Aktualitet

LISTA/ Nesër rinisin fluturimet në aeroportin e Rinasit! Me cilin shtet do udhëtojnë të parët qytetarët shqiptarë (SHTETET & ORARET)

 • Çfarë ‘fshehin’ këta qytetarë? Sikleti para kamerave, disa mbulojnë kokën me perde, çifti sikletoset
 • Kështu ditën e nesërme do të nisin fluturimet në orën 09:20 dhe do të vijojnë përgjatë gjithë ditës. Udhëtimi i parë do të jetë drejt Stambollit e më pas drejt, Brukselit, Vjenës, Beogradit e me radhë.
  Featured image of article: LISTA/ Nesër rinisin fluturimet në aeroportin e Rinasit! Me cilin shtet do udhëtojnë të parët qytetarët shqiptarë (SHTETET & ORARET) Lista e fluturimeve dhe pamje nga Rinasi

  TIRANË– Ditën e nesërme do të nisin zyrtarisht fluturimet në aeroportin e Rinasit. Pas dy ditësh bllokim nga ana e kontrollorëve, pasagjerët do të mund të udhëtojnë drejt vendeve për të cilat kishin prerë biletën më 6 prill.  Kështu ditën e nesërme do të nisin fluturimet në orën 09:20 dhe do të vijojnë përgjatë gjithë ditës. Udhëtimi i parë do të jetë drejt Stambollit e më pas drejt, Brukselit, Vjenës, Beogradit e me radhë.

  Të vetmit pasagjerë që mund të udhëtojnë sot, janë ata që kanë prerë biletën për në Dubai. Ata do të nisen nga Mali i Zi, dhe transportimi i tyre është bërë nga ana e aeroportit me anë të autobusëve.

  Tirana International Airport njofton se fluturimet e programuara rinisin nesër në mëngjes, ndërkohë që sot do të kryhen operimet për fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike.

  Sipas TIA-s fluturimet e programuara rinisin nesër në mëngjes, ndërkohë që sot do të kryhen operimet për fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike. Nuk ka një orar të saktë për rifillimin e nesërm të fluturimeve.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  LISTA: 

  Stamboll  09:20
  Brussels  09:35
  Eindhoven, Holande 11:30
  Milan Malpensa  12:15
  Karlsruhe, Gjermani  13:20
  Vienna / Vjene  15:05
  Belgrade / Beograd15:15
  Venice Marco Polo, Itali 15:30
  Sabiha Gokcen, Stamboll 16:30

  Athine 7:00
  Pisa / Piza (IT) 17:10
  Bari (IT)17:10
  Bologna/Bolonje 18:30
  Rome Fiumicino  19:15
  Rome Fiumicino 19:45
  Bergamo 19:55

  LISTA

  (A.B)/Dosja.al

  • 14:13

   Ishin në pritje për Dubai! Qytetarët shqiptarë pas orësh pritje nisen drejt Malit të Zi, me valixhe në duar nxitojnë drejt autobusit

   Pas njoftimit zyrtar të bërë nga ana e Aeroportit të Rinasit se do të lejohen udhëtimet për në Dubai, ka nisur dhe transportimi i pasagjerëve. ‘Balkanweb’ ka bërë publike videon në të cilët shihen qytetarët që nxitojnë me valixhe në duar, për të hipur në autobusë që do të transportohen drejt Podgoricës.

  • 14:03

   Pezullimi i aeroportit ‘Nënë Tereza”! Situatë e pazakontë, vetëm qielli shqiptar bosh

   Fluturimet ne Europe

   Pezullimi i punës në aeroportin ‘Nënë Tereza’ nga kontrolloret ka krijuar një situatë të pazakontë.

   Nga një foto e kapur ajrore,  vihet re se vetëm qielli shqiptar është bosh, pa asnjë avion në qarkullim.

   Qielli qëndron bosh që prej ditës së djeshme, ndërsa Aeroporti i Tiranës ka dalë në një njoftim zyrtar ku thuhet se fluturimet do të nisin nesër në mëngjes.

