LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kush triumfoi? Lista zyrtare e fituesve në ‘BAFTA TV Awards 2021’

7 Qershor 2021, 11:30 Nga DOSJA
Kush triumfoi? Lista zyrtare e fituesve në ‘BAFTA TV Awards

SHBA– Mbrëmjen e djeshme është mbajtur ceremonia më prestigjioze në kalendarin e industrisë,“BAFTA TV Awards 2021”. Aty morën pjesë shumë yje të njohur britanikë e jo vetëm, si dhe u ndanë shumë çmime.

Michaela Coel është emëruar aktorja më e mirë në Bafta TV Awards, pasi fitoi gjithashtu Baftas për shkrimin dhe drejtimin e dramës së saj “I May Destroy You”. Fituesit e tjerë të së dielës përfshinin Paul Normal, i cili u emërua aktori më i mirë dhe grupi i vallëzimit Diversity.

Lista e plotë e fituesve:

Performanca argëtuese

Adam Hills The Last Leg; Channel 4

Bradley Walsh Beat the Chasers’; ITV

Claudia Winkleman Strictly Come Dancing; BBC One

David Mitchell Would I Lie to You? at Christmas; BBC One

Graham Norton The Graham Norton Show; Channel 4

Romesh Ranganathan The Ranganation; BBC Two – Fituesi

Komedi e shkruar

Ghosts BBC One

Inside No 9 BBC Two – Fituesi

Man Like Mobeen BBC Three

This Country BBC Three

Aktorja dytësore

Helena Bonham Carter The Crown; Netflix

Leila Farzad I Hate Suzie; Sky Atlantic

Rakie Ayola Anthony; BBC One – Fituesi

Siena Kelly Adult Material; Channel 4

Sophie Okonedo Criminal: UK; Netflix

Weruche Opia I May Destroy You; BBC One

Programet argëtuese

Ant & Dec’s Saturday Night Takeaway; ITV

Life & Rhymes; Sky Arts – Fituesi

Strictly Come Dancing; BBC One

The Masked Singer; ITV

Karakteristikat

Big Zuu’s Big Eats; Dave

Long Lost Family: Born Without Trace; ITV – Fituesi

Mortimer & Whitehouse: Gone Fishing; BBC Two

The Repair Shop; BBC One

Aktori dytësor

Kunal Nayyar Criminal: UK; Netflix

Malachi Kirby Small Axe; BBC One – Fituesi

Michael Sheen Quiz; ITV

Micheal Ward Small Axe; BBC One

Rupert Everett Adult Material; Channel 4

Tobias Menzies The Crown; Netflix

Daytime

Jimmy McGovern’s Moving On; BBC One

Richard Osman’s House of Games; BBC Two

The Chase; ITV

The Great House Giveaway; Channel 4 – Fituesi

Performancë mashkullore në një program komedi

Charlie Cooper This Country; BBC Three – Fituesi

Guz Khan Man Like Mobeen; BBC Three

Joseph Gilgun Brassic; Sky One

Ncuti Gatwa Sex Education; Netflix

Paul Ritter Friday Night Dinner; Channel 4

Reece Shearsmith Inside No 9; BBC Two

Specialist factual

Extinction: The Facts BBC One

Putin: A Russian Spy Story Channel 4

The Rise of the Murdoch Dynasty BBC Two

The Surgeon’s Cut Netflix – Fituesi

Performancë femërore në një program komedi

Aimee Lou Wood Sex Education; Netflix – Fituesi

Daisy Haggard Breeders; Sky One

Daisy May Cooper This Country; BBC Three

Emma Mackey Sex Education; Netflix

Gbemisola Ikumelo Famalam; BBC Three

Mae Martin Feel Good; Channel 4

Realiteti dhe fakti i konstruktuar

Masterchef: The Professionals BBC One

Race Across the World BBC Two

The School That Tried to End Racism Channel 4 – Fituesi

The Write Offs Channel 4

Mini-seritë

Adult Material Channel 4

I May Destroy You BBC One – Fituesi

Normal People BBC Three

Small Axe BBC One

Dramat e vazhdueshme

Casualty BBC One – Fituesi

Coronation Street ITV

EastEnders BBC One

Hollyoaks Channel 4

Momenti që duhet parë Virgin Media (votuar nga publiku)

