Aktualitet

Tronditet Dibra/ Sherr me thika mes vëllezërve në lokal, vritet 29-vjeçari (EMRI)

Në njoftimin e policisë thuhet se sherri ka nisur pasi vëllai i viktimës, ka plagosur me thikë njërin prej autorëve.
Featured image of article: Tronditet Dibra/ Sherr me thika mes vëllezërve në lokal, vritet 29-vjeçari (EMRI) Policia e Dibrës dhe viktima

DIBËR– Një i ri ka gjetur vdekjen mëngjesin e kësaj të marte në fshatin Sllatinë në Dibër. Ngjarja dyshohet se ka ardhur si pasojë e një konflikti të çastit mes disa të rinjve që kishin konsumuar alkool, dhe më pas janë konfliktuar me njëri-tjetrin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03 të mëngjesit, kur viktima, 29-vjeçari Dukagjin (Dukat) Plaku, është goditur nga dy vëllezërit Jurgen dhe Myrtezan Hysa dhe ka humbur jetën në spital.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në njoftimin e policisë thuhet se sherri ka nisur pasi vëllai i viktimës, Qazimi, i cili ka plagosur me thikë njërin prej autorëve. Pas ngjarjes, dy vëllezërit Hysa dhe vëllai i viktimës Qazim Plaku janë arrestuar.

(k.m/dosja.al)

 • 14:15

  Foto me motor sportiv, kush është vëllai i viktimës së sherrit me thika në Dibër

  Pas fotove të të ndjerit Dukat (Dukagjin) Plakut, Dosja.al ka siguruar edhe foto të vëllait të tij, Qazimit.

  Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme Qazim Basha, ishte mjaft aktiv në rrjetet e tij sociale duke postuar me kostume “Nike” dhe motora sportivë.

 • 11:51

  "Humbje tragjike!"/ U masakrua me thika, miqtë dhe të afërmit e Dukat Plakut përlotin rrjetin: Qofsh i Xhenetit

  Dosja.al ka siguruar fotot e të vrarit nga sherri me thika i ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm në Dibër. 

  Miq dhe të afërm të 29-vjeçarit Dukagjin (Dukat) Plaku kanë “pushtuar” rrjetet e tij sociale duke shprehur ngushëllimet.

  “Qofsh i Xhenetit,”-janë disa prej komenteve në fotot e Plakut. 

 • 10:40

  Konsumuan alkool dhe u zunë me thika, kush janë katër të rinjtë që “tronditën” Dibrën

  Foto ilustruese

  Zbulohet emri i të riut të vrarë dhe të përfshirëve të tjerë në sherrin me thika gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. 29-vjeçari që ka humbur jetën është identifikuar si Dukagjin (Dukat) Plaku, ndërsa vëllai i tij po ashtu i përfshirë në sherr është Qazim Plaku. Dy vëllezërit e tjerë të përfshirë në sherr, të cilët edhe kanë qëlluar me thika 29-vjeçarin janë Jurgen dhe Myrtezan Hysa.

Shto Koment