- Pamjet e mëposhtme janë nga një incident që ka ndodhur gjatë fjalimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në protestën e sotme. Teksa Berisha ka kërkuar një flamur në momentin që po mbante fjalimin, flaumri që ka marrë ka qenë më kokë poshtë.

Por ketë kreu i PD-së nuk e ka vënë re dhe në momentin që truproja i tij ka tentuar që t'ia heqë nga dora, për ti dhënë një tjetër, ky i fundit nuk e ka lëshuar nga dora, deri në momentin që i kanë thënë se flamuri është më kokë poshtë.


1 MUAJ ME PARE

VIDEO- Protestuesi replikon me efektivët, ndërhyn Klevis Balliu, e puth në faqe

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Klevis Balliu dhe protestuesi

TIRANË- Një nga protestuesit e pranishëm në shesh është ndalur dhe ka replikuar me efektivët e policisë që kanë krijuar kordon sigurie tek Kryeministria. I riu shihet teksa flet me efektivët e në shpinë mban një flamur. Mes tyre futet deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu. Ai përqafon protestuesin, e puth në faqe dhe e distancon nga efektivët.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VD-Berisha Ramës: Edi, ti sot ike, gabim bëre! Ne nuk veprojmë në pabesi, por kur të jemi mbathja...

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Rama ka bërë gabim që ia ka mbathur dhe ka blinduar dyert e kryeministrisë. Gjatë fjalës së tij në protestën e sotme, Berisha tha se ata nuk veprojnë në pabesi dhe se në momentin që të thonë mbathja, ai duhet të largohet. Po ashtu Berisha ka thënë se Rama ka shkelmuar dinjitetin e shqioptarëve duke i vjedhur ata. 

"Edi Rama, ne jemi armiq, sot ti ia ke mbathur, gabim ke bërë. Ti ke blinduar dyert. Gabim ke bërë! Ne nuk veprojmë në pabesi. Kur të jemi mbathja do t'ja mbathësh. Mos harroni njëherë se me forcën e idealit të lirisë ne thërrmojmë çdo bunker, çpojmë çdo blind. Ti je problem i madh Edi Rama. Ke ardhur në pushtet me votën e plaçkitur, vjedhur dhe votën e blerë. Ti pushtetin e plotë monist e vendose duke u rrëmbyer votën shqiptarëve, harrove se shkelmove ideale e të gjallëve dhe të vdekurve të këtij vendi. Ke shkelmuar idealet e shqiptarëve që ranë për t'u bërë të pavdekshëm nga diktatura komuniste. Ke shkelmuar dinjitetin e qytetarëve që shkon dhe u vjedh votën pasi i varfëron, u ke ndërsyer kapuçollët e zinj. Patronazhistët. Edi Rama, jemi sot për t'u betuar për këtë flamur, kurrë nuk ta falim pushtetin me votën e vjetër. Edi Rama, ti këto kohë, këto vite, je treguar armik i fjalës së lirë. Je treguar armik i egër. Ke përdorur frikë dhe terror," tha Berisha.

1 MUAJ ME PARE

Berisha mbush "Bulevardin"/ Komenti i Deutche Welle: Opozita proteston për Ballkanin e Hapur

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto nga protesta

TIRANE- Deutche Welle e shikon protestën e Partisë Demokratike për herë të parë që pas rikthimit të Sali Berishës si një "notë" kundër nismës "Ballkani i Hapur". Në disa fotografi nga Tirana që DW shpërndau pasditen e të enjtes në rrjetet sociale, shkruan se Berisha është drejtuesi "historik" i PD në 3 kauza.

POSTIMI I PLOTE I DW:

Për herë të parë pas rikthimit në krye të Partisë Demokratike dhe pas konflikteve të brendshme që shoqëruan këtë forcë politike, drejtuesi historik i saj Sali Berisha, ka thirrur sot në Tiranë protestën kombëtare përpara kryeministrisë, “Shqipëria në rrezik”. Kauzat e ngritura nga opozita janë çmimet e larta, shpopullimi i vendit dhe qëndrimi kundër nismës “Ballkani i hapur”. 

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Qytetarët "sfidojnë" errësirën dhe ndriçojnë Bulevardin "Dëshmorët e Kombit"

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Protesta e PD

TIRANE- Edhe pse ora shënon pas pak 21:00 si rrallë herë bulevardi "Dëshmorët e Kombit" është i tejmbushur me protestues. Bulevardi u mbush me protestues që prej orës 18:30 dhe pjesëmarrja është masive. Qytetarët kanë sfiduar errësirën dhe temperaturat e larta dhe i janë përgjigjur thirrjes së kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha në një protestë masive, të parën që kur mori drejtimin për të rrëzuar qeverinë Rama.

 

1 MUAJ ME PARE

VD-Sali Berisha i drejtohet Ramës nga sheshi: Ne jemi armiq! Unë kam ideal lirinë, ti pushtetin

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha i ka thënë kryeministrit Edi Rama që ata së bashku janë armiq. Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se ai ka ideal lirinë ndërsa Rama ka pushtetin. Po ashtu ka ka përmendur faktin që Rama shkoi në Vlorë sot, duke thënë se ia ka mbathur.

"Qytetarë të mbarë Shqipërisë. Të dashur demokratë dhe demokrate, të dashur bashkëatdhetare, të ardhur nga mijëra kilomtra larg, zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja. Sonte më shumë se kurrë mendjet dhe zemrat e shqiptarëve janë të drejtuara tek ju. Të dashur qytetarë dhe qytetare erdhët në këtë bulevard sepse iu thirri ora e lirisë. Shqipëria në rrezik ishte kushtrimi që iu ngriti në këmbë. Vëllezër dhe motra, jeni këtu sepse nuk pranoni që të jeni qytetarë të lirive dhe të drejtave të mohuara. Sot, pasarsdhësi i tyre, Edi Rama ia mbathi. Përsëri do ia mbathë, orët e tij janë të numëruara. Edi Rama, ne të dy sot jemi armiq, po pse? E rëndë dhe e hidhur të them këtë fjalë, por zemra ime tjetër fjalë nuk nxjerr, ti ke për ideal pushtetin, pushtetin dhe vetëm pushtetin. Kurse unë, kemi për ideal lirinë, lirinë dhe vetëm lirinë. Ne jemi armiq Edi Rama," tha Berisha.

1 MUAJ ME PARE

VD-"O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do", Berisha flet në podium, protestuesit shpërthejnë në ovacione

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në podium dhe po flet para sheshit të mbushur më mijëra protestues. Në momentin që ai po fliste për arsyet që qytetarët duhet të protestojnë, sheshi shpërtheu në ovacione. 

"O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do,"- thonë ata ndër të tjera. 

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VD-Kryemadhi merr "flamurin": Shqipëria është në rrezik, jo se Rama është kryeministër. Është vegël qorre e grupeve anti-shqiptare

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Monika Kryemadhi

TIRANË- Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se Edi Rama e ka çuar vendin në rrezik. Gjatë fjalës së saj në protestën e sotme, Kryemadhi ka thënë se Rama nuk është kryeministër, por një vegël qorre e grupeve anti-shqiptare. Po ashtu, Kryemadhi tha se po shet vendin tonë ashtu siç shiti Kosovën.

"Kjo është Tirana e bukur të cilën Erion Veliaj e ka errësuar, por është ndriçuar shpresa e qytetarëve të Tiranës, shpresa e fëmijëve të shqiptarëve, shpresa e shqiptarëve nga Amerika në Australi. Mirëmbrëma motra e vëllezër, mirëmbrëma gra e vajza të Shqipërisë. Mirëmbrëma edhe ju policë të nderuar të cilët sot jeni njerëzit më pak të paguar, sepse paga zvogëlohet çdo ditë sepse paratë tuaja shkojnë në llogaritë e inceneratorëve të Erion Veliajt. Dhe Edi Rama pronari i inceneratorëve, me avokatin e tij Erion Veliaj paratë tuaja i fusin në xhepin e tyre dhe ju, ju nxjerrin të pëballeni me familjarët tuaj. Ju, sot më shumë se kurrë jeni ata që na jepni më shumë forcë, për ta përballur këtë situatë më shumë se kurrë, sepse edhe ju vuani siç vuajna ata që iu prishin shtëpitë në Unazën e Re, lagjen 5 maji, në Kombinat dhe kudo. Prandaj sot, në këtë takim të jashtëzakonshëm, në këtë miting madhështor ne sot më shumë se kurrë mesazhin e fortë se i vetmi flamur partie është flamuri ynë shqiptar. Ky flamur i bukur që në fushën e tij ka gjakun e mijëra shqiptarëve të cilët dhanë jetën për Shqipërinë, ka gjakun e mijëra shqiptarëve që u betuan për Shqipërinë.