Bridgerton Penelope is revealed as Lady Whistledown; Netflix

Britain’s Got Talent Diversity perform a routine inspired by the BLM protests; ITV – Fituesi

Gogglebox Reactions to Boris Johnson’s press conference; Channel 4

The Mandalorian Luke Skywalker arrives; Disney+

Nigella’s Cook, Eat, Repeat Nigella Lawson’s pronunciation of microwave; BBC Two

Seri faktike

Crime and Punishment; Channel 4

Hospital: Fighting Covid-19; BBC Two

Losing It: Our Mental Health Emergency; Channel 4

Once Upon a Time in Iraq; BBC Two – Fituesi

Eventet ‘live’

Life Drawing Live! BBC Four

Springwatch 2020 BBC Two – Fituesi

The Royal British Legion Festival of Remembrance BBC One

The Third Day: Autumn HBO/Sky Arts

Program argëtues komedi

Charlie Brooker’s Antiviral Wipe; BBC Two

Rob and Romesh Vs; Sky One

The Big Narstie Show; Channel 4 – Fituesi

The Ranganation; BBC Two

Dramë

Anthony BBC One

BBW (On the Edge) Channel 4

Sitting in Limbo BBC Two – Fituesi

The Windermere Children BBC Two

Seritë e dramave

Gangs of London; Sky Atlantic

I Hate Suzie; Sky Atlantic

Save Me Too; Sky Atlantic – Fituesi

The Crown; Netflix

Aktori kryesor

John Boyega Small Axe; BBC One

Josh O’Connor The Crown; Netflix

Paapa Essiedu I May Destroy You; BBC One

Paul Mescal Normal People; BBC Three – Fituesi

Shaune Parkes Small Axe; BBC One

Waleed Zuaiter Baghdad Central; Channel 4

Aktorja kryesore

Billie Piper I Hate Suzie; Sky Atlantic

Daisy Edgar-Jones Normal People; BBC Three

Hayley Squires Adult Material; Channel 4

Jodie Comer Killing Eve; BBC One

Letitia Wright Small Axe; BBC One

Michaela Coel I May Destroy You; BBC One – Fituesi

Program i formës së shkurtër

Cripales BBC Four
Disabled Not Defeated: The Rock Band With Learning Disabilities Vice/Noisey

The Main Part BBC iPlayer

They Saw The Sun First Red Bull TV – Fituesi

Çështjet aktuale

America’s War on Abortion (Exposure); ITV – Fituesi

Italy’s Frontline: a Doctor’s Diary; BBC Two

The Battle for Hong Kong (Dispatches); Channel 4

The Cyprus Papers Undercover (Al Jazeera Investigations); Al Jazeera

Dokumetar

American Murder: The Family Next Door Netflix

Anton Ferdinand: Football, Racism and Me BBC One

Locked In: Breaking the Silence (Storyville) BBC Four – Fituesi

Surviving Covid Channel 4

Internacional

Little America Apple TV+

Lovecraft Country HBO/Sky Atlantic

Unorthodox Netflix

Welcome to Chechnya: The Gay Purge (Storyville); BBC Four – Fituesi

Sport

Bahrain Grand Prix Sky Sports Formula One

England V France: The Autumn Nations Cup Final Amazon Prime Video

England V West Indies Test Cricket Sky Sports Cricket – Fituesi

London Marathon 2020 BBC One

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz bafta 2021 bafta 2021

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 6 Qershor 2021, 19:17

TIRANË– Videot e Enkeleda Kapedani, e cila pozonte veshjet luksoze dhe ngrinte gishtin e mesit në Tik-Tok, janë kthyer në “mollë sherri” në studion e “E Di...

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve