Aktualitet

Vidhnin banesat në ishullin luksoz të Mykonos, arrestohen 7 “skifterët” shqiptarë, një në kërkim

Shtatë shqiptarë janë arrestuar pasi akuzohen për grabitje. Një prej tyre ka munfur që t'i shpëtojë policisë greke dhe është shpallur në kërkim.
Featured image of article: Vidhnin banesat në ishullin luksoz të Mykonos, arrestohen 7 “skifterët” shqiptarë, një në kërkim

GREQI– Shtatë shqiptarë janë arrestuar pasi akuzohen për grabitje banesash në ishullin luksoz të Mykonos.

Mësohet se janë arrestuar shtatë shtetas shqiptarë të moshës 23 deri në 39 vjeç dhe se një tjetër është shpallur në kërkim.

Shqiptarët e arrestuar akuzohen për: organizim të grupit kriminal, vjedhjes, dhunës ndaj nëpunësve civilë, hyrjes ilegale, posedimit dhe trafikimit të narkotikëve.

Ata u kapën teksa po udhëtonin me një makinë, në të cilën gjatë kontrollit të policisë u gjetën: 8 pasaporta të palëve të treta; shufra metalike; 4 doreza pune; 2,230 euro, 1,500 dollarë, 11,000 paund Liban, 180 rads të Afrikës së Jugut; 3 telefona celularë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Personat e arrestuar u dërguan në Prokurorinë e Simvoulio Syros, ndërsa hetimi vazhdon me qëllim që të verifikohet përfshirja e tyre edhe në raste të tjera të ngjashme.

Marrë nga Ereportaz.gr

(k./m/dosja.al)

Shto Koment