Ky flamur sot është motivi ynë më i madh për Shqipërinë Europiane, për Shqipërinë e Rilindasve, për Shqipërinë e luftëtarëve që luftuan për Shqipërinë e vërtetë dhe të lirë. Ky flamur sot më shumë se kurrë ka rëndësinë më të madhe sepse këtë flamur Edi Rama me Open Balkan, me tjetërsimin e Shqipërisë kërkon ta çnderojë. Dhe misioni ynë më i madh është të valëvisim fort flamurin tonë duke kthyer djemtë dhe vajzat në Shqipëri, duke kthyer trurin që ka ikur duke e larguar Edi Rama nga Shqipëria. Miq, sot më shumë se kurrë ky Bulevard është mbushur. Sot më shumë se kurrë ky Bulevard po jep edhe njëherë shpresën Shqipërisë dhe shqiptarëve. Sot më shumë se kurrë detyrë e opozitës është të mos i zhgënjejë shqiptarët si një vit më parë. Të mblidhemi të tërë për të shpëtuar Shqipërinë. Shqipëria është në rrezik më shumë se kurrë, jo sepse Edi Rama është kryeministër, por sepse Edi Rama është vegël qorre e grupeve shqiptare. Sepse Edi Rama siç shiti Kosovën, ashtu po shet edhe Shqipërinë tonë", tha Kryemadhi ndër të tjera.

 

1 MUAJ ME PARE

Qytetarja në protestë: Kam dy diploma, por jam pa punë!

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Qytetarja në protestë

TIRANË- Një qytetare u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të dalin në shesh për të protestuar. E pranishme në podium, qytetarja tha se protesta nuk duhet lënë me kaq. Ajo shtoi se vetë është diplomuar dy herë, por që sot është pa punë.

“Jam diplomuar dy herë në fakt, por jam e papunë. Jemi mbledhur këtu për një qëllim të vetëm, përtë ardhmen tonë dhe të fëmijëve tanë. Presin nga ne që tu sigurojmë një të ardhme më të sigurtë. Por si ta bëjmë këtë gjë? Të protestojmë për arsimin, për moshën e tretë, për vendet e punës, me zërin e një qytetareje ju ftoj që ta çojmë këtë nismë deri në fund, të mos lejojmë shpopullimin e vendit tonë. Të mos lejojnë betonizimin e vendit. Së bashku do t’ia dalim. Unë uroj dhe shpresoj të mos mbetët këtu kjo gjë, port ë vijojë deri në fund të misionit tonë. Doktor faleminderit që na ktheve shpresën,”- tha qytetarja.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VD-Këlliçi: Edi Rama dhe Erion Veliaj janë gati duke i nxjerrë sytë njëri-tjetrin

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Belind Këlliçi

TIRANË- Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka deklaruar se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj janë gati duke i nxjerr sytë njëri-tjetrit në aferat që janë futur. Gjatë fjalës së sotme në protestëm Këlliçi tha se Rama është një firkacat që i fshihet të vërtetës dhe se e ka vendosur vendin në rrezik. 

"Rama ik! Ta dëgjojë Rama deri në Vlorë. Ju vini në Tiranë, ai ia mbath. Një frikacak që i fshihet të vërtetës. Ai ia mbathi, miqtë e mi, Shqipëria është në rrezik. Shqipëria që duam e këtyre këtu ngjitur, vrau Shqipërinë tuaj. Edi Rama dhe Erion Veliaj janë gati duke i nxjerrë sytë njëri-tjetrin nga aferat ku janë futur të dy. Shqipëria e vërtetë ka aromën e varfërisë. Shqipëria ka pamjen dhe mundin e fermerëve. Ne e kemi shembullin para syve prej ditësh. Ky e shihni ndershmërinë tek Edi Rama? Ju pyes me sinqeritet. Ku do i gjeni paratë për të mbushur tryezën? Shqipëria nuk është e varfër, e ka vjedhur ky. Poshtë babëzia, poshtë hajdutësia. Rroftë rinia," tha Këlliçi ndër të tjera.

Fjala e plotë e Këlliçit:

Ju vini në Tiranë, ky ia mbath nga Tirana. Vetëm për mos t’ju parë, sepse i dhembin sytë kur ju sheh në shesh! Një frikacak që i fshihet të vërtetës, që i ikën popullit të tij. Vetëm për t’ju penguar, ka urdhëruar mësuesit të qëndrojnë në punë edhe pse viti shkollor ka përfunduar. Iku dhe mori kërpudhën e tij me vete. Një burrë shteti do të qëndronte këtu dhe do t’i shihte në sy qytetarët, do t’i dëgjonte shqetësimet e tyre. Por ky ia mbath se i tillë është!

Miqtë e mi, Shqipëria jonë sot është në rrezik. Shqipëria e vërtetë, ajo e shumicës reale, e qytetarëve të zakonshëm, po asfiksohet, po meket, po mpaket çdo ditë nga ajo që u shpall prej rilindjes, si Shqipëria që duam. Shqipëria që duam, e këtyre këtu ngjitur, vrau në fakt Shqipërinë e shqiptarëve. Shqipëria që duan këta, Shqipëria e Edi Ramës, e Veliajt, e Belindës, e Elisës, e Ben Ahmetajt, e Taulant Ballës, e Fridës, e Çuçit, e Ulsiut, e Agaçit, mund të jetë vërtetë e bukur. Idilike. Vjen aromë parfumi të shtrenjtë francez, mbahet me rroba të kushtueshme të markave italiane, ka shijen e restoranteve më ekskluzive nga Dubai e deri tek ato këtu në Tiranë, ka komfortin e vilave të luksit në bregdet, ka rehatinë e makinave qindra mijra euroshe, ka adrenalinën e udhëtimeve të klasit të parë, ka sigurinë e parave me shumicë, e apartamenteve te mbushura me para cash. Kjo Shqipëri e këtyre dhe e njerëzve që i rrethojnë, nuk ka të sharë. Po ky vend, ky domen, ky venom i dinjitarëve më të korruptuar të globit sipas çdo raporti serioz ndërkombëtar, nuk u krijua falë gjenialitetit apo talentit të tyre. Kjo botë e tyre, erdhi në jetë, u rrit, dhe po majmet çdo ditë, mbi Shqipërinë e shumicës së shqiptarëve, mbi Shqiperine tone, duke i marrë asaj çdo ditë, pasuritë, buxhetin, asetet dhe mundësitë që ofron.

Kjo bandë e cila sot është në krye të qeverisë, është dhe pronarja e vërtetë e inceneratorëve, ata janë ndërtuesit e vërtetë të kullave; investitorët strategjikë janë këta të dy, Rama dhe Veliaj, ata që shkatërruan kulturën, që e bënë teatrin gropë, shitën Butrintin, larguan mjekët, të rinjtë dhe zanatçinjtë. Edi Rama dhe Erion Veliaj janë gati duke i nxjerrë sytë njëri-tjetrit nga të gjitha aferat e pista ku kanë futur duart. Nuk ka komitet ekspertësh e as bord çmimesh. Janë këta të dy, të cilët e kanë blerë Partinë Socialiste me paratë e lejeve të ndërtimit dhe po e mbajnë peng me paratë e inceneratorëve. Dhe ja ku jemi sot! Shqipëria jonë, Shqipëria e shumicës ka shijen e braktisjes, të vetmisë, sepse përditë vetëm ikin specialistë, profesionistë, të rinj e të reja. Shqiperia e vertete ka aromën e varfërisë, pasi të ardhurat e ulëta, pensionet, pagat e vogla, ndihmat e papërfillshme nuk dalin më për të marrë as gjysmën e ushqimeve bazike. Imagjinoni se çfare lufte me jetën bëjnë sot të papunët. Shqiperia jone sot ka pamjen e mundit dhe prodhimit të fermereve që hidhet se nuk kanë ku e shesin, dhe kostoja u ka marrë atyre edhe dinjitetin.

Shqipëria e shumicës ka vështirësinë e pamundësisë për të mbyllur muajin, për të mbushur makinën me naftë, për të shlyer kredinë, për të paguar ujin, dritat e internetin, apo tarifën e universitetit. Ne e kemi shembullin para syve tanë prej ditësh për të kuptuar se ku jetojmë dhe pse jemi në rrezik. Shqipëria e vërtetë është ajo 90 vjeçarja në azil që s’ka kush kujdeset për të dhe që nuk tërheq dot 600 mijë lekët që i ka kursimin e jetës. Shqipëria që duan këta, Rama me Veliajn, është ai ministër, ish-ministër, apo ortak në krim, që ka ato 30 milionë dollarët që figurojnë në emër të së moshuarës, për të cilat ajo nuk di asgjë. Shqipërinë e vërtetë që po asfiksohet, që e ka lakun në fyt mund ta shpëtojmë vetëm ne, vetëm njerëzit që ngrihen në këmbë. Ju që jeni sonte këtu, e shumë të tjerë që do të na bashkohen. Shqipëria duhet dhe do të shpëtohet, sepse kjo është një çështje që na përket të gjithëve ne. Ndaj sot, nga ky shesh, i them çdo socialisti të ndershëm: Ku e shihni ndershmërinë tek Edi Rama? Tek asfalti më i shtrenjtë në Europë?

Tek inceneratorët? Te përgjimet e BILD-it dhe Antimafias italiane? I pyes me sinqeritet, ku e shihni ngjashmërinë me Edi Ramën? A keni ju avion privat për të takuar fëmijët në mërgim? Sa i ka rritur rrogat dhe pensionet tuaja? Sa rrugë ka ndërtuar dhe ku janë? Ku është rindërtimi? Mashtrime të gjitha! Në Ukrainë nafta kushton më lirë, në Europë po ashtu. Ku do i gjeni paratë për të mbushur tryezat, makinën – kush ka! Me çfarë rrogash do e përballoni jetesën? Të dashur miq, Shqipëria nuk është e varfër. E ka varfëruar ky! E ka vjedhur ky, cep më cep! Nuk la lumë pa shkatërruar, pyll pa prerë, tokë në bregdet pa vjedhur; nuk la oborr e lulishte në Tiranë pa e betonizuar. I pangopur me paratë tuaja, me taksat, djersën dhe mundin tuaj. Ndaj, kurre mos thoni me ç’me duhet mua. Shpetimi i vendit tone, tashme është kthyer ne detyrë kombëtare. Ta ndalim me qëndresë! Të gjithë bashkë! Poshtë babëzia! Poshtë hajdutëria! Rroftë rinia! Rroftë Shqipëria!"

1 MUAJ ME PARE

VD-Vokshi në protestë: S’do të ketë bankë ku do të mund të fshehin paratë e vjedhura

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Albana Vokshi

TIRANË- Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi u shpreh se nuk do të ndalen deri në rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Nga podium në protestë, ajo u bëri thirrje qytetarëve që të ngrihen në protestë. Ajo shtoi gjithashtu se nuk të lejojë që të vjedhin asnjë qindarkë të qytetarëve shqiptarë.

“Po ju del shpirti për dia prodhime që shesin nën kosto. Edi Rama nuk ka ndërmend të ndalet, ndaj atë duhet ta ndalim ne, ka vetëm një mënyrë për ta ndalur. Protesta, protesta dhe vetëm protesta. Ne nuk do të dorëzohemi, ne do të ngremë zërin në sheshe. Nuk do të ketë krim pa ndëshkim, nuk do të ketë asnjë bankë ku ata do të mund të fshehin pasurinë e tyre. Do të ngremë zërin, ne do të fitojmë, fitore,”- tha Vokshi.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

Mijëra protestues poshtë zyrës, Rama publikon videon nga "Bypass-i" i Vlorës: E pëlqyen dhe amerikanët

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Edi Rama dhe Belinda Balluku

TIRANE- Kryeministri Edi Rama është i pashqetësuar nga protesta e Partisë Demokratike poshtë zyrës së tij. Teksa mijëra qytetarë kërkojnë largimin e qeverisë dhe marrjen e përgjegjësive përballë rritjes së çmimeve dhe krizës ekonomike, kryeministri ka publikuar një video nga hapja e qarkullimit për automjetet në Bypass-in e Vlorës. Dhjetra komentuesë i kanë kujtuar kryeministrit protestën por nga ana e shefit të qeverisë nuk ka asnjë koment!

"Turistët amerikanë që ishin këtu paradite nuk e besonin që kjo vepër (Bypass-i) ishte në Shqipëri. Ata nuk e imagjinojnë dot që vepra ka një kompleksitet të madh",-tha Kryeministri. 

1 MUAJ ME PARE

Berisha "familjarisht" në protestë! S'mungon as Shkëlzeni, e shoqëron Jul Deda. U kthye nga Anglia për...

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Shkëlzen Berisha dhe Julian Deda

TIRANË- Sali Berisha, përveç bashkëshortes Lirie, ka me vete edhe djalin e tij, Shkelzënin. Larg të atit, Shkëlzen Berisha ndodhet në protestë, i shoqëruar nga aktori i humorit, Julian Deda.

Ky i fundit, u kthye me urgjencë nga Britania e Madhe për të marrë pjesë në tubimin e sotëm. Të dy, shfaqen duke biseduar me një demokrat tjetër, i cili mesa duket po u thotë batuta, pasi nuk mungojnë të qeshura mes tyre.

1 MUAJ ME PARE

VD-Agron Shehaj: Nuk jam këtu për veten time, por ne jemi alternativë e vetme

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Agron Shehaj

TIRANË- Deputeti Agron Shehaj ka deklaruar se Partia Demokratike është alternativa e vetme për vendin. Gjatë protestës së sotme, Shehaj ka thënë se nuk ka dalë aty as për veten e tij dhe as për Berishën. Po ashtu Shehaj ka thënë se korrupsioni dhe pandëshkueshmëria kanë bërë që qytetarët të mos kenë më besim te qeveria e tanishme.  

"Dua të jem i qartë që në fillim, unë nuk jam këtu për veten time, nuk jam këtu as për Sali Berishën. Një gjë e madhe na ka mbledhur, e bsedojmë çdo ditë me njerëzit që njohim dhe familjarët. Ajo përmblidhet me një fjali të vetme: "Në Shqipëri nuk ka më të ardhme". Kështu mendon shumica absoilute e shqiptarëve. Por një pjesë e tyre kanë vendosur të mos na bashkohen, por po bëjnë planë t'u bashokhen atyre që kanë ikur nga Shqipëria. Dhe nuk i bëjmë dot me faj në fakt. Kanë humbur besimin sepse ka shumë vite që atyre nuk iu ofrohet zgjidhja që ata duan, përballë korrupsionit dhe pandëshkueshmërisë së Ramës, shqiptarëve mund t'u kthejë shpresën vetëm një alternativë, oferta e ndershmërisë dhe zbatimit të ligjit për të gjithë. Pas skandaleve të panumërta, Rama investon miliona në media dhe në lobime për t'i bindur shqiptarët se ne jemi të gjtihë njësoj.

Pasi u pasuruan në kurriz të shqiptarëve, tani duan të na bindin se në Shqipëri nuk ka njerëz të ndershëm. Para disa ditësh, Rama tha tekstualisht, korrupsioni nuk është një nga problemet kryhesore në Shqipëri, problemi, tha është paaftësia. Jo. Shqiptarët ikin nga vendi se qeveria është thellësisht e korruptuar. Ne nuk mund të pajtohemi me plaçkitjen, blerjen e mediave, kapjen e drejtësisë si standardi i ri dhe i pandryshueshëm i Shqipërisë. Jo të dashur miq, kështu bëjnë ata që nuk kanë atdhe. ne që duam një vend normal, një vend që zhvillohet me punë, ku shqiptarët ecin përpara me ndershmëri. Ne jemi shumica. Ky nerv është gjallë. E dëshmon prania juaj sonte këtu dhe shumë të tjerë do ta bashkohen. Dhe do të na bashkohen vetëm nëse ne tregojmë se nuk duam të vijmë në pushtet për të vjedhur dhe për t'u pasuruar. Duhet të tregojmë se ndershmëria është oferta dhe alternativa e vetme e jona," tha ajo.

1 MUAJ ME PARE

VD-Studentja ekselente lë diplomimin për protestën: Nuk ka ndodhur kurrë, qeveria i ka borxhe mundit tim

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Eva Metaj

TIRANË- Studentja Eva Metaj ndodhet në protest ditën e sotme, pikërisht ditën kur duhej të ishte duke hedhur kapelen e diplomimit. Nga podium, Metaj tha se qyteti nga ajo vjen është kthyer në vendin më të varfër në Shqipëri, pasi Uzinën që kishte e shitën për skrap. Ajo shtoi se mundit të ekselentëve, qeveria u ka shumë borxhe.

“Unë jam Eva Metaj, e sapodiplomuar, kur unë nisa universitetin mezi prisja të mbaroja e të diplomohesha. Sot unë jam në udhëkryqin më të vështirë të jetës time. Sot qyteti im është një nga më të varfrit në Shqipëri. Uzinën që kishim e kthyem në skrap. Unë jam e zhgënjyer, jam e tradhëtuar nga kjo qeveri. Mundit tim dhe ëndrrës time kjo qeveri u ka shumë borxhe, nuk ka ndodhur kurrë mëp arë që një studente ekselente të protestojë në shesh ditën e diplomimit. Nuk ma vjedh dot shpresën asnjë qeveri,”- tha Metaj.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Nga Grida Duma te Dhurata Çupi, "kritikët" e Berishës i bashkohen protestës në Bulevard

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Dhurata Çupi, Grida Duma, Ervin Salianji dhe Dashnor Sula

TIRANE- Edhe pse e kritikojnë për drejtimin e Partisë, deputetët e Partisë Demokratike Grida Duma, Dashamir Sula dhe Dhurata çupi i janë bashkuar protestës së PD në Bulevard.

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Dash Sula

Në terren janë parë deputetët kundër të distancuar nga turma dhe nga foltorja por duke ndjekur zhvillimet e protestës.

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Grida Duma

Po ashtu, të pranishëm sot, ishin edhe Ervin Salianji, Lindita Metaliaj, Bledian Nallbati, Lefter Gështenja, Kastriot Piroli, Tomor Alizoti, Saimir Korreshi, Ilda Dhori, Zef Hila dhe Ramadan Lika. 