  • 13:49

   Kaos dhe grumbullime masive! Qytetarët me dokumenta në duar pyesin për fluturimet në Rinas, kalojnë vetëm ata për Dubai

   Kaos dhe grumbullime masive! Kjo është panorama që vjen tani nga ambientet e jashtme të aeroportit të Rinasit. Qytetarët shihen me dokumente në duar dhe duke diskutuar me punonjës të aeroportit për të marrë informacione se kur duhet të nisen për udhëtim. Në videon e publikuar nga ‘Panorama’ shihen qytetarët që duan të marrin përgjigje për fluturimet e tyre. Ndërkohë, të vetmit që kalojnë janë ata që kanë fluturime për Dubai.

  • 13:40

   Njoftimi zyrtar! Aeroporti i Tiranës: Nesër në mëngjes rinisin fluturimet! Nuk ka orar të saktë të nisjes

   Aeroporti i Tiranës ka dalë në një njoftim zyrtar në lidhje me nisjen e fluturimeve. Pas kaosit që është krijuar nga bojkoti i kontrollorëve një ditë më parë, mësohet se fluturimet do të nisin nesër në mëngjes. Përmes një njoftimi zyrtar, aeroporti bën të ditur se sot do të kryhen fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike. Ndërsa orari zyrtar për rifillimin në ditën e nësërme ende nuk është bërë e ditur. Fluturimet për pasagjerët e itinerarit Dubai- Tiranë po me flydubai, avioni do të ulet në aeroportin e Podgoricës sot në mbrëmje, me një parashikim 18.30 orë lokale.

   NJOFTIMI:

   Nesër në mëngjes rinisin fluturimet
   Tirana International Airport njofton se fluturimet e programuara rinisin nesër në mëngjes, ndërkohë që sot do të kryhen operimet për fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike. Sipas njoftimeve zyrtare të shtetit shqiptar, fluturimet e programuara rifillojnë nesër në mëngjes, më 9 Prill 2021.Ende nuk ka një orë të saktë për rifillimin e nesërm të fluturimeve. Sapo ta kemi si njoftim, do ta lajmërojmë menjëherë.
   Pasagjerët e flydubai që kanë prerë biletën për në Dubai dhe e kanë fluturimin ditën e sotme, i bëjmë me dije ata dhe operatorët turistikë se udhëtimi do të kryhet nga nga aeroporti i Podgoricës dhe deri atje do të transportohen me autobuzë. Janë të lutur të paraqiten brenda terminalit të TIA-s për dhënien e dokumentacionit të nevojshëm për këtë udhëtim.Njoftojmë gjithashtu se pasagjerët e itinerarit Dubai – Tiranë po me flydubai, se avioni do të ulet në aeroportin e Podgoricës sot në mbrëmje, me një parashikim 18.30 orë lokale, kështu që operatorët turistikë janë të lutur të kujdesen për transportin e tyre nga Podgorica në Tiranë me autobuzë. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mbetet në shërbim të pasagjerëve dhe të çdo nformacioni të saktë që është i vlefshëm për publikun. Për çdo të dhënë tjetër, ju inf

  • 13:00

   Nisin fluturimet e para në Rinas! Qytetarët informohen: Kush ka fluturim për Dubai niset sot!

   Ditën e sotme do të rinisin vetëm udhëtimet drejt Dubait. Ky ishte informacioni që iu dha qytetarëve teksa qëndrojnë në pritje në ambientet e jashtme të aeroportit të Rinasit. ‘Kush do të iki për Gjermani, nesër në orën 09:00. Sot nuk bëhet, vetëm për Dubai. Sot nuk ka fluturime për Gjermani.’- dëgjohet të thotë qytetari në video.

   Kanë qënë punonjësit e aeroportit të Rinasit ata të cilët kanë dhënë informacionin për qytetarët. Pavarësisht deklaratës së dhënë nga Ministrja Belinda Balluku se fluturimet do të rinisin nesër, sot është bërë e mundur që të nisin udhëtimet drejt Dubait.

  Shto Koment