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

"Llogaritja" e bërë për pjesëmarrjen e deputetëve të PD në protestë ka përjashtuar nga Bulevardi vetëm deputetët Lulzim Basha, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi. Edhe pse e konfirmuar pjesëmarrjen, sot nuk morën pjesë  Jorida Tabaku dhe Oriola Pampuri. Ndërsa Florian Agalliu dhe Oerd Bylykbashi, gjithashtu nuk ishin pjesë e tubimit, pasi ndodhen në Gjermani në Bundestag në një takim pune.  

 

1 MUAJ ME PARE

SURPRIZË! Berisha merr dhuratën nga protestuesi, i dhurohet mini-statuja e Isa Boletinit

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha dhe dhurata

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka marrë një dhuratë sot gjatë protestës së Partisë Demokratike. Një person i është afruar dhe i ka dhënë një statujë në miniaturë të Isa Boletinit. Dhuratën Berishës ia ka kaluar kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Pasi ka marrë dhe inspektuar dhuratën, Berisha e ka inspektuar duke buzëqeshur, e më pas ia ka kaluar truprojës së tij për ta siguruar në një vend larg turmës. Me shumë gjasë për t'ja shtuar koleksionit të tij në zyrë,ku mban të gjitha dhuratat. 

1 MUAJ ME PARE

Bulevardi i mbushur plot, por pse po protestojnë qytetarët sot

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Pamje nga protesta

TIRANË- Protesta e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha ka mbushur gjithë Bulevardin. Mijëra qytetarë janë janë mbledhur para kryeministrisë me flamuj kombëtarë si dhe me flamuj të PD-së.

Por pse po protestojnë qytetarët sot?

Qytetarët kanë dalë në protestë pasditën e sotme për rritjen e çmimeve të shportës ushqimore. Po ashtu ata kanë dalë të protestojnë për rritjen e çmimeve të karburanteve, ndërkohë që qytetarët kanë deklaruar se nuk po mbyllin dot muajin për shkak të shpenëzimeve të shumta që kanë. Qytetarët po ashtu kanë dalë të protestojnë për prishjen e banesave në zonën e 5 Majit dhe të Laprakës. Protestuesit kërkojnë largimin e qeverisë Rama dhe janë shprehur se kjo protestë do të jetë e para nga të shumtat.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

Cara 'i fik dritat' Saburtalos, Partizan heroik në Gjeorgji, të kuqtë fitojnë ndeshjen e parë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Tedi Cara

GJEORGJI- Partizani fiton ndeshjen e parë të Conference League ndaj Saburtalos. Takimi zhvilluar në Gori përfundoi me shifrat 0-1, një rezultat që i jep mundësinë skuadrës së Mehmetit ta përgatisë më me qetësi ndeshjen e kthimit që do të luhet në Tiranë.

Një pjesë e parë që nuk prodhoi asnjë gol, ndërsa kur dy skuadrat po bëheshin gati për pjesën e dytë, janë ndërprerë dritat në Gori ku gjeneratorët e stadiumit nuk përballonin dot ngarkesën për të ndezur dritat e kullave të ndriçimit. Kjo ka bërë që sfida të mos fillojë në kohë në pjesën e dytë, pasi kërkohej që të kishte shikueshmërinë optimale për një ndeshje të tillë.

Me rifillimin e pjesës së dytë, pikërisht në minutën e 47' do të ishte një aksion i Skukës në të djathtë, pasimi i tij për Carën është perfekt dhe sulmuesi nuk gabon duke çuar sferën në rrjetë. Rezultati qëndroi në fuqi deri në fund të takimit,ndërkohë që javën tjetër Partizani do të presë në 'Air Albania' skuadrën e Saburtalos.

E.Ç (Dosja.al)

1 MUAJ ME PARE

VD-Avokate Dvorani në protestë: Pse s’ulesh me ne kryeministër, ja ku jemi

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Entela Dvorani

TIRANË- Avokatja Entela Dvorani ka kërkuar që kryeministri Edi Rama të bisedojë me të. E pranishme në protestën e organizuar nga kryedemokrati Sali Berisha, avokatja tha se ka një jetë që paguan taksa e se nuk ka marrë asnjë ndihmë nga shteti.

“Çfarë jeni ju zoti kryeministër, të bëhemi një me Berishën, ju nuk mund të na lini mënjanë. Pushtetet rrinë nën gjyqësorin, në atë pushtet që kërkon ta bësh të pakorruptuar. Nuk ke sot gjyqtarë magistra, ju punën e çoni për emogracion, kush jeni ju? Unë jam një avokate që paguaj taksa, çfarë ndihme më ke dhënë, nëse ju të gjithë që jeni këtu doni të rrini në errësirë, atëherë heshtni. Pse nuk ulesh me ne zoti kryeministër? Unë s’do të të fyej, ulu me ne dhe bisedo,”- tha ajo ndër të tjera.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Socialistët publikojnë videon e furgonit bosh: Shkodra e braktisi Berishën!

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto nga video
 

SHKODER- Dega e Partisë Socialiste në Shkodër ka nxjerrë një tjetër version për pjesëmarrjen në protestën e Partisë Demokratike. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, dega e PS bën me dije se Shkodra e ka braktisur Berishën dhe për ilustrim ka publikuar një video, ku në momentin e xhirimit, furgoni që do të sillte protestuesit drejt Tiranës është bosh.

POSTIMI I PLOTE I PS SHKODER:

Shkodra e braktisi Sali Berishën, dhe kjo u pa qartë më zë dhe figurë në nisjen “propagandistike” të demokratëve të orëve të para, të cilëve u ka ngelur ora tek politika e vjetër dhe pa asnjë shpresë për të ardhmen e Shqipërisë. U njoftua nisje masive nga qëndra e Shkodrës pranë Teatrit Migjeni, por askush nuk mund t’i hedhë hi syve shkodranëve, të cilët e panë braktisjen e madhe që ky qytet i bën kësaj figure politike që askush s’e do, as ndërkombëtarët e as shqiptarët.

Të veshur me petkun e shoqërisë civile, Partia Demokratike nuk do të mbulojë “diellin me shoshë”, por në mes të ditës shkodranët kanë kuptuar se kjo protestë është vetëm për interesin personal të Sali Berishës dhe të asnjë shqiptari tjetër.

Koha e mashtrimeve me furgonë dhe autobusë, të mbushur me militantë dhe administratë ka përfunduar, shqiptarët dhe shkodranët e dinë mirë këtë fakt pasi e kanë vuajtur në kurrizin e tyre. Sali Berisha dhe Partia Demokratike po luan me ato pak njerëz që i kanë ngelur, por edhe kjo formë do të marrë fund njeherë e mirë!

1 MUAJ ME PARE

VIDEO- Si rrallëherë! Berisha sot nuk është i vetëm në protestë, e shoqëron bashkëshortja

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Monika Kryemadhi dhe Lirie Berisha

TIRANË- Sali Berisha nuk është i vetëm në protestën e sotme. Bashkë me të, në krahin e tij të djathtë ndodhet edhe bashkëshortja, Lirie Berisha. Si rrallë herë, sot ajo ka vendosur që të marrë pjesë në tubimin e sotëm, duke i qëndruar pranë të shoqit.

Bashkë me ta janë edhe eksponentë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi dhe nënkryetari, Petrit Vasili. 

1 MUAJ ME PARE

FT/ Nga ShBA drejt e në Bulevard, 3 emigrantë shqiptarë vijnë në protestën e PD (MESAZHI)

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Emigrantet

TIRANE- 3 emigrantë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës i janë bashkuar protestës së thirrur nga Partia Demokratike në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Ata i janë bashkuar protestuesve që kërkojnë uljen e çmimeve dhe rrëzimin e qeverisë Rama. Bashkë me ta, mijëra qytetarë i janë bashkuar protestës së PD në një pjesëmarrje masive. Me mesazhin "Ne jemi njerëzit", ata manifestuan në protestë. 

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

1 MUAJ ME PARE

Sot, PD dhe opozita po zhvillojnë një protestë para Kryeministrisë, ju si mendoni:

Poll
1 MUAJ ME PARE

VD-Altin Goxhaj: Ky burrë, Sali Berisha është nga ana që e njihni mirë, besojini!

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Altin Goxhaj

TIRANË- Avokati Altin Goxhaj ka deklaruar se ish-kryeministri Sali Berisha është nga anët e njerëzve që duhen besuar. Teksa foli në protestë, Goxhaj ka falenderuar të gjithë qytetarët që kanë shkuar në protestë, duke theksuar se Shqipëria ndodhet në rrezik.  

"Sa shumë shqipe sot. A e kuptoni se pse kanë ikur sorrat. Sot është dita 7/7, 7x7 bëjnë qe sot 49, e jo më 42, se nuk kanë më kauza të zgjidhura. Se është ky burrë, i vetmi që kanë frikë, sorrat, sorrat. Është ky burrë që sot u kujton këtyre njerëzve, që populli shqiptar ka 9 vjet i tradhëtuar dhe sot kjo gjë do të ndryshojë. Ju keni ardhë të gjithë, pasi Shqipëria është në rrezik. Unë do të ju them që sot, se Shqipëria nis sot rrugën e shpëtimit kombëtar. Shënojeni këtë datë në histori. Sot është dita që qeveria do ta ketë frikë popullin. Unë nuk kam ardhur sot të ju drejtohem socialistëve. Kam 5 këshilla si avokat.

1. Mendo vetëm 30 sekonda, sikur të të ketë pushtuar serbi, rilindja e serbi, më thuaj çfarë do të bënte më shume se ç’ka bërë.

2. Socialist, mos bëni burg për Ramën, se burgu do të ju presë po firmosët për të.

3. Policë militantë, patronazhistë, fuksa, ky burrë, Sali Berisha është nga ata që ju e njihni mirë. Jo vetëm në gjykata, por fotografinë, emrin tuaj te pallati juaj do ta keni që ta shikojë gjithë lagjia.

4. Socialistë, këta nuk janë qeveri shqiptare, por kuislinge e armikut. Mos u bëni bashkëpunëtorë, tradhëtorë.

5. Në të djathtën time jeni ju. Jemi në korrik, socialistë ju presim bashkë në shtator, në protestën tjetër, të gjithë për bashkim kombëtar. Faleminderit," tha Goxhaj.

 

1 MUAJ ME PARE

FOTO/ Berisha e Kryemadhi përqafohen në shesh, bëhen bashkë mes protestuesve

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Monika Kryemadhi e Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi janë takuar në shesh. Të dy janë bërë bashkë në protestën që ka nisur sot në orën 19:00. Ata ndodhen në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara godinës së Kryeministrisë. Berisha e Kryemadhi janë përqafuar dhe kanë folur me njëri-tjetrin.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

FOTOT/ “Iku koha e rrufjanëve” ironia në protestën e sotme: Siç pikturon edhe qeverisë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
pankarta

TIRANË- Pamjet e mëposhtme janë nga parrullat në protestën e sotme. Në një prej tyre shkruhet “Iku koha e rrufjanëve”, ndërkohë që në foto shihet ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha si dhe kryeministrin Edi Rama. 

Ndërkohë që në një tjetër slogan shkruhet 'Duam të jetojmë në Shqipëri”, 'Boll vodhe. IK' si dhe 'Siç pikturon edhe qeverisë'.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VD-Protesta Aulon Kalaja: Jemi popull ujk, s'kemi nevojë për bari, të shqyejë për të drejtat

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Aulon Kalaja

TIRANË- Aktivisti Aulon Kalaja ka deklaruar se shqiptarët janë popull ujk dhe se nuk kanë nevojë për bari. Gjatë protestës së sotme, Kalaja u ka bërë thirrje qytetarëve që të çohen në protestë dhe që të kthehen në luftëtarë.

"E keqja fiton kur të mirat nuk bashkohen. Sot ti duhet të ishe këtu me ne, s'ka problem ne do të të presim. Ky popull ujk, nuk ka nevojë për bari, por të shqyen për të drejtat e veta. Nuk është koha për disfatë. Çohuni shqiptarë në këtë protestë kundër shpopullimit të Shqipërisë. Ata që heshtin për të protestuar kthehen nga burra në frikacakë. Në çdo vend të lirë kur një populli nuk i pëlqen qeveria, nuk ikën populli por qeveria. Është koha që nga qytetarë të kthehemi në luftëtarë për atdheun tonë," tha Kalaja.

1 MUAJ ME PARE

FT/ Me shirit në krah, turma e protestës menaxhohet nga "PMT", kush është grupi që po "ndihmon" Policinë e Shtetit

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto nga protesta

TIRANE- Partia Demokratike ka hapur zyrtarisht protestën e parë që pasi drejtimin e ka marrë Sali Berisha. Në protestën e sotme, ndryshe nga protestat e mëparshme të opozitës, një grup prej gati 200 të rinjsh ka marrë në dorë monitorimin e protestës dhe do të menaxhojnë turmën. Të rinjtë janë me shirita në krah ku shkruhet "PMT" për tu dalluar nga turma. Për më shumë ndiqni galerinë. 

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

1 MUAJ ME PARE

FOTOJA/ Veshur e gjitha me të zeza, Grida Duma i bashkohet protestës së Berishës

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Grida Duma

TIRANË- Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma i është bashkuar protestës së Partisë Demokratike. E veshur e gjitha me të zeza, Duma shihet pranë Kuvendit të Shqipërisë. Duma e ka deklaruar më herët se do të dilte të protestonte në emër të të gjithë shqiptarëve. 

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

Qytetari në protestë: Kam ardhur nga Peshkopia, po e mbyllim muajin me borxhe

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Protesta

TIRANË- Një qytetar nga Peshkopia i është bashkuar protestës së sotme në Tiranë. Qytetari është shprehur se ka dalë në protestë për shumë arsyem nga të cilat ka përmendur rritjen e çmimeve. Po ashtu ai, ka theksuar se muajin po e mbyllin muajin me borxhe.

“Nga Peshkopia! Për 1001 gjëra protestoj. Çmimet janë rritur në stratosferë. Është minimum me marrë një vaj, le të tjerat me pensionet dhe rrogat tona. Nesër që është ditë bajrami njerëzit nuk marrin dot një kg mish. Jashtë shumë arsye që nuk mund t’i numërosh. E mbyllim muajin me borxhe. Asnjë send nuk ka. Blegtori nuk ka. Kryeministri të largohet sa më shpejt. Të hapë shpresën për këtë popull. Kushdo tjetër që të vijë ta bëjë më mirë”, shprehet ai.

1 MUAJ ME PARE

VD-Protesta e PD, Bled Marku: Jeni shqiptar të lirë, nuk keni frikë nga ky që rri këtu mbrapa

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

Bled Marku: Ju jeni shqiptar të lirë që nuk keni frikë nga ky që rri këtu mbrapa. Kam 11 muaj që protestoj. Kujtdo që i cënohet prona. I pari që e merr fjalën sonte është gazetari Autorn

 

1 MUAJ ME PARE

LIVE-Nis me himnin e Renis Gjokës protesta e parë e Berishës, ndiqeni live çfarë po ndodh minutë pas minute (VD)

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto nga protesta

TIRANE- Himni i 7 korrikut ka hapur protestën e parë të thirrur nga kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha. Kënga e ripërpunuar e Renis Gjokës dhe Big Bastës ka startuar tubimin në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në një pjesëmarrje masive. Dosja.al do t'ju mbajë të informuar minutë pas minute në protestën e parë të PD që pasi drejtimin e mori Berisha.

 

 

1 MUAJ ME PARE

"Ku jeni shqiptarë? Bëni zhurmë"/ Renis Gjoka dhe Big Basta ndezin sheshin, këndojnë LIVE himnin e 7 korrikut

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Renis Gjoka dhe Big Basta

TIRANË- Renis Gjoka dhe Big Basta, të dy këngëtarët kanë nisur të këndojnë LIVE himnin e protestës së 7 korrikut, kënga "Një hap përpara" që është rikthyer në shesh këtë mbrëmje.

"Ku jeni shqiptarë? Bëni zhurmë,"- tha Gjoka para se të niste performancën.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Policia ndalon të riun me valixhe të zezë në protestë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
I riu me valixhe

TIRANË- Policia ka ndaluar një të ri në Bulevardin 'Dëshmorët e Kombit', i cili po marshonte drejt Kryeministrisë me një valixhe të zezë në dorë. Siç edhe shihet në videon e publikuar nga Syri.net, policia ka kontrolluar valixhen e të riut. Brenda shihet që ka pasur vetëm rroba. Pas kontrollit, i riu është lënë i lirë të vijojë rrugën.

Protesta e Partisë Demokratike ka nisur. Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë në shesh bashkë me mbështetësit e tij. Bulevardi përballë kryeministrisë është mbushur me mijëra qytetarë që do të protestojnë kundër qeverisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” është bllokuar qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

FOTOLAJM/ Monika Kryemadhi i bashkohet protestës së PD, qendron krah Liri Berishës në Bulevard

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Monika Kryemadhi ne proteste

TIRANE- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i është bashkuar protestës së Partisë Demokratike përpara Kryeministrisë. Në foton e Dosja.al shihet Kryemadhi me të besuarit e saj, Elona Guri, Endrit Brahimllari dhe Briseda Shehaj. 

Ndërsa më pas, pasi arriti përpara Kryeministrisë, Kryemadhi u pa ngjitur me bashkëshorten e kryetarit të PD, Sali Berisha, Liri Berisha. 

 

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Monika Kryemadhi dhe Liri Berisha

 

1 MUAJ ME PARE

Sali Berisha del nga selia e PD, nis protesta, turma shkon drejt Kryeministrisë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka dalë nga selia e Partisë Demokratike, duke nisur kështu zyrtarisht protestën e opozitës para Kryeministrisë. I shoqëuar nga bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, e me truprojat në çdo krah, Berisha është nisur drejt Kryeministrisë. 

1 MUAJ ME PARE

VD-Pjesëmarrje masive në protestë, qytetarët 'pushtojnë' sheshin Nënë Tereza

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Pamje nga protesta

TIRANË- Qytetarë të shumtë janë mbledhur para kryeministrisë për të protestuar ditën e sotme. Siç shihen dhe nga pamjet e mëposhtme, i gjithë sheshi Nënë Tereza si dhe Bulevardi është mbushur plotë më qytetarë. 

Ndërkohë që pritet mbërritja e Berishës pranë protestuesve.

1 MUAJ ME PARE

'Tubimi të jetë paqësor?'/ Sali Berisha "injoron" Yuri Kim: Hajde mirëupafshim

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e ambasadores amerikane Yuri Kim lidhur me tubimin e sotëm para Kryeministrisë. I pyetur për një koment, Berisha zgjodhi që ta injoronte deklaratën e saj, duke u futur në mjetin e tij për t'u drejtuar më pas tek selia e Partisë Demokratike.

"Protestë e fuqishme. Merak i ambasadores Kim? Mirëupafshim,"-tha Berisha.

 

1 MUAJ ME PARE

PAMJET/ Me flamuj dhe dy gishtat sipër, mblidhen qindra njerëz para kryeministrisë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Pamje nga protesta

TIRANË- Pamjet e mëposhtme vijnë nga protesta e sotme para kryeministrisë e organizuar nga Partia Demokratike.

Në pamje shihen qindra qytetarë të mbledhur, ndërkohë që me flamujt kombëtarë dhe të PD-së, protestuesit presin nisjen e protestës.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Pak minuta para nisjes së protestës, selia blu 'zien' nga mbështetësit

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Selia blu

TIRANË- Selia e Partisë Demokratike është mbushur me mbështetës të PartisëDemokratike. Pamjet që ju sjell Dosja.al tregojnë se i gjithë oborri i selisë blu është mbushur me makina dhe njerëz. Ata presin orën 19:00 për të vërshuar drejt Kryeministrisë.

Sot në orën 19:00 pritet që Partia Demokratike të zhvillojë një protest kundër qeverisë. Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar skenarë të shumtë për protestën e sotme. Ai tha se bashkë me temperaturat e larta sot do të ndizet edhe revolta popullore e qytetarëve. Në podium do të ngjiten përfaqësues të të gjitha shtresave të shoqërisë ndërsa lideri Sali Berisha, do të ketë fjalën e fundit në protestën para Kryeministrisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Deputeti që e kundërshtoi i bashkohet Berishës, mbërrin në seli para protestës

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Nallbati në selinë blu

TIRANË- Deputeti i Partisë Dmokratike Bledjon Nallbati i është bashkuar protestës së organizuar nga kryedemokrati Sali Berisha. Edhe pse ka qenë kundër ritkhimit të Berishës fillimisht, Nallbati ndodhet në selinë blu. Ai është bashkuar me demokratë të tjerë në selinë e PD-së dhe pritet të marshojë drejt Kryeministrisë në orën 19:00.

Sot në orën 19:00 pritet që Partia Demokratike të zhvillojë një protest kundër qeverisë. Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar skenarë të shumtë për protestën e sotme. Ai tha se bashkë me temperaturat e larta sot do të ndizet edhe revolta popullore e qytetarëve. Në podium do të ngjiten përfaqësues të të gjitha shtresave të shoqërisë ndërsa lideri Sali Berisha, do të ketë fjalën e fundit në protestën para Kryeministrisë.

Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. Është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

E gjitha blindato! Rama siguron zyrën e tij dhe Kryesinë e Kuvendit nga protestuesit, Berisha: Po dridhet

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në

E gjitha blindato! Rama siguron zyrën e tij dhe Kryesinë e Kuvendit nga protestuesit, Berisha: Blinde, blinde, blinde!! Po dridhet pushteti i droges dhe krimit

POSTIMI I PLOTË:

1 MUAJ ME PARE

Protesta e thirrur nga Berisha, Yuri Kim: Është e drejta e gjithë protestuesve e qytetarëve të protestojnë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Yuri Kim.

TIRANË- Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka bërë një reagim lidhur me protestën e sotme të opozitë, e thirrur nga kryedemokrati Sali Berisha. Para aktivitetit që po mban Dhoma Amerikane e Tregtisë, Yuri Kim u shpreh se është e drejta e qytetarëve që të protestojnë. Por theksoi; paqësisht.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim, para aktivitetit që po mban Dhoma Amerikane e Tregtisë.

Sot në orën 19:00 pritet që Partia Demokratike të zhvillojë një protest kundër qeverisë. Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar skenarë të shumtë për protestën e sotme. Ai tha se bashkë me temperaturat e larta sot do të ndizet edhe revolta popullore e qytetarëve. Në podium do të ngjiten përfaqësues të të gjitha shtresave të shoqërisë ndërsa lideri Sali Berisha, do të ketë fjalën e fundit në protestën para Kryeministrisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

 

1 MUAJ ME PARE

REKORD Elbasani! Mbi 5000 persona nisen drejt Tiranës, ndalohen në hyrje të kryeqytetit nga Policia (SHKAKU)

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Pamje nga nisja

TIRANË- Qytetarë janë nisur drejt Tiranës, ku edhe do të mbahet tubimi i Partisë Demokratike. Një pjesë e mirë e tyre po nisen me makina private, ndërsa janë organizuar edhe autobusë. Nga nisja në sheshin përpara teatrit "Migjeni", ka qene i pranishëm edhe kryetari bashkisë Bardh Spahia dhe kreu i PD së Shkodrës, Gjenarin Kapçari. Deri më tani pjesëmarrja nga Shkodra numërohet deri mbi 1000 protestues. 

Ndërkohë, nga qyteti i Durrësit janë nisur rreth 2500 banorë; Korça dhe Dibra do të përfaqësohen me nga 3200 qytetarë, ndërsa rekord mban Elbasani. Nga atje raportohet se po vijnë mbi 5000 protestues, 160 nga Gramsh, 130 nga Cërriku dhe 200 nga Peqin.

Por siç ndodh gjithmonë, Policia e Shtetit po bllokon makinat e tyre më hyrje të Tiranës dhe kjo ka krijuar trafik të madh. Deri më tani raportohet se bllokimi po bëhet nën pretekstin e kontrolleve të dokumenteve, por nuk dihet nëse do të lirohen për të hyrë në Tiranë, apo do të kthehen pas. 

1 MUAJ ME PARE

Protesta nis në 19:00- Çfarë po ndodh te Kryeministria? Vendoset banderola gjigante me sloganin…

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Pamje nga Kryeministria

TIRANË- Pak orë para protestës së thirrur ditën e sotme nga Partisë Demokratike, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” është vendosur banderola gjigante me sloganin e këtij tubimi “Shqipëria në rrezik”. Banderola që përmban moton e protestës së sotme dhe misionit të opozitës është vënë në anë të kryeministrisë në mes të bulevardit. Kalimi për automjetet është i bllokuar përgjatë bulevardit si pjesë e masave të ndërmarra nga policia për shmangien e incidenteve të mundshme.

Sot, Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në policinë e Tiranës për të tubuar, e nga ana tjetër, mbi 1000 efektivë të policisë do të jenë të angazhuar në terren mes të cilëve forca të rendit, të Ndërhyrjes së Shpejtë, repartit Shqiponja dhe punonjës të Gardës.

1 MUAJ ME PARE

VD-1 orë e gjysmë nga protesta, Belind Këlliçi jep MESAZHIN e fundit: Shihemi në shesh!

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Belind Këlliçi

TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Tiranës dhe jo vetëm që të dalin sot në protestë. Në fjalën e tij, Këlliçi kërkon që të gjithë qytetarët të dalin dhe të kërkojnë që zëri i tyre të dëgjohet. Gjë që sipas tij, nuk ka ndodhur në 9 vitet e fundit.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI DHE KRYETARI I FORUMIT RINOR TË PD, BELIND KËLLIÇI

Si pasardhës i një familje autoktone tironse,se dhe si djalë i lindur dhe rritur në këtë qytet, kam një thirrje për bashkëqytetarët e mi, në emrin tim dhe të Partisë Demokratike. Bashkohuni me protestën, me zërin e shqiptarëve nga të katër anët e vendit, për një Tiranë dhe Shqipëri më të mirë. Tirana gjithmonë ka ditur të bëjë zgjedhjene saj, dhe u ka dhënë zgjidhje ngjarjeve në historinë e vendit. Kujtoni dhjetorin 1990, kur punëtorët dhe inteligjencia e kryeqytetit u bënë bashkë me studentët e rretheve dhe rininë e bordurave.

Historia e thërret sërish Tiranën të jetë në krye të punëve të Shqipërisë. Toleranca e saj nuk mund të merret për dobësi, qytetaria nuk duheë nënvlerësuar. Tiransit duhet të dalin sot për inceneratorin që ka djegur miliona, por nuk nxjerr fije tymi.

Për koshat me ngjyra ambjentaliste, që nuk e kanë zgjidhur problemin e mbeturinave dhe metodat e vjetra të korrupsionit bashkiak. Për trafikun që zgjatet çdo ditë dhe shkurton orët që do donit të kalonit me familjen. Për qytetin e tyre, që dikur kishte kullën e Sahatit dhe sot ka një kullë me orë muri. Nuk u bëj apel vetëm tiransëve autoktonë, por edhe të rinjve. Atyre që kanë ardhur në kryeqytet për një jetë më të mirë, më të drejtë, më cilësore.

E ndajmë bashkë të gjithë këtë qytet, jemi aksionerë në të dhe jo jabanxhinj në dyert e pesë oligarkëve, dhe po bashkë duhet të ngrihemi kundër rrënimit të tij. Tirana është bërë streha juaj, jo vetëm për privilegert, por edhe detyrat. Një prej tyre është që fëmijëve t’u lini një qytet i cili t’i ngjajë qytetit të prindërve të tyre. Të gjithë bashkë, para Kryeministrisë, për të ngritur zërin në veshin e qeverisë që ka nëntë vjet që nuk ju dëgjon.

Sot në orën 19:00 pritet që Partia Demokratike të zhvillojë një protest kundër qeverisë. Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar skenarë të shumtë për protestën e sotme. Ai tha se bashkë me temperaturat e larta sot do të ndizet edhe revolta popullore e qytetarëve. Në podium do të ngjiten përfaqësues të të gjitha shtresave të shoqërisë ndërsa lideri Sali Berisha, do të ketë fjalën e fundit në protestën para Kryeministrisë. Nga ana tjetër janë marrë edhe masa. Kryeministria i ka dyert e blinduara, dritareve të ministrive u janë vendosur tela në dritare. është bërë edhe e kërpudhës, një vepër dhuratë nga autori Carsten Höller, dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë. Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e PD, Veliaj: Më pyetën, kryetar a do t’i japim leje Saliut? U mendova pak...

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Erion Veliaj

TIRANË- Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar protestën e sotme të opozitës, duke theksuar se shqiptarët do të kujtohen se kush i ka qeverisur dhe nga çfarë njerëzish kanë shpëtuar. Në një takim me strukturat e PS në Njësinë 3, Veliaj tha se e firmosi menjëherë kërkesën e opozitës për leje për të protestuar, në mënyrë që Tirana të shohë se në çfarë derexheje do të kishte përfunduar po të drejtohej prej tyre.

“Kur më pyetën, kryetar a do t’i japim leje Saliut për të protestuar? Për një sekondë mendova se Tirana ka nevojë të kujtojë se nga kush kemi shpëtuar, ka nevojë t’i shohë në shesh, ka nevojë të shohë Nard Ndokën – se mund të ishte ai Ministri i Shëndetësisë; ka nevojë të shohë Fatmir Mediun, se mund të ishte ai në vend të Niko Peleshit e të na hidhe në erë këtu. Ndaj u thashë se lejen duhet t’ia japim menjëherë sepse njerëzit kanë nevojë të kujtohen se nga çfarë kanë shpëtuar, se kush ka qeverisur këtë vend dhe në çfarë derexheje do të ishim sikur tërmeti dhe pandemia të ishte në duart e tyre. Duhet që njerëzve t’u freskohet kujtesa, të kujtojnë në çfarë mysybeti kemi qenë dhe sa larg kemi ecur me Edi Ramën dhe me Partinë Socialiste”, deklaroi Veliaj. Po kush e pyeti vallë? Sepse leja u mor tek Policia e Shtetit, ç'lidhje ka Veliaj? Pse iu mor leje atij?

Rreth 1 mijë demokratë janë nisur nga shkodra në orën 15:00, për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga kreu i kësaj force politike, Sali Berisha. Ndërkohë Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në policinë e Tiranës për të tubuar, e nga ana tjetër, mbi 1000 efektivë të policisë do të jenë të angazhuar në terren mes të cilëve forca të rendit, të Ndërhyrjes së Shpejtë, repartit Shqiponja dhe punonjës të Gardës.

 

1 MUAJ ME PARE

Brenda furgonit me protestues nga Shkodra, i moshuari tregon fashon: Jam i operuar, pardje dola nga spitali

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Protestuesi nga Shkodra

SHKODËR- Demokratët e Shkodrës janë nisur nga qyteti verior në drejtim të Tiranës, për t’iu bashkuar protestës që do të zhvillohet në orën 19:00, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Një prej qytetarëve ka folur për "Euronews", madje dhe ka treguar dhe shenjën e operimit që kishte në bark, megjithatë nuk ka hequr dorë nga protesta. Po ashtu, ndër të tjera, ai tha se jo vetëm demokratët, por edhe të majtët duhet të ngrihen në protestë.

“Halli i madh e çon këtë popull që të marrë këtë rrugë, këtë mundim. Çdo qeveri pas 8 viteve duhet të lëshojë radhën. Edhe si demokrat nuk u mërzita shumë kur ndodhi kjo sepse thashë mos na bëjnë gjë tjetër. Ne as turku e serbi nuk na i kanë bërë këto gjëra. Me na marrë inteligjencën intelektuale. Kam dalë pardje nga spitali, jam bërë operim. Nuk jam në gjendje për protesta. Jam bërë operim, nuk jam në gjendje për protestë, por të paktën të shkoj e të them se çfarë po i bëjnë këtij populli. Popullit ia ka çuar lakun në fyt. Fajin e kanë demokratët. Demkratët kanë ikur, fajin e ka Lulzim Basha që ka lënë 36 bashki në duart të socialistëve. Edhe të majtët duhet të çohen në protestë”, tha ai.

Rreth 1 mijë demokratë janë nisur nga shkodra në orën 15:00, për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga kreu i kësaj force politike, Sali Berisha. Ndërkohë Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në policinë e Tiranës për të tubuar, e nga ana tjetër, mbi 1000 efektivë të policisë do të jenë të angazhuar në terren mes të cilëve forca të rendit, të Ndërhyrjes së Shpejtë, repartit Shqiponja dhe punonjës të Gardës.

1 MUAJ ME PARE

VD-Protesta e PD, Këlliçi thirrje qytetarëve: Na u bashkoni! Mos u trembni nga blindat

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Belind Këlliçi

TIRANË- Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka bërë një thirrje për të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në protestën e sotme, që pritet të mbahet në orën 19:00 para Kryeministrisë. Në një deklaratë zyrtare për mediat, Këlliçi tha se administrata ka marrë urdhër që të mos dalë në protestë, ndaj dhe ai ka bërë thirrje edhe njëherë që të mos frikësohen dhe të tubojnë për të drejtat e tyre. 

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI DHE KRYETARI I FORUMIT RINOR TE PD, BELIND KËLLIÇI

Qytetarë nga e gjithë Shqipëria, nga veriu në jug, na kanë dërguar sot mesazhe, duke na siguruar për masivitetin e protestës. Informacionet tona në rrugë partiake dhe jopartiake, na bëjnë me dije se administrata e Edi Ramës është vënë në lëvizje për të penguar valën e madhe shoqërore që do të zbresë sot në Tiranë. Mësuesit janë urdhëruar të jenë në punë, edhe pse sezoni shkollor ka mbaruar.

Aktorëve u janë shpikur prova në Teatër, në mënyrë që zëri i tyre të mos gjëmojë në protestën e Frontit për Shpëtimin Kombëtar; dyert e kryeministrisë janë blinduar. As demokratët dhe as shoqërinë, nuk i ndal asnjë blindë, siç është provuar nga vitet ‘90 e këtej. Partia Demokratike u bën thirrje qytetarëve të mos tremben nga skenarët faake të qeverisë dhe as nga blindatat. Ne dalim sot për të dëshmuar se opozita e këtij vendi ekziston, se ajo është e bashkuar me shoqërinë, se ajo është gati për të mbrojtur interesat e qytetarit.

Opozitës së kapur nga pushtei i ka ardhur fundi.

I bëjmë thirrje shqiptarëve, fermerëve, mësuesve, profesionistëve, të rinjve, të papunëve, të na bashkohen sot para Kryeministrisë. Nëse nuk pastroni para, por mezi u dalin paratë për fundin e muajit, është koha të ngrihemi. Nëse nafta, ushqimet e shportës, taksat, janë bërë të papërballueshme është koha të ngrihemi. Nëse kthen kokën dhe sheh se një familjar apo mik të mungon, se ta ka marrë emigrimi, është koha të ngrihemi. Le t’ia themi dy fjalë sonte njeriut që ka nëntë vite që nuk na dëgjon. Të bashkuar, për Shqipërinë në rrezik, sonte ora 19.00!

1 MUAJ ME PARE

Protesta përballë kryeministrisë! Makina që shpërndan me ujë protestuesit del në rrugë

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Makinat

TIRANË- Pak orë na ndajnë nga protesta e thirrur nga Partia Demokratike. Policia dhe institucionet kanë marrë masat e duhura, për t’iu paraprirë çdo skenari të mundshëm.

Policia ka nisur zbatimin e planit të masave, duke zbarkuar në rrugë autobotë të blinduar të ujit, që përdoren kryesisht për shpërndarjen e turmave.

Në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00. Protesta e thirrur nga Berisha do të nisë në orën 19:00, ndërkohë që PD ka marrë 2 orë leje në polici për zhvillimin e protestës, që do të mbahet para Kryeministrisë.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e PD, mijëra demokratë të Fierit ‘vërshojnë’ drejt Tiranës

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto ikustruese

FIER- Protesta e mbrëmjes së sotme e thirrur nga ana e opozitës duket se ka mobilizuar demokartët në mbarë Shqipërinë.

Mësohet se këtë herë protestuesit do të vijnë me makina private dhe jo me autobuzë si herët e tjera.

“Një pjesë ka ikur që mbrëmë, një pjesë sot në mëngjes por të organizuar; rreth orës 14 në tre pika të qytetit Fier , tek Sharra, ish QTU, tek selia qendrore e PD. Janë mbi 1000 persona që e kanë konfirmuar pjesëmarrjen,” pohoi kryetari i PD i degës Fier Rrapi Gjika.

Dhe LSI si pjesë e opozitës është mobilizuar për protestë dhe këtë e ka bërë të ditur kreu I degës së kësaj partie në Fier Arben Çuko I cili shprehet se organizimi është bërë në bazë grupseksioni, rajoni e qendre administrative. Lëvizja drejt Tiranës për të qenë pjesë e protestës ka nisur që mbrëmë, sot në mëngjes dhe në drekë. Kryesisht lëvizje me automjete private, por dhe furgonë për persona që s’e kanë mundësinë për udhëtim.

Janë afro 1000 persona që kanë konfirmuar pjesëmarrjen për në protestën e mbrëmjes së sotme në Tiranë para Kryeministrisë.

 

1 MUAJ ME PARE

Ministritë izolojnë dritaret me tela hekuri, metoda për të shmangur futjen e protestuesve

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto Ilustruese

TIRANË- Qeveria vijon të marrë masa në lidhje me protestën që kryedemokrati Sali Berisha ka organizuar dhe pritet të mbajë ditën e sotme në orën 19:00. Dosja.al mëson se përveç në godinën e kryeministrisë, janë marrë masa edhe për shumë ministri. Dritaret e godinave janë lidhur me tela hekuri për të shmangur futjen e protestuesve brenda. Në këtë mënyrë, edhe nëse thyhen dritaret, protestuesit nuk futen dot brenda.

Nga ana tjetër, dyert e kryeministrisë janë blinduar, ndërsa kreu i qeverisë Edi Rama ka larguar kërpudhën që një ditë më parë. Policia ka njoftuar dhe bllokimin e akseve nga ora 19:00 deri në orën 22:00. Bëhet fjalë për bulevardet “Gjergj Fishta”, “Dëshmorët e Kombit”, “Zhan D’ark” dhe “Bajram Curri”.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e PD-së, Policia me njoftim zyrtar: Do ketë bllokim të segmenteve rrugore

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Policia e Shtetit

TIRANË- Policia e Shtetit ka dalë me një deklaratë zyrtare në lidhje me bllokimin e disa segmenteve rrugore në kryeqytet me rastin e protestë së planifikuar për ditën e sotme. Në njoftimin e policisë thuhet se në kuadër të protestës që do të zhvillohet nga Partia Demokratike ditën e sotme në orën 19:00 do të ketë disa segmente rrugore të bllokuara.

NJOFTIMI I POLICIS:

DVP Tiranë Në kuadër të protestës që do të zhvillohet në orën 19:00, do të ketë bllokime të disa segmenteve rrugore, si dhe bllokime të pjesshme të disa segmenteve të tjera në varësi të lëvizjes së tubuesve.Segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, janë:

 - bulevardi "Dëshmorët e Kombit";
- rruga "Gjergj Fishta";
- bulevardi "Bajram Curri"
- bulevardi Zhan D'Ark Policia apelon të gjithë qytetarët që të shmangin lëvizjen në këto akse rrugore.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar skenarë të shumtë për protestën e sotme, që pritet të nisë në orën 19:00. Berisha paralajmëroi efektivët e policisë teksa tha se çdo presion apo dhunë ndaj protestuesve do të mbahet shënim dhe do të jepet ndëshkimi i duhur. Kreu i Partisë Demokratike tha se bashkë me temperaturat e larta sot do të ndizet edhe revolta popullore e qytetarëve.

1 MUAJ ME PARE

VD-Protesta e opozitës, Rama ‘siguron’ Kryeministrinë, qytetari ka një pyetje: Ku kanë dalë fondet për blindimin

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Kryeministria

TIRANË- Duket se kryeministri Edi Rama i ka marrë të gjithë masat për të siguruar Kryemninistrinë për protestën e sotme të thirrur nga PD në orën 19:00

Kryetari i Partisë Demoklratike ka shpërndarë në rrjetet sociale videon e një qytetari të revoltuar i cili pyet se ku ka dalë fondet për këtë blindime.

“Edvin, kam vetëm një pyetje për ty: ku kanë dalë fondet për këtë lloj blindimi të kryeministrisë?” thotë qytetari

 
1 MUAJ ME PARE

Mobilizohet Korça, qindra demokratë drejt Tiranës për protestën e opozitës

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Foto ilustruese

Qindra demokratë të Korçës janë mobilizuar për të ardhur drejt Tiranës që të jenë të pranishëm në protestën e thirrur nga PD në orën 7 të ditës së sotme.

Sipas kreut të PD lokale, ndryshe nga protestat e tjera, këtë herë udhëtimi nuk do të bëhet me autobusë por me mjete private, për shkak se shoqëritë e transporteve janë venë nën presion për penalitete deri në heqje liçence, nëse do të transportojnë protestues ditën e tubimit të thirrur nga PD.

1 MUAJ ME PARE

VD- Protesta e PD! Artistë dhe pedagogë bëjnë thirrje për bashkim, Jul Deda: Do vij nga Londra

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Jul Deda

TIRANË- Në orën 19:00 qytetarët do të protestojnë ditën e sotme në Tiranë. Fronti Opozitar për shpëtimin e Shqipërisë, e përbërë nga të gjitha forcat politike të opozitare, shoqëria civile, personalitete dhe individë, kundërshtarë të regjimit, grupe interesi, sindikatat dhe rrethi akademik, bëjnë thirrje për bashkim në protestën e sotme të iniciuar nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha. 

Artistë, pedagogë, profesionistë të fushave të ndryshme në diasporë dhe Shqipëri, i janë bashkuar thirrjes për protestë. Nëpërmjet videomesazheve të tyre ata kanë bërë thirrje për pjesmarrje masive të çdokujt që është prekur nga padrejtësia shtetërore.

"Protestoni për veten, familjen dhe kombin. Edi Rama ka plan shpopullimin e Shqipërisë, ndaj do të reagojmë më 7 korrik", është mesazhi i tyre.

Gjergj Lleshaj, emigrant në Gjermani, Uliks Elezaj sipërmarrës në SHBA dhe aktori Julian Deda, u drejtohen shqiptarëve me thirrjen për bashkim kundër vjedhjeve qeveritare, korrupsionit dhe abuzimeve, rrënimit të jetës së qytetarëve dhe ikjes masive të të rinjve.

"Ju flas nga Londra, ku ka shumë lëvizje, por ku kam takuar shumë shqiptarë të cilët kanë braktisur atdheun sepse i mungon shpresa, i mungon puna, i mungon paraja, i mungon mirëqënia... Prandaj kanë ardhur këtu dhe unë i takoj përditë. Shpopullimi i këtij vendi, i vendit tonë, atdheut tonë, është gjëja më dramatike që mund të na ndodhte neve dhe sigurisht përgjegjës për këtë është gjithë politika, por sigurisht kohët e fundit është Edi Rama, mor miq. Dhe nuk mendoj se ka njeri tjetër në këtë botë t’i ketë bërë keq më shumë Shqipërisë sesa ‘Piktori’!  As diskutohet fare! Dhe unë prandaj do të jem në protestë.  Do të nisem nga këtu dhe shpresoj të jeni edhe ju. Shikojini këto foto pas kësaj videoje dhe diku do ta gjeni veten dhe ju për të qenë në protestë. Data 7 i shtati, ora 7!”- thotë aktori i humorit Jul Deda.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e PD-së “paralizon” rrugët në Tiranë, kryeministria “blindohet” me veshje prej çeliku

2 orë protestë! Berisha mbledh mijëra qytetarë në
Kryeministria

TIRANË- Ditën e sotme mbahet protesta e thirrur nga Partia Demokratike. Qytetarët do të nisin tubimin para Kryeministrisë në orën 19:00.

Selia blu ka kërkuar leje në Policinë e Tiranës për protestën nga ora 19:00 deri në 21:00, ndërsa është mësuar se në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

Por përveç masave të marra nga policia edhe Kryeministria ka marrë masa. Mbrëmjen e kaluar, ka nisur puna duke blinduar dyert e godinës, ashtu siç edhe është bërë zakon në tubimet e mëparshme të opozitës. Po ditën e djeshme u zhvendos edhe instalacionin “Kërpudha”.

protesta e pd 7 korrik 2022

Sondazh

Poll

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila